Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ πολύ Silverage για την άμεση απάντηση!! Και στην paypal απλα φτιαχνω λογαριασμό και συνδέω την κάρτα μου ας πούμε? Ούτε εκεί έχει κάποιο όριο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα οκ! Άρα για να αγοράσω κάτι που έχει πάνω από 1000 ευρώ πρέπει να φορτώσω σε δύο δόσεις την paypal και μετα το παραγγέλνω κανονικά? Σορρυ που σε ταλαιπωρώ αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με αγορές από το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να αγοράσεις κανονικά με χρεωστική η πιστωτικη κάρτα 

 

Δηλαδη amazon uk πλεον κανονικα δεχεται οπως παλια, τις ελληνικες χρεωστικες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίταξα στον Κινέζο από όπου πήρα κάτι το πρωί,και είδα ότι παραδίδει και με  EMS service,(Expedited Shipping),οπότε και χρεώνει με καπέλο $22,00.

Ξέρει κανείς αν αυτός ο τρόπος είναι σαν τα UPS και DHL,οπότε περνάνε Τελωνείο πάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη amazon uk πλεον κανονικα δεχεται οπως παλια, τις ελληνικες χρεωστικες;

 

Παιδιά απαντήστε μας αν μπορείτε και εγώ θέλω να παραγγείλω από ebay ένα macbook που κοστίζει 1100 ευρώ μπορώ με visa Πειραιώς κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απαντήστε μας αν μπορείτε και εγώ θέλω να παραγγείλω από ebay ένα macbook που κοστίζει 1100 ευρώ μπορώ με visa Πειραιώς κανονικά;

Kανε κανονικα αγορα αν εχεις και paypal καλυτερα βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου έχει βάλει όριο 700 ευρώ την ημέρα στην κάρτα η περαιώς από μόνη της;

Πριν τα cc το είχαν και καλά για λόγους ασφαλείας έναντι σε κλοπές ,έμπαινες στο e-banking και το αυξανες εάν ήθελες να πάρεις κάτι , μπες καλού κακού να δεις στο προφίλ της κάρτας σου το όριο.

Επίσης το moneyback guarantee στο eBay UK αν κοιτάξεις στην σελίδα λέει μόνο για PayPal http://pages.ebay.co.uk/ebay-money-back-guarantee/ .

Τσέκαρε εάν και κάρτα μόνη της προστατευεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας , παει καιρος που χω να δω αυτο το θεμα , εχει φτιαξει τωρα το paypal? εννοω μπορεις τωρα να καταθεσεις λεφτα απο τη τραπεζα μεσω καρτας η μονο με εμβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα κι εγω μολις μια αγορα από ebay με το paypal οπου ειχα δηλωσει την πιστωτικη καρτα Εθνικης.

Επειδή ειχα να το χρησιμοποιώ καιρο, θυμαμαι ότι ειχα κανει ρυθμιση στο paypal να κάνει το συναλλαγμα η τραπεζα μου και όχι το paypal, γιατι η τραπεζα παιρνει μικροτερη προμηθεια.

Τωρα δεν βρηκα αυτην την επιλογή γιατι έχει αλλαξει το site του paypal.

Ξερετε αν την εχει καταργησει;

 

Ακυρο. Το βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...