Προς το περιεχόμενο

Διακοπες 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα παράπονο απο μπάνιο μέχρι στιγμής. Απο αρχές Ιουνίου σχεδόν κάθε ΣΚ χαλκιδική. Παρασκευή απόγευμα δρόμο μετά τη δουλειά και επιστροφή Δευτέρα πρωί πρωί με τις κότες.

 

Διακοπές Ζάκυνθο απο Μεθαύριο και μετά ένα μίνι τουρ Χαλκιδική/Καβάλα όσο αντέξουμε πνευματικά και οικονομικά. 

Πάνω σε αυτό. Όποιος έχει να προτείνει οτιδήποτε για Ζάκυνθο ας κοπιάσει στο Διακοπές/Ταξίδια/Εκδρομές. Ιδιαίτερα το τι και πού τρώμε. Underground παρακμιακά ταβερνάκια με θέα/αυλή θα προτιμηθούν. Θενξ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω κι εγώ ο καψερός, που είμαι σε διακοπες από 13 Ιουνίου... 4 μέρες Miramar beach, FL, στην πλευρά του κόλπου για golf (τι το θελα; ), 10 μέρες παραλία jacksonvile, FL, απο την πλευρά του Ατλαντικού, 8 μέρες πουερτο ρίκο για καταδύσεις, κανό, πολλές μπύρες, μια εβδομάδα road trip FL, SC, NC, VA, DC και εδώ και 10 μέρες τον παίζω Washington, DC, MD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ ο καψερός, που είμαι σε διακοπες από 13 Ιουνίου... 4 μέρες Miramar beach, FL, στην πλευρά του κόλπου για golf (τι το θελα; ), 10 μέρες παραλία jacksonvile, FL, απο την πλευρά του Ατλαντικού, 8 μέρες πουερτο ρίκο για καταδύσεις, κανό, πολλές μπύρες, μια εβδομάδα road trip FL, SC, NC, VA, DC και εδώ και 10 μέρες τον παίζω Washington, DC, MD...

 

Ανναμπόμπα βγες απ' το λογαριασμό του χουντάτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Οδηγώ κανονικό αυτοκίνητο κι όχι το φαγανό τέρας του άλλου... Αμέ.
Και θα το γράψω στο όνομα της νεκρής γιαγιάς μου, λέμε όχι στους φόρους.
Τι μπουρδέλο είναι αυτή η Octave!

Ανοίξτε το OOTT...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω πολυ κοντα σε θαλλασα εκτος Αθηνών οπότε δεν έχω θέμα με τα μπάνια :). Μέχρι σήμερα έχω κάνει 10 και συνεχίζουμε :).

 

Διακοπές μάλλον για Πάργα με κοβω αν και εχω κάνει τόσα ταξίδια με την δουλειά που θελω να κατσικωθω στο σπίτι και να μην παω

 

πουθενα.... αλλα το εταιρο ημιση έχει αλλη αποψη.

 

Πύλος και Καρδαμύλη ειναι πράγματι πολυ ωραία, αλλα ειναι διακοπές να πας και να μην κάνεις τίποτα. Το μοναδικό αξιολογο πράγμα

 

στην περιοχή ειναι το Costa Navarino το οποιο λόγο δουλειάς έχω βαρεθεί να βλέπω και στην ευρύτερη περιοχή ειναι τουριστικά

 

ανεκπαίδευτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αξιόλογο πράγμα εκεί κάτω είναι η ΓΟΥΡΝΟΠΟΥΛΑ <3 <3 <3

 

Περιμένω πως και πως το πανηγύρι κάτω στο χωριό στον Πύργο 31 Αυγούστου....Φουλ γουρουνοπούλα και μπύρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω δουλειάς διακοπές το χειμώνα, να'μαστε καλά... :)

Προσωπικά, αν τα λεφτά μου φτάνανε μόνο για κάμπινγκ χίλιες φορές να καθόμουν σπίτι μου, αλλά οκ είναι κόσμος που του αρέσει αυτή η φάση! Γενικά πάντως, δεν νομίζω ότι τα κάμπινγκ είναι τόσο φτηνότερα από ένα απλό ενοικιαζόμενο δωμάτιο, παρόμοιες τιμές έχουν

 

Γιατί έτσι ;

Σμπτωματικά , σε 2 μέρες είσαι ο 3ος που σε κουβέντα περί διακοπών και camping βγάζει αυτή την "σιχαμάρα" ; Αν οχι σιχαμάρα (πιθανότατα λάθος λέξη) εννοώ αυτό το "ξξξ 666 σκορδο σκορδο" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έτσι ;

Σμπτωματικά , σε 2 μέρες είσαι ο 3ος που σε κουβέντα περί διακοπών και camping βγάζει αυτή την "σιχαμάρα" ; Αν οχι σιχαμάρα (πιθανότατα λάθος λέξη) εννοώ αυτό το "ξξξ 666 σκορδο σκορδο" .

Όχι ρε συ καμία σιχαμάρα ή οτιδήποτε τέτοιο! Απλά δεν το βλέπω διακοπές όπως τις έχω στο μυαλό μου...Δηλαδή, να πληρώσω κάποια (έστω λίγα) χρήματα για να πάω σε ένα μέρος που θα κοιμάμαι στο χώμα, με ένα πανί από πάνω μου χωρίς ούτε καν ανεμιστήρα και θα έχω κοινό μπάνιο και τουαλέτες με άλλα 500 άτομα...δεν με ενθουσιάζει! :) Το θεωρώ πιο πολύ ταλαιπωρία και λιγότερο διακοπές!

