Προς το περιεχόμενο

Διακοπες 2015


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να 'ταν μονο το κατουρημα. τα παντα διαλυονται, καμια σχεση με το παρισι οπως το βλεπουμε στις ταινιες/tv. για να μην αναφερω οτι το φαγητο ειναι αθλιο σε γενικες γραμμες. αααααααααχ σαν το λονδινο δεν εχει ρε.

Καλά, και στις Βρυξέλλες μια χαρά πάει το κατούρημα.

Για πέρασε μπροστά από Brico ή bourse (anspach) πριν περάσουν τα συνεργεία το πρωί να δεις μπόχα.

Μπες οποιαδήποτε στιγμή tram στάση De Brouckére που βρωμάει το κάτουρο και περπατάς σε "βρεγμένα"

Κάτω από γέφυρες lemonier πηγαίνοντας για manneken pis

Rue neuve που όταν κλείσουν τα μαγαζιά και βγαίνουν οι κούτες έξω κατουράν πάνω τους.

 

Αν είναι να συγκρίνεις τη γειτονιά που μένεις στις Βρυξέλλες (που είναι από τις καλές) θα την συγκρίνεις με τις καλές γειτονιές του Παρισιού. Αλλιώς συγκρίνεις κέντρο των δύο πόλεων, και επειδή έχω ζήσει και στις δύο πόλεις, οι Βρυξέλλες είναι πιο βρώμικη πόλη στο κέντρο. Ιδίως τώρα με την δοκιμαστική πεζοδρόμηση της Anspach, δεν θέλεις να ξέρεις σε τι κατάσταση βρίσκεται τις πρωινές ώρες, ιδίως ξημερώματα Σαββάτου και Κυριακής μετά τα ξημερομπεκρουλιαλίσματα του Παρασκευοσάββατου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι' ναι αυτά που λέτε ρε παιδιά;

Τόσο χάλια έξω;

Χαλάει και το επιχείρημα "δεν είμαστε λαός. στο εξωτερικό......................"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το φαγητό διαφωνώ κάθετα. Πολύ ακριβό αλλά φοβερό. 

 

ισως δεν το εχω ψαξει καλα, αλλα οντως τα παντα ηταν πανακριβα σε σχεση με αλλες πολεις

 

Καλά, και στις Βρυξέλλες μια χαρά πάει το κατούρημα.

Για πέρασε μπροστά από Brico ή bourse (anspach) πριν περάσουν τα συνεργεία το πρωί να δεις μπόχα.

Μπες οποιαδήποτε στιγμή tram στάση De Brouckére που βρωμάει το κάτουρο και περπατάς σε "βρεγμένα"

Κάτω από γέφυρες lemonier πηγαίνοντας για manneken pis

Rue neuve που όταν κλείσουν τα μαγαζιά και βγαίνουν οι κούτες έξω κατουράν πάνω τους.

 

Αν είναι να συγκρίνεις τη γειτονιά που μένεις στις Βρυξέλλες (που είναι από τις καλές) θα την συγκρίνεις με τις καλές γειτονιές του Παρισιού. Αλλιώς συγκρίνεις κέντρο των δύο πόλεων, και επειδή έχω ζήσει και στις δύο πόλεις, οι Βρυξέλλες είναι πιο βρώμικη πόλη στο κέντρο. Ιδίως τώρα με την δοκιμαστική πεζοδρόμηση της Anspach, δεν θέλεις να ξέρεις σε τι κατάσταση βρίσκεται τις πρωινές ώρες, ιδίως ξημερώματα Σαββάτου και Κυριακής μετά τα ξημερομπεκρουλιαλίσματα του Παρασκευοσάββατου.

 

φυσικα και κατουρανε και στις βρυξελλες, δεν λεω το αντιθετο, ουτε ειναι υποδειγμα πολης, απλα στο παρισι τα παντα ηταν βρωμικα, καλες κακες περιοχες και κυριως το μετρο/τραινα. συγκριτικα με λονδινο που ειναι ιδιου μεγεθους πολη, ειναι πολυ χειροτερα τα πραματα. 

 

btw δεν ξερω τι ωρες πατας στον σταθμο της de brouckere αλλα δεν ζεχνει 24/7. σε αντιθεση με το gare du nord στο παρισι που ειναι 3 στρεματα μποχας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπροστά σε αυτά τα παρίσια και τις βρυξέλλες δηλαδή ο Σταθμός Βικτώρια έχει μάλλον βάλει αποσμητικό....Αυτά όμως δεν τα λένε τα κανάλια

Τεσπα

 

Εγώ κατεβαίνω στο Επιτάλιο Ηλείας όπως κάθε χρόνο αυτόν τον Αύγουστο....Σε 15 μερες από σήμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως δεν το εχω ψαξει καλα, αλλα οντως τα παντα ηταν πανακριβα σε σχεση με αλλες πολεις

 

 

 

φυσικα και κατουρανε και στις βρυξελλες, δεν λεω το αντιθετο, ουτε ειναι υποδειγμα πολης, απλα στο παρισι τα παντα ηταν βρωμικα, καλες κακες περιοχες και κυριως το μετρο/τραινα. συγκριτικα με λονδινο που ειναι ιδιου μεγεθους πολη, ειναι πολυ χειροτερα τα πραματα. 

