Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως τώρα τους διάβασα...sorry παιδιά.

Δηλαδή πρέπει να διαβάσεις όρους χρήσης για να γράφεις σωστά;

Τόσο δύσκολο είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να διαβάσεις όρους χρήσης για να γράφεις σωστά;

Τόσο δύσκολο είναι;

Εγώ έχω συνηθίσει greeklish τώρα το πρόβλημα σου δεν ξέρω ποιο είναι. Αν δεν έχεις λύση σε αυτό που έγραψα αρχικά καλύτερα να μην σχολιάζεις, γλιτώνεις και τον δικό σου χρόνο που φαντάζομαι είναι απεριόριστος και τον δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω συνηθίσει greeklish τώρα το πρόβλημα σου δεν ξέρω ποιο είναι.

 

Το πρόβλημά του είναι -φαντάζομαι- το ίδιο με το δικό μου: εμείς δεν τα έχουμε συνηθίσει και δεν έχουμε καμία όρεξη να διαβάζουμε καν κορακίστικα.Πολύ δεν περισσότερο να καθόμαστε να απαντάμε σε αυτά. Εκτός του ότι απαγορεύονται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα να τον σπαταλήσει κάποιος για αποκρυπτογράφηση greeklish

προσεχε μπαμπινιωτη εσυ μην χτυπησεις...απο ειρωνια παμε καλα να βοηθησουμε μηδεν στο πληλικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

προσεχε μπαμπινιωτη εσυ μην χτυπησεις...απο ειρωνια παμε καλα να βοηθησουμε μηδεν στο πληλικο

Είναι κουραστικό να διαβάζεις greeklish, πιο εύκολα θα το διαβαζαμε αν έγραφε στα αγγλικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει να κάνω το συνήγορο του διαβόλου, αλλά εντάξει βρε παιδιά, του έγινε μια σωστή υπόδειξη από τον makfil για τους όρους και τους κανόνες του forum (που έπρεπε φυσικά να τους έχει διαβάσει) κι αμέσως ζήτησε συγγνώμη ο άνθρωπος και το διόρθωσε από εκείνη τη στιγμή. Δεν νομίζω λοιπόν ότι χρειαζόταν να "τραβηχτεί" το θέμα τόσο πολύ πλέον, ενώ επί της ουσίας απάντηση δεν έχει λάβει ακόμα. Κι εγώ πολέμιος είμαι των greeklish, όσο δεν πάει, αλλά το δίκαιο πρέπει να λέγεται...

 

Νομίζω οτι ο καύσωνας μας έχει "τσιτώσει" όλους και είμαστε στις "επάλξεις" του πληκτρολογίου... :P  :D

 

@darknessarises1234566: Τσέκαρε τη νέα μεθοδολογία που έχει γραφτεί εδώ. Λογικά, θα τα καταφέρεις έτσι.

Και κομμένα τα greeklish από εδώ και στο εξής στο forum. Στην προσωπική σου ζωή κάνε ό,τι θέλεις ;)

 

Edit: Τώρα πρόσεξα ότι αναφέρεσαι στη μέθοδο Send Money και όχι Request, οπότε δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Συνεπώς, προσάρμοσέ το και εφάρμοσε αυτά που γράφει για τις ip και τα cookies, ώστε να μην φαίνεται ότι στέλνει ένας λογαριασμός στον άλλο από την ίδια i.p. και με τα ίδια cookies. Μπορεί εκεί να σκαλώνει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν τα μεταφέρεις με έμβασμα, η προμήθεια της τράπεζας είναι 1€, δηλαδή θα χρεωθείς 101€.

 

 

 

Τι εννοείς "Revolut & Paypal όχι".

Το Paypal σου δίνει ΙΒΑΝ στην Deutsche Bank, για έμβασμα, όταν συνδέσεις ελληνικό ΙΒΑΝ.

με έμβασμα πως ακριβός γίνετε?  

 

τα στοιχειά που έχω βάλει στον λογαριασμό στο paypal είναι διαφορετικά από την κάρτα και τον τραπεζικό λογαριασμό που έχω συνδέσει υπάρχει πρόβλημα με αυτό? 

Επεξ/σία από metallica123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις web banking?

το καλυτερο ειναι να στειλεις απο εκει το εβμασμα καθως το κοστος ανερχεται μονο σε 1 ευρω,για τη πειραιως τουλαχιστον που εκανα εγω(για alpha δε γνωριζω ακριβως,λογικα το ιδιο θα ειναι, αλλα ολο και καποιος απο εδω θα εκανε και θα σου πει σιγουρα)

το οριο ειναι 500 ευρω το μηνα χωρις καν να δωσεις καποια συγκεκριμενη αιτιολογια.αρκει να μην εχει ξεπερασει η τραπεζα το δικο της μηνιαιο οριο(οπως πχ.εφτασε η πειραιως τον οκτωβριο)

εχεις στειλει έμβασμα απο το winbank τις πειραιως σε λογαριασμό paypal ? μπορείς να που πεις πως γίνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα να κάνει έμβασμα στην PayPal μέσω Winbank; Με βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω για ολοκλήρωση "Η συναλλαγή σας απέτυχε. Υπέρβαση ορίου εντολών μεταφοράς πίστωσης στο εξωτερικό". Η τελευταία φορά που είχα στείλει λεφτά ήταν στις 30 Μαίου μέσω request money, τώρα τι παίζει; Έχει συμπληρωθεί το όριο της τράπεζας;

 

Είναι συνδεδεμένο το ΙΒΑΝ της Πειραιώς.

 

EDIT: Όπως φαίνεται είναι θέμα της Πειραιώς: "Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €1.000, δεν είναι δυνατή μέχρι και την 30/6/2016. Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.https://ebanking.winbank.gr/index.aspx

 

Καθώς δε μπορώ να δω από πότε βγήκε αυτή η ανακοίνωση, νομίζω το Request Money λειτουργεί ακόμα έτσι; Έτσι είχα τραβήξει παλιά, αλλά θα ήθελα να γλυτώσω τα λεφτά της προμήθειας αυτή τη φορά.. 

 

Υπάρχει δυνατότητα να στείλω έμβασμα από τράπεζα που δεν έχω περασμένη στο PayPal; Εθνική πχ; Η θα φάω άκυρο; Γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...