Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος έχει πειρατικά, αν δεν μπανάρει τις ip της ms, θα λήξουν.

 

Οι σέρβερ της ms κανονίζουν πότε το "για πάντα" θα γίνει 'έληξαν'.

 

Η ms θέλει να πιάσει τον στόχο της (2 δις συσκευες), για να μη ν περάσει στην αφάνεια, μόλις το καταφέρει, θα τους μπανάρει όλους, δεν είναι εκκλησια, είναι εταιρια...

Και μετά όλοι θα μπουν σε κάποιο pirate torrent site και θα κατεβάσουν την σπασμένη έκδοση ή έστω το tool που θα το κάνει πάλι free!  Όντως εκκλησία δεν είναι, αλλά και επίσης δεν είναι και μ@λάκες να κάνουν όλη αυτή την παρωδία που λες για το τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για αυτό που λέτε. Εγώ ξέρω πως πολλοί απο εμάς που είχαμε γνήσια windows ( όπως και εγώ) κάναμε εγκατάσταση και δεν μας έπαιρνε τα κλειδιά και ενεργοποιήθηκε μετά μέσω internet ( το οποίο άργησε να γίνει ). Έτσι η MS μπορεί να Banάρει και εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά όλοι θα μπουν σε κάποιο pirate torrent site και θα κατεβάσουν την σπασμένη έκδοση ή έστω το tool που θα το κάνει πάλι free!  Όντως εκκλησία δεν είναι, αλλά και επίσης δεν είναι και μ@λάκες να κάνουν όλη αυτή την παρωδία που λες για το τίποτα!

 

Δεν χρειάζεσαι ούτε torrent ούτε tool, μπανάρεις ips, και απο γραμμή εντολών, δεν λήγουν ποτέ...

 

 

 

Δεν ξέρω για αυτό που λέτε. Εγώ ξέρω πως πολλοί απο εμάς που είχαμε γνήσια windows ( όπως και εγώ) κάναμε εγκατάσταση και δεν μας έπαιρνε τα κλειδιά και ενεργοποιήθηκε μετά μέσω internet ( το οποίο άργησε να γίνει ). Έτσι η MS μπορεί να Banάρει και εμάς.

 

Αν το κλειδί που έχεις, το χρησιμοποιείς μόνο εσύ, δεν θα σε μπανάρει, άργησε λόγω κίνησης και λόγω οτι υπάρχουν διαφορετικοί τύποι κλειδιών κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι ούτε torrent ούτε tool, μπανάρεις ips, και απο γραμμή εντολών, δεν λήγουν ποτέ...

 

 

 

 

Αν το κλειδί που έχεις, το χρησιμοποιείς μόνο εσύ, δεν θα σε μπανάρει, άργησε λόγω κίνησης και λόγω οτι υπάρχουν διαφορετικοί τύποι κλειδιών κτλ

 

Μα η ενεργοποίηση μου έγινε χωρίς κλειδί. Δεν το δέχτηκε καν. Το κλειδί με το οποίο είναι ενεργοποιημένα τώρα είναι το generic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η ενεργοποίηση μου έγινε χωρίς κλειδί. Δεν το δέχτηκε καν. Το κλειδί με το οποίο είναι ενεργοποιημένα τώρα είναι το generic...

 

Ασε το κλειδί που βλέπεις μέσα απο τα win 10...

 

Σημασία έχει το κλειδί που είχες στα win7/8, αυτο αν είναι γνήσιο και το έχεις μόνο εσυ, είσαι οκ.

 

 

 

Άραγε αν προσπαθήσω να κάνω αλλαγή κλειδιού και βάλω των Windows 8.1 που είχα προηγουμένως 8α τα πάρει?

 

Από την στιγμή που τώρα έχεις win 10, δεχεται μόνο κλειδιά win 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες άτομα όπως εγω, που μετέχουμε στο Windows Insiders, τι ακριβώς κάνουμε τώρα?

 

Έχω ξεκινήσει από την αρχή, τον Οκτώβρη αν θυμάμαι καλά, έχει περάσει το PC από όλα τα Builds που δίνονταν κατά καιρούς και τώρα έχω την τελική έκδοση (build 10240) πού είναι ίδιο με αυτό που δόθηκε χθές.

