Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πόσα νήματα έχεις γράψει την ίδια ερώτηση;

Σε δυο

Βιαζόμουν για λίγο και είπα σε όποιο νήμα απαντήσουν πρώτο

Που να ξέρω ότι τι ίδια ώρα κάνει και Zapard7 την ίδια ερώτηση

Θα πω καμιά κουβέντα,γιατί για ορισμένες ερωτήσεις δεν χρειάζεται να απαντήσει κανείς,από τη στιγμή που η απάντηση δίδεται από μόνη της μόλις βάλεις την καρτα και δοκιμάσεις.Αν περνάει,περνάει,αλλιώς κόβεται.Δεν πρόκειται να εμφανιστεί κανείς με καμιά μαχαίρα.

Αλλο πράγμα ιο ερωτήσεις με τις περίεργες κάρτες τύπου revolut.Εκεί μπαίνει θέμα κατανόησης και κανείς δεν μπορεί να πει κάτι γι αυτό.

Για να φτάσεις στο μέχρι εκεί όμως πρώτα θα πρέπει να έχεις κάνει εγγραφή νομίζω

Ελεος.

Τα ίδια και τα ίδια.

 

Ρε παιδιά κάντε τον κόπο να διαβάζετε λίγο μην το θέλετε έτοιμο μασημενο.

 

872 σελίδες που κανονικά είναι 200 και αν.

Συγγνώμη αλλά δεν γίνεται να διαβάσεις 872 σελίδες

Εκτός από αυτό τα δεδομένα αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο

Είπαμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον και οχι με την πρώτη στραβή να του τη πούμε

 

Συγγνώμη αν δημιούργησα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή διάβασα σε αρκετά posts οτι η χρεωστική της Εθνικής είναι mastercard, αυτή που έχω είναι maestro.

ναι έχει αλλάξει πλέον (έχει πάνω από χρόνο)

 

για maestro ούτε στις καλές εποχές δεν ξέρω τι γινόταν , τότε πάντα τις πειραιώς χρησιμοποιούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δυο

Βιαζόμουν για λίγο και είπα σε όποιο νήμα απαντήσουν πρώτο

Που να ξέρω ότι τι ίδια ώρα κάνει και Zapard7 την ίδια ερώτηση

Για να φτάσεις στο μέχρι εκεί όμως πρώτα θα πρέπει να έχεις κάνει εγγραφή νομίζω

Συγγνώμη αλλά δεν γίνεται να διαβάσεις 872 σελίδες

Εκτός από αυτό τα δεδομένα αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο

Είπαμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον και οχι με την πρώτη στραβή να του τη πούμε

 

Συγγνώμη αν δημιούργησα πρόβλημα

Τι εγγραφή;Μπαίνεις και βάζεις τα στοιχεία της κάρτας στο cart και τίποτ' άλλο.Δε θα σου βάλουν κανα μαχαίρι στο λαιμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή διάβασα σε αρκετά posts οτι η χρεωστική της Εθνικής είναι mastercard, αυτή που έχω είναι maestro.

Aλλαξε την μεσω ebanking την maestro και στην στελνουνε σπιτι το εκανα και εγω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω ebanking στην Εθνική, μπορώ να ππάω στο κατάστημα και να ζητήσω να μου βγάλουν νέα χρεωστική και να ζητήσω να μην είναι maestro;

 

Φυσικά μπορείς άμεσα. Δεν χρειάζεται να το ζητήσεις καν, Mastercard θα είναι η νέα. Οι Maestro καταργήθηκαν και μόλις λήξει και η δική σου Mastercard θα σου έστελναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις δοκίμασα στο Fasttech με τη γνωστή πιστωτική,και πήρα μία σφυρίχτρα τιτανίου της Nitecore προς $15.00.

E,για πρώτη φορά στη Fasttech,,με άφησε και την αγόρασα. :whistle: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα αγορά στο Iherb μέσω paypal και μου έβγαλε decline.

 

Αν το iherb είναι δηλωμένο ως "υπηρεσίες εστίασης" ή κάτι ανάλογο (επειδή πουλάει συμπληρώματα διατροφής), αναμενόμενο είναι να μην περνάνε Ελληνικές κάρτες. Παραμένουν απαγορευμένες τέτοιου είδους συναλλαγές ακόμα και με την τελευταία τροποποίηση των cc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα αγορά στο Iherb μέσω paypal και μου έβγαλε decline.

Φαίνεται ότι τα συμπληρώματα δεν τα περνάει.Το δοκίμασα 2-3 φορές σε διαφορετικά μαγαζιά στην Αμερική,και τπτ.

Αν το iherb είναι δηλωμένο ως "υπηρεσίες εστίασης" ή κάτι ανάλογο (επειδή πουλάει συμπληρώματα διατροφής), αναμενόμενο είναι να μην περνάνε Ελληνικές κάρτες. Παραμένουν απαγορευμένες τέτοιου είδους συναλλαγές ακόμα και με την τελευταία τροποποίηση των cc.

...πάντως,τις σφυρίχτρες έκτακτης ανάγκης,τιτανίου,της Nitecore,μιά χαρά τις περνάει.Χθές αγόρασα μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...