Προς το περιεχόμενο

Διακοπες 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 μερες στο χωριό της γυναίκας κοντά στα Κρέστενα, 4 μερες Φοινικούντα. Αδειούχος από την άλλη Παρασκευή.

 

Τέλος Αυγούστου μετα πάλι ΠΠΣΚΔ Πόρτο Χέλι-Σπέτσες.

 

Μπάνια so far: 0,5. Μπήκα μισός :lol: Γενικά την βαριέμαι την θάλασσα, προτιμώ να αράζω παραλία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές Σκύρο (συνολικά 10 μέρες) λογικά θα πάω τουλάχιστον άλλη μια φορά για καμιά βδομάδα αφού εκεί έχω σπίτι και είναι η πιο φτηνή επιλογή. Μέχρι στιγμής άλλα 4 άτομα έχουν κάνει με τον ίδιο τρόπο διακοπές και παίζει και άλλα 3-4 άτομα να φιλοξενήσω την επόμενη φορά.

 

Θα πάω με την παρέα Βυτίνα σε σπίτι φίλου. Γενικά, όπου υπάρχει σπίτι πηγαίνουμε σαν παρέα γιατί για να νοικιάσουμε ούτε με σφαίρες.

 

Μονοήμερα στο Αλεποχώρι για μπάνια δε μετράνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ζω σε παραθαλάσσια περιοχή όποτε από μπάνιο είμαι χορτάτος: ξεκίνησα Πρωτομαγιά και από μέσα Ιουνίου πάω θάλασσα σχεδόν κάθε πρωί, γύρω στις 07.30, πριν πάω για δουλειά.

 

Διακοπές στην αγαπημένη μου Μεσσηνία, καμιά δεκαριά ημέρες.

Σε ζηλευω  για το παραθαλασσιο μερος ....

Κυπρο ,Ναξο θα παω φετος  συνδυασμος με καταδυτικες δραστηριοτητες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές Σκύρο (συνολικά 10 μέρες) λογικά θα πάω τουλάχιστον άλλη μια φορά για καμιά βδομάδα αφού εκεί έχω σπίτι και είναι η πιο φτηνή επιλογή. Μέχρι στιγμής άλλα 4 άτομα έχουν κάνει με τον ίδιο τρόπο διακοπές και παίζει και άλλα 3-4 άτομα να φιλοξενήσω την επόμενη φορά.

 

Θα πάω με την παρέα Βυτίνα σε σπίτι φίλου. Γενικά, όπου υπάρχει σπίτι πηγαίνουμε σαν παρέα γιατί για να νοικιάσουμε ούτε με σφαίρες.

 

Μονοήμερα στο Αλεποχώρι για μπάνια δε μετράνε

Πατρίδα ρεεεε! Για φέτος δεν κατάφερα Σκύρο, ελπίζω το επόμενο καλοκαίρι.

Και Βυτίνα θα περάσεις τέλεια αν σ'αρέσει η χαλάρωση, η ηρεμία, τα βουνά και τα δροσερά βράδια. (Και εννοείται κάθε μέρα ψωμάκι ζεστό απ'τους παραδοσιακούς φούρνους μμμμιαμμμμ.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ζω σε παραθαλάσσια περιοχή όποτε από μπάνιο είμαι χορτάτος: ξεκίνησα Πρωτομαγιά και από μέσα Ιουνίου πάω θάλασσα σχεδόν κάθε πρωί, γύρω στις 07.30, πριν πάω για δουλειά.

 

Διακοπές στην αγαπημένη μου Μεσσηνία, καμιά δεκαριά ημέρες.

Μεσσηνία που συγκεκριμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παει ηδη καμια δεκαρια μερες σπαστες στην Φοινικουντα και ενα σκ Σπετσες.

Υπολογισω μεσα στον Αυγουστο αλλες 10 μερες Φοινικουντα.

 

Παιζει σπιτι εκει οποτε ειμαι αρκετα τυχερος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καλες παραλιες απο αυτην την μερια της Μεσσηνιας?

