Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έβαλα και εγώ μέσω update, πειρατικά, στο PC2. Όλα χωρίς κανένα πρόβλημα, εκτός από τον ήχο σε VIA chipset, όπου λύθηκε εύκολα.

Δε μ'αρέσει: Η αδυναμία αλλαγής χρωμάτων στη γραμμή τίτλων/παραθύρων, ψάχνω workaround αλλά μόνο μέσω profiles βρίσκω, δεν έχω βρει transparent/RGB slider.
Η χρήση του start menu παράλληλα με start screen, μόνο swap του ενός με το άλλο έχω βρει, αλλά θα προτιμούσα και τα δυο.
Στα windows update σου επιτρέπει είτε αυτόματη λήψη και εγκατάσταση, είτε αυτόματη λήψη και εγκατάσταση όταν εσύ κάνεις restart, δε σου επιτρέπει να επιλέξεις, αν κατάλαβα καλά, αν θα γίνει κατέβασμα ή όχι των ενημερώσεων - και ποιών -, δηλαδή προβλέπω κατέβασμα while gaming και το ping στο Θεό :(

Αν και μ'αρέσει το γενικό σύνολο του update, κάποια νέα features και η αποκρισιμότητα του συστήματος, λόγω των παραπάνω δε νομίζω να προβώ σε αναβάθμιση στο PC1, που είναι και το κύριο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει σημασία αν είναι πειρατική η κανονική η έκδοση όπου έκανες το update ΟΛΑ ενεργοποιούνται κανονικά, από εχθές έκανα σε 4 pc ενεργοποίηση στα 3 από αυτά πειρατικά και ενεργοποιήθηκαν κανονικά μετά την ενεργοποίηση έκανα clear setup με τα generic key έτοιμα ενεργοποιημένα.

 

αυτό είναι το project τον 10 ακόμα και τα πειρατικά να ενεργοποιθούν και να δέχονται για 1 χρόνο ενημερώσεις κανονικά σαν γνήσια.

 

 

 

Ξέχασα να πώ όμως, οτι δεν έκανα upgrade, αλλά Clean Install των windows 10!! Πως είναι δυνατόν χωρίς upgrade και με Clean Install να ενεργοποιηθούν αυτόματα τα Windows 10 ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πώ όμως, οτι δεν έκανα upgrade, αλλά Clean Install των windows 10!! Πως είναι δυνατόν χωρίς upgrade και με Clean Install να ενεργοποιηθούν αυτόματα τα Windows 10 ;;

δεν το γνωρίζω αυτό μιας και δεν έτυχε να το δοκιμάσω αλλά βάση λογικής αφού είχαν αναφέρει ότι όλοι ακόμα και τα πειρατικά θα ενεργοποιηθούν ως γνήσια

ίσος αυτός είναι ο λόγος.

για ένα χρόνο όλοι θα είμαστε ok μετά τον χρόνο βλέπουμε τι μας ετοιμάζουν... 

όπως και να έχει τέλος καλό, όλα καλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αντε παλι αυτο με τον "χρονο".

 

Ο ενας χρονος ισχυει για να ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ της δωρεαν αναβαθμισης απο 7/8/8.1 σε 10, ΔΕΝ θα αλλαξει κατι μετα τον χρονο, ουτε θα σου ζητησουν να πληρωσεις για να συνεχισεις να τα εχεις.

 

Απλα αν ως τοτε δεν εχεις αναβαθμισει ενω ειχες αυθεντικα 7/8/8.1, θα πρεπει να πληρωσεις σα να μην ειχες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι αυτο με τον "χρονο".

 

Ο ενας χρονος ισχυει για να ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ της δωρεαν αναβαθμισης απο 7/8/8.1 σε 10, ΔΕΝ θα αλλαξει κατι μετα τον χρονο, ουτε θα σου ζητησουν να πληρωσεις για να συνεχισεις να τα εχεις.

 

Απλα αν ως τοτε δεν εχεις αναβαθμισει ενω ειχες αυθεντικα 7/8/8.1, θα πρεπει να πληρωσεις σα να μην ειχες.

