Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση χαρτονομισμάτων


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως πείτε μας κι εμάς τι δουλειά κάνετε και βγάζετε τόσα μαύρα που θέλετε κρυψώνα μετρητών αντί για κατάθεση στην τράπεζα ή σε θυρίδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάποτε με πλήρωσε πελάτης και τα λεφτά βρωμοκοπούσαν, μου είπε ότι τα είχε κρυμμένα σε μεταλλικό σωλήνα από το παλιό του δίκτυο ύδρευσης που είχε αντικατασταθεί με άλλο από tuborama, ένας άλλος τα είχε σε κρύπτη μέσα στο σκυλόσπιτο του σκυλιού του,ένος τεράστιου bull-mastiff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλύτερες κρυψώνες είναι οι προφανείς. Εγω τα αφήνω χύμα, πάνω στο τραπέζι του σαλονιού. Απο το να μου διαλυσουν το σπίτι, ας πάρουν κάποια και μην ψαξουν για άλλα 🤣🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας θειος μου τα ειχε κρυψει μεσα σε ενα παλιο κουτι του μιξερ μεχρι να το δανεισει η θεια μου στην γειτονισα και να εχουμε δραματα....χαχαχαχαχ

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ProponitisTouKanape said:

Πάντως πείτε μας κι εμάς τι δουλειά κάνετε και βγάζετε τόσα μαύρα που θέλετε κρυψώνα μετρητών αντί για κατάθεση στην τράπεζα ή σε θυρίδα. 

Ελευθεροι επαγγελματίες

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Πάντως πείτε μας κι εμάς τι δουλειά κάνετε και βγάζετε τόσα μαύρα που θέλετε κρυψώνα μετρητών αντί για κατάθεση στην τράπεζα ή σε θυρίδα. 

Μια χαρά μπαίνουν τα μαύρα στη θυρίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, logokrimenos said:

Δουλεύω σε εργοστάσιο επεξεργασίας απορριμμάτων, δεν έχετε ιδέα πόσα λεφτά βρίσκουν οι εργάτες μέσα σε τσάντες, ρούχα, κουτάκια ή μαξιλάρια. Τελευταία μπάζα έκανε ένας 3000€.

Το λέω γτ προφανώς είναι απο "κρυμμένα" λεφτά που δεν το ήξεραν, θα πέθανε ο κάτοχος και πέταξαν τα πράγματά του στα κουπίδια. Οπότε προσοχή! Καλύτερα να πάρεις μια θυρίδα να τα έχεις εκεί παρά σπίτι σε "κρυψώνα".

Πάντως για να είμαι ontopic, μπορείς να πάρεις μια συσκευασία βαμβάκι, να βγάλεις το μισό απο μέσα, να κρύψεις λεφτά και να γεμίσεις με το υπόλοιπο. Ποιος κλέφτης θα ψάξει το βαμβάκι?

Θυριδα...μου λεγε μια γνωστη, πεθανε ο αντρας της, ειχε σε θυριδα διαφορα πολυτιμα και χρηματα...μου λεει 'ξερεις τι τραβηξα για να μπορεσω να εχω ως συζυγος/χηρα, προσβαση στη θυριδα; Ενα χρονο με δικαστηρια, και πανω απο 1000 ευρω εξοδα'....

Αυτα με την θυριδα.... ξερω, ετυχε....

8 hours ago, villasg said:

οπου και να ειναι θα βρεθουν .......

 

 

 

Ειδα το βιντεο. Που λεει οτι οι ανιχνευτες μεταλλων βρισκουν χαρτονομισματα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ειδα το βιντεο. Που λεει οτι οι ανιχνευτες μεταλλων βρισκουν χαρτονομισματα;

στον τιτλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποιο διάστημα (όχι μακρινό) δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς μετρητά γιατί όλες οι αγορές και οι πληρωμές θα γίνονται ψηφιακά (ηλεκτρονικά-κάρτες) , η μόνη επιλογή που έχεις είναι η αγορά χρυσών λιρών ΟΧΙ από τράπεζα γιατί σε καταγράφουν αλλά από άτομο εμπιστοσύνης (αν γίνεται) ,αποθήκευση σε σκεύος από μόλυβδο και θάψιμο μέσα στο πάτωμα του σπιτιού γιατί οι ηλεκτρονικές παρεμβολές που υπάρχουν μέσα σε κάθε σπίτι μπερδεύουν τους φορητούς ανιχνευτές που χρησιμοποιούν οι κλέφτες και φυσικά δεν το λέμε πουθενά και σε ΚΑΝΕΝΑΝ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MaxHeadroom_2023 είπε

η μόνη επιλογή που έχεις είναι η αγορά χρυσών λιρών ΟΧΙ από τράπεζα γιατί σε καταγράφουν αλλά από άτομο εμπιστοσύνης (αν γίνεται)

https://www.protothema.gr/greece/article/1487218/apati-143000-apo-roma-poulise-nomismata-ton-20-lepton-gia-hruses-lires/

Στις 18/4/2024 στις 10:02 ΠΜ, makiss8 είπε

στο σπιτακι του σκυλου που ειναι το ροτβαιλερ,

https://www.iefimerida.gr/zoi/skylos-efage-hartonomismata-axias-4000-dolarion

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, MaxHeadroom_2023 είπε

σε κάποιο διάστημα (όχι μακρινό) δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς μετρητά γιατί όλες οι αγορές και οι πληρωμές θα γίνονται ψηφιακά (ηλεκτρονικά-κάρτες) , η μόνη επιλογή που έχεις είναι η αγορά χρυσών λιρών ΟΧΙ από τράπεζα γιατί σε καταγράφουν αλλά από άτομο εμπιστοσύνης (αν γίνεται) ,αποθήκευση σε σκεύος από μόλυβδο και θάψιμο μέσα στο πάτωμα του σπιτιού γιατί οι ηλεκτρονικές παρεμβολές που υπάρχουν μέσα σε κάθε σπίτι μπερδεύουν τους φορητούς ανιχνευτές που χρησιμοποιούν οι κλέφτες και φυσικά δεν το λέμε πουθενά και σε ΚΑΝΕΝΑΝ.