Οποτε περναω με το αμαξι δεν εχω σταματησει να δω

Αν θες μόνο άμμο να πας στην παραλία Καλαμάκι. Είναι απίστευτη! Ή στην Τζανέ. Θα το καταευχαριστηθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μεσσηνία που συγκεκριμένα?

 

 

Όντως για πες κύριε paredwse.

Αγαπάμε Μεσσηνία <3 σε τρεις μέρες Γαργαλιάνοι here we come!

 

Αν και δεν κατάγομαι από εκεί, η Μεσσηνία είναι ο οverall αγαπημένος μου νομός. Από το Πολυλίμνιο και τη Βοϊδοκοιλιά έως τον Άγιο Νικόλαο.

 

Οι πιο όμορφες Μεσσηνιακές παραλίες όμως είναι στο Δήμο Δυτικής Μάνης: Φονέας, Δελφίνι, Καλογριά, Στούπα. Στην υπέροχη Στούπα θα διακοπεύω (για άλλη μία χρονιά). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα , το τραγικό και παράλληλα εκτεινόμενο από αδιάφορο έως προσβλητικό , είναι ότι ΦΕΤΟΣ (αν όχι φέτος, την τελευταία 3 ετία) , ξαφνικά ο κόσμος θυμήθηκε την παρουσία των Camping σαν προορισμό διακοπών , που τόσα χρόνια το θεωρούσαν μπανάλ , "κακομοιριά" , κατάντια και δε ξερωγώ τι άλλο γιατί όλοι θέλανε νησιά , ξενοδοχεία , πισίνες . εξωτερικά κλπ κλπ .

Ακούς μάλιστα σε ρεπορτάζ να το παρουσιάζουν ως " κατάντια " και "αναγκαίο κακό" το camping , από το να μη πάνε πουθενά διακοπές ( = πισινες ή ρουμς του λετ ) "ε , θα ρίξω τα μούτρα να πάω εκεί , τι να κάνω " .

 

Δεν αγνοώ το ότι σαφώς και διαχρονικά στο παρελθόν αυτό γινόταν βάσει προτεραιοτήτων και επιλογών , οκ . Αλλά σαν κατασκηνωτής , που σαφως έχω πάει σε ξενοδοχείο και ρούμ του λέτ αλλά και που παω σε camping απο 3 μηνών , αν μη τι άλλο βαράει άσχημα .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν κατάγομαι από εκεί, η Μεσσηνία είναι ο οverall αγαπημένος μου νομός. Από το Πολυλίμνιο και τη Βοϊδοκοιλιά έως τον Άγιο Νικόλαο.

 

Οι πιο όμορφες Μεσσηνιακές παραλίες όμως είναι στο Δήμο Δυτικής Μάνης: Φονέας, Δελφίνι, Καλογριά, Στούπα. Στην υπέροχη Στούπα θα διακοπεύω (για άλλη μία χρονιά). 

Για μένα το top 5 Μεσσηνιακών παραλιών ως τώρα είναι:

 

1) Βοϊδοκοιλιά

%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%

 

2) Μάτι (Χρυσή Ακτή)

mati1-2.png

 

3) Στούπα

stoupa5.jpg

 

4) Λαγκούβαρδος

21960191_lagkouvardos_01.JPG?maxwidth=64

 

5) Βρωμονέρι

preview.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατρίδα ρεεεε! Για φέτος δεν κατάφερα Σκύρο, ελπίζω το επόμενο καλοκαίρι.

Και Βυτίνα θα περάσεις τέλεια αν σ'αρέσει η χαλάρωση, η ηρεμία, τα βουνά και τα δροσερά βράδια. (Και εννοείται κάθε μέρα ψωμάκι ζεστό απ'τους παραδοσιακούς φούρνους μμμμιαμμμμ.)

Βυτινα; Τι φαση; Απο που εισαι και ξερεις τη Βυτινα; Γενικα σε μεγαλες πολεις τα χωρια σε εμας εδω κατω δεν τα εχουν ακουσει ποτε. Και ελληνικο ειναι ωραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...