α έτσι πάει?
ok μάλλον δεν το είχα καταλάβει καλά.
δηλαδή τα πειρατικά που γίνανε γνήσια, απλά όλοι αποκτήσαμε γνήσια λειτουργικά από το πουθενά σε όλα τα συστήματα μας?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξερω τι παιζει με τα πειρατικα δεν ασχολουμαι προς το παρον. :-)

Δεν νομιζω παντως να τα αποκτησατε δωρεαν, αλλά Μ$ ειναι αυτη, ποτε δεν ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα την αναβαθμιση κι εγω ορισμενα θεματα. αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα του είμαι υπόχρεος.

 

1)ειχα avg στα 7αρια και τωρα μου το χει μπλοκαρει ''για την ασφαλεια μου'' υπαρχει τροπος να το ξεμπλοκάρω και να αποτρέψω μελλοντικα μπλοκαρίσματα από εφαρμογες? επαιξα με uac και smartscreen αλλα ακομα δε με αφηνει να το χρισιμοποιησω.

 

2)τα παραθυρα με τιποτα ΜΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε θυμούνται το σημειο που τα εχω αφησει. συνεχως μου ανοιγουν πιο δεξια και ολο πιο δεξια. πως μπορω να τα φτιαξω να θυμούνται την τελευταια θεση και μέγεθος που ηταν όταν τα εκλεισα?

 

3)ειχα στα 7αρια το cpu usage της intel ως gadget . με τα 10αρια το εχασα , το ξαναβρηκα αλλα τωρα δε μου εμφανισει θερμοκρασια cpu ότι και να κανω. εχει κανεις παρομοιο θεμα ? και τι μπορω να βαλω για να ξαναεχω info από θερμοκρασια? (ειδικα τωρα καλοκαιριάτικα το χρειαζομαι )

 

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι εδω η πρωτη επιλογη δεν ειναι ενεργη παιδια ?????

 

Πρεπει να ξαναπερασω ολα τα προγραμματα ?

 

Αυτο που λεει για επιλογη γλωσσας οτι ειναι διαφορετικη δεν ισχυει .Ελληνικα 7αρια 64bit ultimate  εχω και απλα εκανα αναβαθμιση .

post-40980-0-42917700-1438269188_thumb.png

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

α έτσι πάει?
ok μάλλον δεν το είχα καταλάβει καλά.
δηλαδή τα πειρατικά που γίνανε γνήσια, απλά όλοι αποκτήσαμε γνήσια λειτουργικά από το πουθενά σε όλα τα συστήματα μας?

 

 

Γίνανε γνήσια μέχρι να σου ρίξει ενα hardware ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

α έτσι πάει?
ok μάλλον δεν το είχα καταλάβει καλά.
δηλαδή τα πειρατικά που γίνανε γνήσια, απλά όλοι αποκτήσαμε γνήσια λειτουργικά από το πουθενά σε όλα τα συστήματα μας?

 

 

Δώσε τη παρακάτω εντολή στο cmd για να διαπιστώσεις μέχρι πότε είναι ενεργοποιημένα

slmgr /xpr

Λογικά θα βγάλει "The machine is permanently activated" που σημαίνει ότι είναι activated για πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε τη παρακάτω εντολή στο cmd για να διαπιστώσεις μέχρι πότε είναι ενεργοποιημένα

slmgr /xpr

Λογικά θα βγάλει "The machine is permanently activated" που σημαίνει ότι είναι activated για πάντα.

 

Όποιος έχει πειρατικά, αν δεν μπανάρει τις ip της ms, θα λήξουν.

 

Οι σέρβερ της ms κανονίζουν πότε το "για πάντα" θα γίνει 'έληξαν'.

 

Η ms θέλει να πιάσει τον στόχο της (2 δις συσκευες), για να μη ν περάσει στην αφάνεια, μόλις το καταφέρει, θα τους μπανάρει όλους, δεν είναι εκκλησια, είναι εταιρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκίμασα αυτό που λέει ο φίλος από πάνω και όντως μου έβγαλε πως "ο υπολογιστής ενεργοποιήθηκε παντοτινά" !
(Είμαι στα 10 από πειρατικά 7ρια)

Όποιος δεν ξέρει που να βρει το  cmd ...

 

To access this menu in Windows 10, press Win + X shortcut keys together on the keyboard.

 

winx-elevated-Windows-10.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...