 

Τώρα το PC έχει μέσα υπολείματα από όλα αυτά τα βάλε-βγάλε και θέλω να το στήσω απο την αρχή. Τι πρέπει να κάνω και ποιά μέθοδο να ακολουθήσω? Με το κλειδί τι θα γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε το κλειδί που βλέπεις μέσα απο τα win 10...

 

Σημασία έχει το κλειδί που είχες στα win7/8, αυτο αν είναι γνήσιο και το έχεις μόνο εσυ, είσαι οκ.

 

Γνήσιο είναι και το έχω. Το πρόβλημα είναι πως το κλειδί δεν ενεργοποίησε τα Windows 10 μου ποτέ. To Laptop μου ήταν χωρίς λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά όπως και να έχει, όλη η φάση μοιάζει με ... too good to be true! Αυτό το τσάμπα λειτουργικό για τους "παραβάτες" είναι σφαλιάρα για τους νόμιμους! Εννοώ, πως πρέπει να νιώσει αυτός που πλέρωσε μπροστά σε αυτόν που το τσίμπησε τσαμπέ και βγαίνει περιχαρής από δω και από κει και λέει το κατόρθωμά του! :P
Επίσης τώρα η Microsoft ξέρει αναλυτικά ποιοι είμαστε όσοι έχουμε πειρατικά! Ξέρει μάλιστα και τα διαφορετικά μας mail. Πριν λίγο μου ήρθε mail από την ομάδα διαχείρισης microsoft να κάνω επαλήθευση του λογαριασμού μου σε ένα άλλο mail μου! 
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι έχουν στο μυαλό τους.
Γιατί εδώ που τα λέμε, αν δεν γίνει κάτι (εννοώ να έχουν κάποια επίπτωση οι πειρατές, κάποιους ίσως περιορισμούς στην λειτουργία των win) τότε θα είναι σαν η ίδια η mιcrosoft να "επιβραβεύει" την παρανομία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εδω η πρωτη επιλογη δεν ειναι ενεργη παιδια ?????

 

Πρεπει να ξαναπερασω ολα τα προγραμματα ?

 

Αυτο που λεει για επιλογη γλωσσας οτι ειναι διαφορετικη δεν ισχυει .Ελληνικα 7αρια 64bit ultimate  εχω και απλα εκανα αναβαθμιση .

 

 

Καποια ιδεα παιδια ??? Εχω σταματησει εδω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια ιδεα παιδια ??? Εχω σταματησει εδω.....

 

Ψάξε τα ποστ του KilliK , χθες νομίζω το ελυσε...

 

Δοκίμασε τα παρακάτω...

 

 

 

Try changing your localisation region to English (US) before updating, the update wouldn't even run till I did that, you can then change it back after the update.

 

Control Panel\Clock, Language, and Region -> Region -> Administrative -> Change system locale...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος ο οποίος έκανε αναβάθμιση μέσω αυθεντικών Windows αν δέχτηκε το κλειδί των προηγούμενων Windows και αν το κλειδί που είναι ενεργοποιημένα τώρα τα Windows 10 του είνα το Generic to oποίο τελειώνει σε 3V66T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος ο οποίος έκανε αναβάθμιση μέσω αυθεντικών Windows αν δέχτηκε το κλειδί των προηγούμενων Windows και αν το κλειδί που είναι ενεργοποιημένα τώρα τα Windows 10 του είνα το Generic to oποίο τελειώνει σε 3V66T

Ειχα αυθεντικα windows 8.1 pro.  Εκανα την δωρεαν αναβαθμιση σε windows 10 pro και το κλειδι που ειναι ενεργοποιημενα τωρα τα windows 10 ειναι το generic που τελειωνει σε 3V66T.

 

Σε λιγο θα κανω καθαρη εγκατασταση των windows 10 pro στον ιδιο υπολογιστη (αρα format τα τωρινα αναβαθμισμενα windows 10) και θα δω αν θα ενεργοποιηθουν αυτοματα οπως εχει πει η MS .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες , βρηκε κανεις ακρη με το 8εμα Product key για τα Windows 10 pro  μεσω clean install? Ειχα τα 8.1 εκανα clean format ,περασα τα 10aria  και δν μπορω να τα κανω activate.Δοκιμασα ποσα keys απ το internet αλλα παπαλα..αν δν εχει βρει κανεις καμια μαγκια, τοτε πιστευω  οσοι εχουν το ιδιο 8εμα πρεπει να περιμενουν κανα activation tool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...