Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την ίδια εμπειρία την προηγούμενη εβδομάδα, για την αγορά άλλων ειδών, αλλά δοκίμασα αμέσως με άλλη κάρτα (Alpha/Amex), τη δέχτηκε και μεθαύριο ελπίζω να παραλάβω.

 

 

Ποια κάρτα έχεις ακριβώς; Κι άλλος μου έχει πει ότι η American Express της Alpha δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια κάρτα έχεις ακριβώς; Κι άλλος μου έχει πει ότι η American Express της Alpha δουλεύει.

Η κάρτα Alpha Bank Bonus AMEX (μαυρη, χρεωστικη) δουλευει κανονικα στο paypal. Εχω κανει αρκετες αγορες, μικροποσά. Καμια αλλη visa ή mastercard δεν καταφερα να περασω .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια κάρτα έχεις ακριβώς; Κι άλλος μου έχει πει ότι η American Express της Alpha δουλεύει.

 

Τη χρεωστική, όπως την περιγράφει ο Alfeios, η οποία αντικατέστησε την αντίστοιχη Citiank/debit, μετά την εξαγορά της 2ης από την Alpha. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα Alpha Bank Bonus AMEX (μαυρη, χρεωστικη) δουλευει κανονικα στο paypal. Εχω κανει αρκετες αγορες, μικροποσά. Καμια αλλη visa ή mastercard δεν καταφερα να περασω .....

 

 

Τη χρεωστική, όπως την περιγράφει ο Alfeios, η οποία αντικατέστησε την αντίστοιχη Citiank/debit, μετά την εξαγορά της 2ης από την Alpha. 

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο revolut μετά από πόσο χρονικό διάστημα μπαίνουν τα λεφτά; Βλέπω ότι έχει φύγει το εμβασμα αλλά μέσα στην εφαρμογή δε βλέπω κάποιο ποσό.

Απο την δικιά μου εμπειρία με Revolut, Leupey, MONESE και με εμβάσματα απο εδω προς τα κει και αντίστροφα: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ 5 εργάσιμες ημέρες. Αυτό σημαίνει ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΑΜΟΝΗ!

Τους ενοχλούμε εαν ξεπεραστούν οι 5 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καποιος απο αθηνα με καποιο ποσο στο paypal?

Θελω να κανω μια αγορα απο gearbest,μικρο ποσο(7,5-8Ε) αλλα δε μπορω λογω cc ουτε με paypal ουτε απευθειας με καρτα.

Να βρεθουμε να κανουμε τη παραγγελια και να του δωσω το ποσο επιτοπου.

Η εαν γινεται να μου το μεταφερει στο paypal μου να κανω εγω τη παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια εγω θα στειλω αυριο με TOP UP στο Paypal Κανοντας το εμβασμα μεσω winbank το ποσο θα εiναι ειναι περιπου 330 ευρω ποσο θα κρατησει προμηθεια στο συναλλαγμα οταν εμφανιστου στο balance το 1 ευρω απο το winbank???.... σε ευρω θα τα στειλω παραγγελεια απο sportsdirects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν εδώ την κάρτα https://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=9781λέτε;

 

 

Η δική μου χρεωστική, που πήρα τον ΙΟΥΛ σε αντικατάσταση της αντίστοιχης της Citibank, είναι περίπου ίδια με αυτή, με μικρές διαφορές στη διάταξη των στοιχείων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κάνω μια αγορά απο ebay 5Ε και έφαγα άκυρο με 2 διαφορετικές κάρτες συνδεδεμένες στο paypal. Πήγα να κάνω έμβασμα για να φορτώσω χρήματα αλλά το όνομα του λογαριασμού διαφέρει. Στο paypal έχω γράψει Konstantinos και η τράπεζα με έχει Konstadinos.

Επέλεξα από το paypal μικρή αλλαγή στο όνομα και έκανα την αλλαγή. Τώρα λέει θα μου στείλουν email όταν εγκρίνουν την αλλαγή του ονόματος. Να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προς ενημέρωση γιατι πολλοι φοβούνται, ρωτάνε κτλ
Revolut. αμεση επικοινωνία και επικύρωση μεσω κάμερας κινητού.

Τα χρήματα μπήκαν σε 3 εργάσιμες  από την την ημέρα που αποδεσμεύτηκαν τα χρήματα από τον λογαριασμό μου. 
Εκανα μεταφορα Πεμπτη 5/11 βράδυ. Σήμερα 10/11 το πρωί είχαν περαστεί.

Επίσης εκανα αμεση επικύρωση της καρτας στο paypal. Δηλαδη εκανα confirm και ο κωδικός εμφανίστηκε αμεσα στην εφαρμογη χωρις να χρειαστει να περιμένω 2-3 μερες οπως γινεται με τις συνηθισμένες κάρτες απο τις Ελληνικες τραπεζες. 

Paypal top up. 10 μερες τωρα ακομα στέλνω έγγραφα και στοιχεια για να συνδεθει ο τραπεζικος λογαριασμος εχοντας ανταλλάξει 5 mail με 3 διαφορετικους εκπροσώπους.

Επεξ/σία από gruploader
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, επιτυχης συναλλαγη με ebay , με χρεωστικη πειραιως 

 

μη γράφετε τέτοια , γεμίζει το θέμα χωρίς λόγο

επιτυχής η συγκεκριμένη συναλλαγή έπρεπε να γράψεις , έτυχε , δεν πιάνει σε όλους τους πωλητές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...