Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε προεγκατεστημενα win σε laptop οταν παω απο τα 7 στα 10 το key αλλαζει; Δεν θα ισχυει αυτο που εχει το αυτοκολλητο απο κατω; Αν θελω αργοτερα clean install κατεβαζω το iso για την εκδοση win που εχω και στην ενεργοποιηση η ms θα δει το OEM κλειδι και θα τα ενεργοποιησει ή θα τρεχω μετα;

 

Το κλειδι στα win 10 αλλάζει.

 

Εάν μετά το update έχουν ενεργοποιηθεί τα win 10 και κανεις clean install win 10, δεν χρειαζεσαι κλειδι για τα win 10.

 

Εάν κάνεις αργότερα clean install win 7, θα σου ζητήσει το win 7 κλειδι (αυτοκολλητο), και θα ενεργοποιηθούν κανονικά.

 

 

 

 

Τα Windows 10 είναι τα ποιο μάπα windows που έχουν βγει ποτέ!  Όλα χάλια!ευχρηστία καθόλου! Κλείνουν παράθυρα, επικρατεί ένα μπάχαλο! Στο κύριο pc δεν πρόκειται να μπούνε ποτέ! Χειρότερα όλων τον εποχών!!! 

Αυτό έλειπε να μη τα έδιναν και τζάμπα, τόσο μάπα που είναι!

 

Είναι η καλύτερη αναβάθμιση που έχει κάνει η ms σε όλα τα επίπεδα.

 

Στην περίπτωση σου μάλλον κάτι δεν πάει καλά με το pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 699
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Τα Windows 10 είναι τα ποιο μάπα windows που έχουν βγει ποτέ!  Όλα χάλια!ευχρηστία καθόλου! Κλείνουν παράθυρα, επικρατεί ένα μπάχαλο! Στο κύριο pc δεν πρόκειται να μπούνε ποτέ! Χειρότερα όλων τον εποχών!!! 

Αυτό έλειπε να μη τα έδιναν και τζάμπα, τόσο μάπα που είναι!

Pebkac ftw...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows 10 είναι τα ποιο μάπα windows που έχουν βγει ποτέ!  Όλα χάλια!ευχρηστία καθόλου! Κλείνουν παράθυρα, επικρατεί ένα μπάχαλο! Στο κύριο pc δεν πρόκειται να μπούνε ποτέ! Χειρότερα όλων τον εποχών!!! 

Αυτό έλειπε να μη τα έδιναν και τζάμπα, τόσο μάπα που είναι!

Σαφώς και σεβαστή η γνώμη σου μιας και ο καθένας κρίνει με αυτά που βλέπει στην πράξη! Εμένα προσωπικά από την άλλη που ξαναγέννησε το laptop... :P

Με τα 7, ενώ στο άνοιγμα όλα κυλούσαν ρολόι, μετά από κάποιες ώρες χρήσης και μερικά tabs ανοιχτά ή κάποιες άλλες διεργασίες μαζεμένες, κόλλαγε το σύμπαν σε σημείο να ήθελα να το σπάσω!

Τώρα κάνοντας ακριβώς τα ίδια (για να το τεστάρω) και μπορεί και λίγα παραπάνω, όλα πάνε νεράκι! Ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος! Βέβαια είναι νωρίς ακόμα μιας και μόνο 2 μέρες τα έχω, αλλά για αρχή καλά πάμε.

Τι εννοείς δεν έχει ευχρηστία? Ποια είχες πριν?

Στα έκανε όλα αυτά με τα κλεισίματα που λες σε καθαρή εγκατάσταση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα windows 8.1 εάν τα βάλεις σε οποιοδήποτε pc, θα πάνε σφαίρα.Στα windows 10 Πας στον πίνακα ελέγχου και τα έχουν κάνει τόσο παιδικά και χωρίς να φαίνονται τα πάντα από την αρχή. Πας να ανοίξεις κάτι στον πίνακα ελέγχου, να κάνεις μια ρύθμιση και κλείνει το παράθυρο. Για να αλλάξεις ανάλυση πρέπει να πατήσεις ποιο κάτω για προχωρημένους που λέει εάν θυμάμαι καλά.Διαφημίσεις,σε παρακολουθεί τι γράφεις,και άλλα πολλά. Και για να κλείσεις όλα αυτά πρέπει να ξέρεις.

Άντε εγώ και εσύ και στο forum ξέρουν. Οι άλλοι που δεν ασχολούνται και πολύ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τα windows 8.1 εάν τα βάλεις σε οποιοδήποτε pc, θα πάνε σφαίρα.Στα windows 10 Πας στον πίνακα ελέγχου και τα έχουν κάνει τόσο παιδικά και χωρίς να φαίνονται τα πάντα από την αρχή. Πας να ανοίξεις κάτι στον πίνακα ελέγχου, να κάνεις μια ρύθμιση και κλείνει το παράθυρο. Για να αλλάξεις ανάλυση πρέπει να πατήσεις ποιο κάτω για προχωρημένους που λέει εάν θυμάμαι καλά.Διαφημίσεις,σε παρακολουθεί τι γράφεις,και άλλα πολλά. Και για να κλείσεις όλα αυτά πρέπει να ξέρεις.

Άντε εγώ και εσύ και στο forum ξέρουν. Οι άλλοι που δεν ασχολούνται και πολύ?

και τα win10 σφαίρα πάνε...

 

Υπάρχει και το παλιό control panel...

 

Μόνο οι Technical Preview έχουν "keylogger" αν δεν κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εβαλα. δε μπορω να πω πως μ αρεσουν. τα 8.1 ειναι καλυτερα σε γενικες γραμμες αν κ μ ειχαν απογοητευσει τα 8.0. εκνευριστικο το γεγονος πως ειναι μια προχειρη εικαστικη επεμβαση των 8.1 η οποια δεν υπηρχε κ λογος να γινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία: Αν βάλεις τα 10 μέσω upgrade "πάνω" απο 8.1 πειρατικά, εκτός του οτι ενεργοποιούνται κανονικά, αν κάνεις αργότερα clean install θα ενεργοποιηθούν αυτόματα;; Γιατί σε προηγούμενο πόστ αυτό διάβασα! Πως είναι δυνατόν;; Θέλω να κάνω clean install γιατί υπάρχει ο φάκελος "windows.old" και μου τρώει 10,7 GB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, υποτίθεται ότι στα υβριδικά tablets το λειτουργικό καταλάβαινε όταν έβγαζες/έβαζες πληκτρολόγιο και σε γύριζε σε tablet mode και desktop mode αντίστοιχα. Λάθος θυμάμαι;

 

Άλλη ερώτηση. Με τα office starter 2013 που έχουμε αγορασμένα με το T100, τί παίζει αν δεν έχουμε κρατήσει τις εφαρμογές; Μπορούμε να κατεβάσουμε τη σουίτα από κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...