 

Εννοείται ότι δεν τη λέω σε κάποιον που το επιλέγει ούτε τον κατηγορώ, αυτό έλειπε! Είναι απόλυτα προσωπικό θέμα! Ούτε σημαίνει ότι εγώ κάνω διακοπές σε πεντάστερα ξενοδοχεία...απλά σε σχέση με το κάμπινγκ θα προτιμούσα και το πιο απλό ενοικιαζόμενο δωμάτιο των 20-30€

 

Το έχω κάνει πιο παλιά και ήταν οκ χωρίς και πάλι να με ενθουσιάσει κι ας ήμουν και πολύ πιτσιρικάς. Αυτό που θα ήθελα και νομίζω είναι κοντινό σε τέτοια φάση είναι να κάνω διακοπές με τροχόσπιτο, αυτό θα το έκανα ευχαρίστως! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπα και παραπάνω το camping είναι άλλη φάση, ιδιαίτερη.

Που σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις κέφι τις ιδιαιτερότητες και την "ψιλοταλαιπωρία" (σε σχέση με τις διακοπες σε ξενοδοχείο) που εμπεριέχει. Συνεπώς κάποιος που έχει συνηθίσει τις βολές του (κλιματισμό, ησυχία, να του στρώνουν τα κρεβάτια, κλπ) μοιραία αν βρεθεί σε camping (προφανώς αφού θα το έχει βάλει κάποιος το "πιστόλι στον κρόταφο" με τον ένα ή τον άλλο τρόπο) δεν θα του αρέσει.

Και ίσως να μην του αρέσουν ακριβώς τα ίδια πράγματα που κάνουν άλλους να πάνε στο camping.

πχ

Τζιτζίκια = φασαρία για τον ένα, φυσική διαβίωση για τον άλλο.

Άτομα στη διπλανη σκηνή = ενοχλητικοί τύποι για τον ένα, κοινωνικοποίηση για τον άλλο.

Μπουρνούζι στον ώμο και περπάτημα 50 μέτρα για ντους = "Που να τρέχω τώρα" για τον ένα, "πάω μια βόλτα για κάνα ντουζάκι" στον άλλο.

Και η λίστα μπορεί να συνεχιστεί αρκετά.

Για να μην λέω πολλά το camping για άλλους είναι και για άλλους όχι.

Όπως και πολλά άλλα. Από smartphone και ποδηλασία μέχρι σπορ αυτοκίνητο και κατοικίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περιοχή ειναι το Costa Navarino το οποιο λόγο δουλειάς έχω βαρεθεί να βλέπω και στην ευρύτερη περιοχή ειναι τουριστικά

 

ανεκπαίδευτοι.

 

Δηλαδίς σου περισσεύει ένα χιλιάρικο τη μέρα να μείνεις, αλλά το έχεις βαρεθεί να το βλέπεις και δεν πας?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδίς σου περισσεύει ένα χιλιάρικο τη μέρα να μείνεις, αλλά το έχεις βαρεθεί να το βλέπεις και δεν πας?

 

 

 

:P οχι ρε συ τους εχουμε πελάτες στην δουλεια δεν πληρωνουμε για να μείνουμε. Και το φθηνότερο δωματιο ξεκινάει απο 280+ αχχαχαχα. Επειδή ακριβως εχω παει λογο δουλειάς θα ηταν πολυ δυσκολο να πληρωσω για να μεινω... Βεβαια δεν εχω το εταιρο ημιση μαζι οταν παω αλλα δεν πειραζει θα επιβιωσει.

 

Nenya συμφωνώ για την γουρνοπούλα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P οχι ρε συ τους εχουμε πελάτες στην δουλεια δεν πληρωνουμε για να μείνουμε. Και το φθηνότερο δωματιο ξεκινάει απο 280+ αχχαχαχα. Επειδή ακριβως εχω παει λογο δουλειάς θα ηταν πολυ δυσκολο να πληρωσω για να μεινω... Βεβαια δεν εχω το εταιρο ημιση μαζι οταν παω αλλα δεν πειραζει θα επιβιωσει.

 

Nenya συμφωνώ για την γουρνοπούλα :P

 

Σε τι τους έχετε πελάτες? Κι εμείς τους έχουμε, αλλά μόνο αμα πάμε για δουλειά δεν πληρώνουμε (σπάνιο). Ούτε καν έκπτωση για τις διακοπές μας οι αχάριστοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι τους έχετε πελάτες? Κι εμείς τους έχουμε, αλλά μόνο αμα πάμε για δουλειά δεν πληρώνουμε (σπάνιο). Ούτε καν έκπτωση για τις διακοπές μας οι αχάριστοι.

Αν ήταν όλοι οι συνεργάτες των ξενοδοχείων να μένουν τζάμπα άσ'τα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν όλοι οι συνεργάτες των ξενοδοχείων να μένουν τζάμπα άσ'τα! :P

 

Μα για αυτό απορώ με τον dark duck, αμα έχει τέτοιες παροχές (έστω έκπτωση) και δεν τις θέλει ας τις στείλει κατα δω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...