Προς το περιεχόμενο

Διακοπες 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει παραλία στην Μεσσηνία ονόματι Περούλια, στα Βουνάρια πηγαίνοντας προς Κορώνη, η οποία είναι ψιλοάγνωστη αλλά μιας και βλέπω αρκετούς που θα κινηθούν προς τα εκεί ας δοκιμάσουν μια βόλτα και πιστεύω πως θα εντυπωσιαστούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

χαχαχαχ :') και όμως, είναι καθαρονέρι.

 

 

Βυτινα; Τι φαση; Απο που εισαι και ξερεις τη Βυτινα; Γενικα σε μεγαλες πολεις τα χωρια σε εμας εδω κατω δεν τα εχουν ακουσει ποτε. Και ελληνικο ειναι ωραια

Έχω καταγωγή απο χωριουδάκι της Αρκαδίας (κοντά στα Τρόπαια), γι'αυτό. Και τόσα χρόνια έχω γυρίσει όλα τα γύρω χωριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως για πες κύριε paredwse.

Αγαπάμε Μεσσηνία <3 σε τρεις μέρες Γαργαλιάνοι here we come!

 

Θα κάνω στάση για γαμάουα κουραμπιέδες, να βάλω 4-5 κιλάκια :lol:

 

Και θα πάω και λίγο Καρδαμύλη προ βουτιάς Στούπα να γουστάρω. (έτσι λέω τώρα....τις μέρες που θα μαι κάτω μάλλον θα ριζώζει ο ποπός στην φοινικούντα και δεν θα κουνηθώ :lol:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το top 5 Μεσσηνιακών παραλιών ως τώρα είναι:

 

1) Βοϊδοκοιλιά

%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%

 

 

 

 

Κοίτα εδώ μέρος...!

 

Στο marketing δεν το είχαμε ποτέ πάντως.. πές το "Plage de la bovine" ναούμε να γίνει της πόπης..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοιδοκοιλια μονο εμενα δεν αρεσει?

Φαινεται πολυ καλη απο τις εναεριες φωτογραφιες, αλλα απο κοντα meh...

 

Chill αμα εισαι Φοινικουντα να βρεις τον "Μπεμπη" και να σας παει με το σκαφος του στις γυρω παραλιες στα νησακια.

Δεν ξερω ποσο χρεωνει αλλα αξιζει να τις δεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοϊδοκοιλιά γουστάρω επειδή απαγορεύεται να την εκμεταλλευτούν καντίνες κλπ. και επίσης έχει ωραία άμμο και δεν πιάνει κύμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντας η μαμα απο Μεσσηνία , έχω πάει Μεθώνη , Κορώνη , Στούπα , Καρδαμύλλη.

 

Απλά θέλει χρόνο για να της γυρίσεις , και φυσικά χρήμα.Γιατί θέλει βενζίνη. Πχ. Στούπα είναι μια ώρα μακριά απο Καλαμάτα , σε όχι και τόσο καλό δρόμο. Το ίδιο και απο την άλλη μεριά , Πύλο , Μεθώνη και Κορώνη

 

Η Μεσσηνία είναι υπέροχη , απο την πόλη της Καλαμάτας , μέχρι τις παραλίες που έχει σε απόσταση 1-1.30 ώρα , είναι μέρη που θα ήθελες να ζήσεις.

 

Και δεν της εχουνε αξιοποιήσει όσο θα έπρεπε.

 

Καλαμάτα  ( κάνεις μπάνιο όπου γουστάρεις μέσα στην Πόλη)

 

3422_14.jpg

 

Η μόνη πόλη που έχει παραλιακή ειδικά για ποδήλατα

 

DSC_3967b.jpg

 

Καρδαμύλλη

 

delfinia4_fs.jpg

 

Στούπα

 

stoupa_messinias.jpg

 

Μεθώνη

 

1020953_orig.jpg

 

Κορώνη

 

zagka.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος οτι δεν παιζει φραγκο! Μενω Καλαματα, που νομιζω ειναι πολυ κομπλε για καλοκαιρι!

 

Σνιφ Σνιφ.......με φιλοξενείς για μια βδομάδα ? :cry: :cry:

 

Είμαι ένα φτωχό παιδί που απλά θέλει να κάνει μερικά μπάνια στην αγαπημένη του πόλη , και το χωριό της μανας είναι 45 λεπτά μακριά απο την Καλαμάτα.....

 

Σε παρακαλώ.Ελεηστε χριστιανοι...

kailas8.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθένα.

Εκτός από τα οικονομικά είμαι αφιερωμένος στο powerlifting και δε μπορώ να σταματήσω ούτε μια μέρα.

 

Δεν έχει ούτε μπάνια τίποτα,πρέπει να είμαι συνέχεια σπίτι για να τρώω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω δουλειάς διακοπές το χειμώνα, να'μαστε καλά...:)

Η πλάκα , το τραγικό και παράλληλα εκτεινόμενο από αδιάφορο έως προσβλητικό , είναι ότι ΦΕΤΟΣ (αν όχι φέτος, την τελευταία 3 ετία) , ξαφνικά ο κόσμος θυμήθηκε την παρουσία των Camping σαν προορισμό διακοπών , που τόσα χρόνια το θεωρούσαν μπανάλ , "κακομοιριά" , κατάντια και δε ξερωγώ τι άλλο γιατί όλοι θέλανε νησιά , ξενοδοχεία , πισίνες . εξωτερικά κλπ κλπ .

Ακούς μάλιστα σε ρεπορτάζ να το παρουσιάζουν ως " κατάντια " και "αναγκαίο κακό" το camping , από το να μη πάνε πουθενά διακοπές ( = πισινες ή ρουμς του λετ ) "ε , θα ρίξω τα μούτρα να πάω εκεί , τι να κάνω " .

 

Δεν αγνοώ το ότι σαφώς και διαχρονικά στο παρελθόν αυτό γινόταν βάσει προτεραιοτήτων και επιλογών , οκ . Αλλά σαν κατασκηνωτής , που σαφως έχω πάει σε ξενοδοχείο και ρούμ του λέτ αλλά και που παω σε camping απο 3 μηνών , αν μη τι άλλο βαράει άσχημα .
 

Προσωπικά, αν τα λεφτά μου φτάνανε μόνο για κάμπινγκ χίλιες φορές να καθόμουν σπίτι μου, αλλά οκ είναι κόσμος που του αρέσει αυτή η φάση! Γενικά πάντως, δεν νομίζω ότι τα κάμπινγκ είναι τόσο φτηνότερα από ένα απλό ενοικιαζόμενο δωμάτιο, παρόμοιες τιμές έχουν

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω δουλειάς διακοπές το χειμώνα, να'μαστε καλά... :)

Προσωπικά, αν τα λεφτά μου φτάνανε μόνο για κάμπινγκ χίλιες φορές να καθόμουν σπίτι μου, αλλά οκ είναι κόσμος που του αρέσει αυτή η φάση! Γενικά πάντως, δεν νομίζω ότι τα κάμπινγκ είναι τόσο φτηνότερα από ένα απλό ενοικιαζόμενο δωμάτιο, παρόμοιες τιμές έχουν

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο zio.

Δεν την βγάζεις φθηνότερα σε camping (τουλάχιστον όχι φθηνότερα από απλό δωμάτιο). Και βέβαια δεν θα συκρίνεις camping με δωμάτιο. Μήλα-πορτοκάλια η φάση. Κανένα δεν είναι καλύτερο ή χειρότερο. Απλά διαφορετικό.

Στο camping δεν πας για οικονομία. Πας από άποψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...