Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστώ για τις απαντήσεις κάτι τελευταίο, ξέρετε αν αύριο το πρωί βάλω στον λογαριασμό της revolut  όλα τα στοιχεία και κάνω την κατάθεση , πότε περίπου θα ειναι τα χρήματα στην κάρτα; Ισχύει το 2 μέρες ή έχει αλλάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραία και για να βγάλω αυτά τα λεφτά απο το λογαριασμό μου στην τράπεζα  για να τα βάλω στης revolut , ξέρεις τι πρέπει να έχω, μονο ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο και σορυ αν ειανι οφτοπικ, επισης να αναφερω πως κατεβηκε κανονικα το κλειδακι με χρεωστικη :) Η ερωτηση μου ειναι πρεπει να φτιαξω καινουριο λογαριασμο στο social club ή μπορω να καταχωρησω το ξκλειδακι στον ηδη υπαρχων οπου και ειχα φαει το permanent ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία και για να βγάλω αυτά τα λεφτά απο το λογαριασμό μου στην τράπεζα για να τα βάλω στης revolut , ξέρεις τι πρέπει να έχω, μονο ταυτότητα;

Δεν έχω ιδέα, αποφεύγω τα γκισέ και τις ουρές. Θα σου πρότεινα το ίδιο, απλά φτιάξε ebanking
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως το ιδιο θα ελεγα κι εγω για εσενα.

Τα αισθηματα ειναι αμοιβαια σε αυτο το ζητημα.

Εγω δεν σου απηύθυνα πουθενά τον λόγο, εσύ γιατί τσίμπησες σου άρεσε το δόλωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία και για να βγάλω αυτά τα λεφτά απο το λογαριασμό μου στην τράπεζα για να τα βάλω στης revolut , ξέρεις τι πρέπει να έχω, μονο ταυτότητα;

Βγάλε ebanking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν σου απηύθυνα πουθενά τον λόγο, εσύ γιατί τσίμπησες σου άρεσε το δόλωμα

Ναι εχεις δικιο γι' αυτο ακριβως το λογο αυτο σου το ποστ ειναι ακριβως κατω απο το δικο μου.

 

 

Ναι εχεις για ακομα μια φορα δικιο βλακεια μου που ασχοληθηκα μαζι σου εξ' αρχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος άνεργος (19 χρονων) με μηδενικό εισόδημα βάζει κατά καιρούς 100-200€ στην τραπεζα από χαρτζιλίκι που του δίνουν η γιαγια ο παππούς,κανενας θείος του κτλπ

 

Παίζει να έχει κανένα θέμα με εφορίες, πόθεν έσχες κτλπ γιατί έχει μέσα μαζεψει 1500€;;

 

Επαναλαμβάνω είναι άνεργος με μηδενική δήλωση,θα έχει κανένα θέμα με τόσο μικρό ποσό;

 

(Βέβαια είναι λίγο offtopic αλλά αν ξέρει κανείς ας απαντήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που μπεις paypal κανε κλικ στο γραναζι αριστερα απο το logout

Μετα πηγαινε στο payments--->preaprooved payments--->set available funding resources--->conversion options-->Bill me in the currency listed

 

Πρεπει να τσεκαρεις ομως ποιος απο τους δυο τροπους σε συμφερει...εμενα με Εθνικη με συμφερει να με χρεωνει στην ισοτιμια του πωλητη.

Καλημερα,

 

το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει καν το "conversion options" ακολουθωντας τα βηματα που λες φιλε.

 

δε ξερω γιατι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα λοιπον μολις περασε αγορα σε aliexpress με χρηση χρεωστικης MasterCard απο Εθνικη. η κατασταση της παραγγελιας μ λεει "Payment being verified" και μεσα στο ebanking δειχνουν δεσμευμενα τα χρηματα. Revolut τελος? Θα δειξει! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δοκιμασει κανεις και με paypal που δεν εχει υπολοιπο στο ballance του ας μας πει αν τραβαει τα λεφτα απο την καρτα που εχει ενωσει στο paypal acc του.

 

Θα το εκανα εγω αλλα εχω λεφτα μεσα στο paypal ballance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

 

το προβλημα ειναι οτι δεν μου εμφανιζει καν το "conversion options" ακολουθωντας τα βηματα που λες φιλε.

 

δε ξερω γιατι αυτό...

Περιεργο.... να υποθεσω εχεις ηδη συνδεσει την χρεωστικη στο paypal  ή οχι ?

 

Αν ακολουθησεις τη διαδρομη που εγραψα στο set available funding resources θα σου βγαλει την χρεωστικη καρτα τον αριθμο της και διπλα το Conversion options

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...