 

btw δεν ξερω τι ωρες πατας στον σταθμο της de brouckere αλλα δεν ζεχνει 24/7. σε αντιθεση με το gare du nord στο παρισι που ειναι 3 στρεματα μποχας

De brouckere είπα τραμ όχι μετρό.

Δοκίμασε να βγεις βγαίνοντας από το τραμ εσωτερικές πόρτες και να ανέβεις τα σκαλιά που βλέπουν κατεύθυνση nord, 9 στις 10 φορές είναι κατουρημένα.

 

Και μια και είπες για σταθμούς, την κατάσταση της στοάς του gare centrale, όλος ο gare du nord μέσα-έξω, gare du midi μόλις βγεις έξω, εσωτερικά είναι ωραίος.

 

De brouckère λόγω γκόμενας που ζει δίπλα στην εκκλησία στη rue neuve την περπατώ πολύ.

Λόγω της πεζοδρόμησης μιλάμε πολύ βρώμα τα πρωινά, Σάββατο-Κυριακή ξημερώματα μοιάζει σεισμογενής περιοχή.

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνουν, αλλά κάτι πρέπει να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοwhat? Ευελπιστώ για 1-2 αποδράσεις (Π)Σ/Κ, γιατί proper διακοπές δεν παίζουν φέτος.

 

Γενικά άθλιο καλοκαίρι, μπαίνει Αύγουστος και έχω κάνει 1 μπάνιο :mad:.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοwhat? Ευελπιστώ για 1-2 αποδράσεις (Π)Σ/Κ, γιατί proper διακοπές δεν παίζουν φέτος.

 

Γενικά άθλιο καλοκαίρι, μπαίνει Αύγουστος και έχω κάνει 1 μπάνιο :mad:.

welcome to our club 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Χανιά για 10 μέρες! Πρώτη φορά στην Κρήτη, ανυπομονώ! <3

Συμφωνώ και επαυξάνω για την μπόχα στις Βρυξέλλες. Έχω δει άπειρους να την στίβουν σε κοινή θέα.
Το ίδιο και οι Ολλανδοί, αν και εδώ υπάρχουν οι ανεκδιήγητοι υπαίθριοι ουροσυλλέκτες.
 

big.jpeg
 

66517036-m1.jpg

 

 
Ούτε στον εχθρό σου τέτοια κατρουλίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγες μέρες Εύβοια μόνο. μπανια μονοψηφιος αριθμός π δν το βλέπω να αυξάνεται. τώρα άντε καμία μονομερή κ πολύ λέω.ακλαφτο πήγε το summer 2015.ελπίζω το φθινόπωρο ν κάτσει ένα ωραίο ταξίδι π ζαχαρωνω εδώ κ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

De brouckere είπα τραμ όχι μετρό.

Δοκίμασε να βγεις βγαίνοντας από το τραμ εσωτερικές πόρτες και να ανέβεις τα σκαλιά που βλέπουν κατεύθυνση nord, 9 στις 10 φορές είναι κατουρημένα.

 

Και μια και είπες για σταθμούς, την κατάσταση της στοάς του gare centrale, όλος ο gare du nord μέσα-έξω, gare du midi μόλις βγεις έξω, εσωτερικά είναι ωραίος.

 

De brouckère λόγω γκόμενας που ζει δίπλα στην εκκλησία στη rue neuve την περπατώ πολύ.

Λόγω της πεζοδρόμησης μιλάμε πολύ βρώμα τα πρωινά, Σάββατο-Κυριακή ξημερώματα μοιάζει σεισμογενής περιοχή.

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνουν, αλλά κάτι πρέπει να κάνουν.

 

τον εχουν φτιαξει παρα πολυ αυτο τον διαδρομο, αν τον εβλεπες πριν 10 χρονια θα εκλαιγες. γενικα οι σταθμοι των τραινων στο βελγιο ειναι μακραν καλυτεροι απο του παρισιου. ακομα και του τελευταιου χωριου κι αυτο για εναν απλο λογο, ειναι σωστα οργανομενοι. δεν κανεις ταξιδι για να βρεις ενα τραινο. επισης μιλας για ενα σημειο οτι ειναι κατουρημενο σε ολοκληρο τον σταθμο. αν και αν θες να δεις πραγματικο κατουρο κατεβα στην sablon την ημερα της saint V :devil: :devil: :devil:

 

το καλοκαιρι παντα λυσσανε, ειναι γνωστο. δεν μου κανει εντυπωση να ειναι ενα μπαχαλο η anspaac το πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αισιοδοξία , και πολύ ρευστό βλέπω ότι τρεχει απο τις τσέπες των Ελλήνων πάντως....

 

Μάλλον ήρθε η ανάπτυξη και βγήκαν σωστές οι προφητείες του (Αγιου!!) Παισίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Χανιά για 10 μέρες! Πρώτη φορά στην Κρήτη, ανυπομονώ! <3

Συμφωνώ και επαυξάνω για την μπόχα στις Βρυξέλλες. Έχω δει άπειρους να την στίβουν σε κοινή θέα.

Το ίδιο και οι Ολλανδοί, αν και εδώ υπάρχουν οι ανεκδιήγητοι υπαίθριοι ουροσυλλέκτες.

 

 

big.jpeg

 

66517036-m1.jpg

 

 

Ούτε στον εχθρό σου τέτοια κατρουλίλα.

Και Βρυξέλλες έχουμε, αλλά λιγάκι καλύτερους

 

public-toilet-concept-atomium-square-bru

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...