Και τις λίρες τι θα τις κάνεις αφού όλες οι πληρωμές θα γίνονται ψηφιακά;

Αυτοί που είναι σε όροφο θα τα θάψουν στο ταβάνι του απο κάτω;

Ποιοι είναι οι ανιχνευτές που ανακαλύπτουν χαρτονομίσματα ;Δεν βρίσκουν τις λίρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, MaxHeadroom_2023 said:

σε κάποιο διάστημα (όχι μακρινό) δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς μετρητά γιατί όλες οι αγορές και οι πληρωμές θα γίνονται ψηφιακά (ηλεκτρονικά-κάρτες) , η μόνη επιλογή που έχεις είναι η αγορά χρυσών λιρών ΟΧΙ από τράπεζα γιατί σε καταγράφουν αλλά από άτομο εμπιστοσύνης (αν γίνεται) ,αποθήκευση σε σκεύος από μόλυβδο και θάψιμο μέσα στο πάτωμα του σπιτιού γιατί οι ηλεκτρονικές παρεμβολές που υπάρχουν μέσα σε κάθε σπίτι μπερδεύουν τους φορητούς ανιχνευτές που χρησιμοποιούν οι κλέφτες και φυσικά δεν το λέμε πουθενά και σε ΚΑΝΕΝΑΝ.

Άμα απαγορευτούν τα μετρητά και όλες οι συναλλαγές γίνονται ψηφιακά, ποια είναι τα σενάρια στα οποία το άλλο μέλος στη συναλλαγή θα δεχτεί χρυσές λίρες ως πληρωμή; Επίσης τι γίνεται αν το ποσό δεν αντιστοιχεί σε ακριβές αριθμό χρυσών λιρών;

Τα "άτομα εμπιστοσύνης" είναι αναγκαίο να είναι όντως εμπιστοσύνης, γιατί είναι άπειροι αυτό που έκλαψαν τα λεφτά τους αγοράζοντας κάλπικες. Υποπτεύομαι μάλιστα πως ένα μεγάλο ποσοστό ακόμα δεν έχει ιδέα πως τους "δάγκωσαν". Είχα μιλήσει μια φορά με έμπορο λιρών και πολλά που έμαθα δεν μπορώ να τα γράψω καν, για διάφορους λόγους. Το μόνο που θα πω είναι πως θέλει τεράστια προσοχή, γιατί κολυμπάς με καρχαρίες, τις περισσότερες φορές χωρίς να το αντιλαμβάνεσαι καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, MaxHeadroom_2023 said:

σε κάποιο διάστημα (όχι μακρινό) δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς μετρητά γιατί όλες οι αγορές και οι πληρωμές θα γίνονται ψηφιακά (ηλεκτρονικά-κάρτες) , η μόνη επιλογή που έχεις είναι η αγορά χρυσών λιρών ΟΧΙ από τράπεζα γιατί σε καταγράφουν αλλά από άτομο εμπιστοσύνης (αν γίνεται) ,αποθήκευση σε σκεύος από μόλυβδο και θάψιμο μέσα στο πάτωμα του σπιτιού γιατί οι ηλεκτρονικές παρεμβολές που υπάρχουν μέσα σε κάθε σπίτι μπερδεύουν τους φορητούς ανιχνευτές που χρησιμοποιούν οι κλέφτες και φυσικά δεν το λέμε πουθενά και σε ΚΑΝΕΝΑΝ.

Μέσα στο διαμέρισμα μου ζήτημα να υπάρχουν 60 ευρώ σε μετρητά κι αυτά σε πορτοφόλια που παίρνουμε όταν βγαίνουμε από το σπίτι. 

Πέρυσι το καλοκαίρι που μας άνοιξαν το διαμέρισμα μας το έκαναν ... καλοκαιρινό αλλά έψαχναν είτε για χρυσό είτε για μετρητά. Απλά ένα δαχτυλίδι των 200 ευρώ χάσαμε. Ούτε λάπτοπ πείραξαν, ουτε προτζέκτορα, ουτε sound system, ουτε iphones. Ακόμα και τσάντες, μαντήλια, παπούτσια της γυναίκας μου που είναι αξίας (prada, gucci, chanel, hermes) τα βρήκαμε στη θέση τους. Αλλά όλο το σπίτι άνω κάτω. Ακόμα και τα επιτραπέζια παιχνίδια στο παιδικό δωμάτιο είχαν ανοίξει και σκορπίσει στο πάτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, GamingMaster424 said:

Άμα απαγορευτούν τα μετρητά και όλες οι συναλλαγές γίνονται ψηφιακά, ποια είναι τα σενάρια στα οποία το άλλο μέλος στη συναλλαγή θα δεχτεί χρυσές λίρες ως πληρωμή; Επίσης τι γίνεται αν το ποσό δεν αντιστοιχεί σε ακριβές αριθμό χρυσών λιρών;

btc +1 χρυσός -1

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...