Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/

Εμενα ενω φαινεται το balance κανονικα μου εχει βγαλει το παρακατω και λεει Pending Money!!??!!...

Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the 
Resolution Centre. 27/11/2015 Φορτωσα το Balance μου, κ μεχρι σημερα μου λεει συνεχως αυτο! Τι να κανω ρε παιδια για να μπορεσω να κανω την παραγγελια που θελω??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγώ θέλω να αγοράσω από το Banggood και την mastercard μου (Πειραιώς) και μου ρίχνει denied η Paypal. Από minideal που πήρα κινητό κανονικά έγινε η συναλλαγή με paypal.

 

Eρώτηση. Τι φταίει; Η paypal, το banggood ή τα capital controls και εμποδίζουν κάπως την συναλλαγή μου;

 

*Kαι με το Gearbest μου ρίχνει άκυρο μέσω Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ερώτηση γιατί έχω χαθεί λίγο με το τι παίζει με τα capital controls στην Eλλάδα. 

 

Βασικά, προσπάθησα να κάνω χρήση mastercard της eurobank για 250Ε αλλά μου την έκανε reject. Δεν έχει λυθεί το πρόβλημα με αγορές από sites εκτός Ελλάδας ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

μετέφερα επιτυχως μεσω request money στο paypal account μου.
Τώρα ενώ έχω τα λεφτά στο balance και πάω να αγοράσω μου εμφανίζει μήνυμα:

We're sorry, but we can't send your payment right now

Return to merchant and try a different payment method

 

Πώς μπορώ να το λύσω για να προλάβω κάποιες προσφορές; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κόλπο για παράκαμψη Paypal Capital Control ΝΟΜΙΜΑ!

 

Για να βοηθήσω όσους θέλουν να κάνουν συναλλαγές με το σύστημα paypal, έστειλα αυτό το βίντεο.

 

Δείτε το και αν έχετε απορίες, εδώ είμαστε.

http://www.vthis.gr/kolpo-gia-parakampsi-paypal-capital-control-nomima/

Εμενα ενω φαινεται το balance κανονικα μου εχει βγαλει το παρακατω και λεει Pending Money!!??!!...

Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the 

Resolution Centre. 27/11/2015 Φορτωσα το Balance μου, κ μεχρι σημερα μου λεει συνεχως αυτο! Τι να κανω ρε παιδια για να μπορεσω να κανω την παραγγελια που θελω??? 

 

καλησπερα εκανα οτι λεει το βιντεακι με προπληρωμενη πειραιωσ και μου βγαζει αυτο : We're sorry, the card issuer declined your purchase using card Visa 6776 Please enter a new credit or debit card to continue payment. προσπαθησα εβαλα αλλα μαιλ αλλεσ καρτεσ τιποτα δεν εγινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εκανα οτι λεει το βιντεακι με προπληρωμενη πειραιωσ και μου βγαζει αυτο : We're sorry, the card issuer declined your purchase using card Visa 6776 Please enter a new credit or debit card to continue payment. προσπαθησα εβαλα αλλα μαιλ αλλεσ καρτεσ τιποτα δεν εγινε!

Καλημέρα.

Εχω την εντύπωση ότι αυτό το μήνυμα (ή παρόμοιο) το εμφανίζει αν ζήτησες σχετικά μεγάλο ποσό. Εγώ με κάρτα prepaid eurobank ζητάω 60 ευρώ και κάνει κρατήσεις περίπου 1.80. Το σημαντικό είναι να μη δηλώσεις κάρτα που έχεις ήδη δηλώσει στο paypal. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποια κάρτα θα δηλώσεις και ποια θα περάσει είναι καθαρά θέμα τύχης, το μνμ που λεει βαλτε άλλη κάρτα σημαίνει ότι ή κάρτα δεν μπορεί λόγο cc να λειτουργήσει και δεν έχει σχέση το το ύψος του ποσού που μεταφέρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα και εγώ τα πρώτα κλασίματα σε 2 αγορές που πήγα να κάνω χθες βράδυ με mastercard της Εθνικής.

Η μιά ήταν αγορά καρέκλας γραφείου και η άλλη ποντίκι απο το ισπανικό amazon. Τελικά χρησιμοποίησα την Κυπριακή κάρτα που έχω αλλά με έσκισε λίγο σε προμήθεια γιατί κρατάει 3% για αγορές σε ξένο νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon κανονικά αγόρασα πριν 20 περίπου μέρες. Δοκίμασε στο amazon.uk ή στο ιταλικό. Εκτός αν μιλάμε για Κύπρο και όχι Ελλάδα οπότε δεν γνωρίζω τι μπορεί να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

μετέφερα επιτυχως μεσω request money στο paypal account μου.

Τώρα ενώ έχω τα λεφτά στο balance και πάω να αγοράσω μου εμφανίζει μήνυμα:

We're sorry, but we can't send your payment right now

Return to merchant and try a different payment method

 

Πώς μπορώ να το λύσω για να προλάβω κάποιες προσφορές; :)

 

Μήπως προσπαθείς να αγοράσεις κάτι που είναι σε νόμισμα διαφορετικό από ευρώ; Αν ναι, μπαίνεις στον λογαριασμό σου, πατάς "currency converter" και μετατρέπεις όποιο ποσό χρειάζεσαι στο απαιτούμενο νόμισμα-με μία μικρή προμήθεια. Κατόπιν κάνεις κανονικά την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα το Paypal τραβάει χωρίς πρόβλημα και από ελληνική κάρτα (Alpha Enter Bonus American Express, Alpha Enter MasterCard).

 

Άλλο.

Για το Revolut, το πρόβλημα είναι ότι δέχεται γέμισμα μόνο με debit card, και όχι με όλες. Δοκίμασα να τό γεμίσω με Alpha Enter MasterCard, και δεν τήν δέχεται· τήν θεωρεί πιστωτική (βγάζει κόκκινο ενώ πληκτρολογείς τον αριθμό της) παρόλο που είναι χρεωστική στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon κανονικά αγόρασα πριν 20 περίπου μέρες. Δοκίμασε στο amazon.uk ή στο ιταλικό. Εκτός αν μιλάμε για Κύπρο και όχι Ελλάδα οπότε δεν γνωρίζω τι μπορεί να παίζει.

Για Ελλάδα λέω.

Ήθελα απο το ισπανικό amazon γιατί το είχε πιο φθηνά και γιατί είχα και ένα κουπόνι -10€ αλλά νομίζω το ισπανικό έχει αναφερθεί και παλιότερα οτι δεν παίζει με ελληνικές κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά που το έκανα δεν είχε. Εδώ επίσης λέει ότι δεν έχει. 

φιλε τελικα η επιστροφη χρηματων απο το balance του paypal  στον τραπεζικο μου λογαριασμο μυο δεν εινια δωρεαν χρεωθηκα γυρω στα 4 ευρω για να επιστρεψω 21,90 μπηκαν γυρω στα 17,90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...