Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως απο 8 Ιουνιου η Viva Wallet επαψε να περναει σε Steam, Gearbest, κλπ. Σημερα πηρα τηλ την υποστηριξη και μου το ειπαν, αφου προσπαθουσα χτες ματαια να αγορασω το Black Mesa στο Steam Sale.

 

Και τι θα την κανω τωρα την καρτα καταπλασμα? Μονο για αγορες εξωτερικου την ειχα παρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα brexit τι γινεται με την revolut?στερλινα? με το sportdirect??

 

Σαν τι να γίνεται δηλαδή; Λες να μην βγει ο ήλιος αύριο το πρωί; Στο κακό σενάριο τα πράγματα θα μείνουν όπως ακριβώς είναι τώρα, στο καλό θα πέσει η Στερλίνα και θα ξεπατωθούμε να αγοράζουμε από Βρετανία πλέον (όπως κάναμε με την Κίνα τόσα χρόνια που είχε ασυναγώνιστες τιμές).

 

Και τι θα την κανω τωρα την καρτα καταπλασμα? Μονο για αγορες εξωτερικου την ειχα παρει..

 

Σοβαρή κάρτα πήγες και διάλεξες για αγορές εξωτερικού... Κάνε ανανέωση στο κινητό σου και πέτα τη αν δεν τη χρειάζεσαι κάπου αλλού. Σιγά το πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τι να γίνεται δηλαδή; Λες να μην βγει ο ήλιος αύριο το πρωί; Στο κακό σενάριο τα πράγματα θα μείνουν όπως ακριβώς είναι τώρα, στο καλό θα πέσει η Στερλίνα και θα ξεπατωθούμε να αγοράζουμε από Βρετανία πλέον (όπως κάναμε με την Κίνα τόσα χρόνια που είχε ασυναγώνιστες τιμές).

 

 

Σοβαρή κάρτα πήγες και διάλεξες για αγορές εξωτερικού... Κάνε ανανέωση στο κινητό σου και πέτα τη αν δεν τη χρειάζεσαι κάπου αλλού. Σιγά το πρόβλημα...

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ΘΕΟΥΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Πρωτη φορα. Θα δοκιμασω ξανα ( δοκιμασα ηδη 2). Μηπως κατι δεν εκανα καλα. Σε ευχαριστω πολυ.

 

Σίγουρα κάτι δεν έκανες καλά. Δεν ξέρω πραγματικά τι κάνετε και έχετε τόσα προβλήματα. Η θεμελιώδης αρχή πάντως είναι μια: βάζουμε παντού αληθή, πλήρη και ακριβή στοιχεία. Διεύθυνσης, προσωπικά, λογαριασμών όπου χρειάζεται, επικοινωνίας. Και δεν κάνουμε τις διαδικασίες άρπα κόλα, στο ποδάρι, από το κινητό και ενόσω πηγαίνουμε με το μετρό βόλτα στον Κεραμεικό. Όποιος τηρεί αυτή την αρχή δεν έχει προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο 8 Ιουνιου η Viva Wallet επαψε να περναει σε Steam, Gearbest, κλπ. Σημερα πηρα τηλ την υποστηριξη και μου το ειπαν, αφου προσπαθουσα χτες ματαια να αγορασω το Black Mesa στο Steam Sale.

 

Και τι θα την κανω τωρα την καρτα καταπλασμα? Μονο για αγορες εξωτερικου την ειχα παρει..

 

 

Αυτα να τα βλεπουν οσοι ελαφρα τη καρδια,

προτεινετε στον κοσμο να παει να παρει 'καρτες'.

 

Δεν λεω, ισως ειναι μια λυση.

 

Εγω ομως πιστευω οτι πρεπει να επικεντρωνομαστε στα tips και τα κολπα που η εφευρητικοτητα μας, μας δινει.

Οπως με το request money περυσι, και την βελτιωμενη version φετος.

 

Παρε μια revolut, παρε μια american express, παρε μια leupay, παρε μια viva!

Μην τα λετε ετσι απλα.

Να κοσμος που βλεπει μετα οτι τσαμπα ασχοληθηκε και τσαμπα τις φορτωθηκε,

γινεται συνηθως και beta tester της καθε αμφιλεγομενης καρτας,

και στο τελος ανθρακες.

 

Μην ειστε τοσο επιπολαιοι στις συμβουλες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα να τα βλεπουν οσοι ελαφρα τη καρδια,

προτεινετε στον κοσμο να παει να παρει 'καρτες'.

 

Δεν λεω, ισως ειναι μια λυση.

 

Εγω ομως πιστευω οτι πρεπει να επικεντρωνομαστε στα tips και τα κολπα που η εφευρητικοτητα μας, μας δινει.

Οπως με το request money περυσι, και την βελτιωμενη version φετος.

 

Παρε μια revolut, παρε μια american express, παρε μια leupay, παρε μια viva!

Μην τα λετε ετσι απλα.

Να κοσμος που βλεπει μετα οτι τσαμπα ασχοληθηκε και τσαμπα τις φορτωθηκε,

γινεται συνηθως και beta tester της καθε αμφιλεγομενης καρτας,

και στο τελος ανθρακες.

 

Μην ειστε τοσο επιπολαιοι στις συμβουλες σας.

 

 

Εσύ είσαι υπεύθυνος στις συμβουλές που δίνεις όταν προτείνεις ...φόρτωμα balance (αν είναι ποτέ δυνατόν!) το οποίο τυπικά αποτελεί παράνομη διαδικασία (εφόσον προορίζεται για συναλλαγές μεταξύ εμπόρου-καταναλωτή, αφήνω στην άκρη τις επιβαρύνσεις με προμήθειες) και κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα φέρνει μπελάδες (υπέρβαση ορίου και ανάγκη ταυτοποίησης); Θέλω να πιστεύω ότι κάνεις πλάκα φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...