Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα μειώσει τις τιμές των Galaxy S6 και Galaxy S6 edge εξαιτίας των χαμηλών πωλήσεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα σας κάνω δώρο ένα τεράστιο Λουκέτο. Ειμαι δυνατόν μια ναυαρχίδα να προσφέρει λιγότερα από την προηγούμενη??? Μπαταρία με δεδομένα ανοιχτά με το ζόρι κρατάει 6 ώρες χωρίς κάρτα SD... ούτε καν δικαρτο μπας και τραβήξει λίγο τον κόσμο... Άντε γειά.

 

Πάντα θα προσφέρει λιγότερα. Αν είχε αποσπώμενη ή μεγαλύτερη μπαταρία ή ήταν αδιάβροχο θα ήταν ανώτερο σε αυτόν τον τομέα, αλλά κατώτερο από άποψη πάχους. Αν είχε μεγαλύτερη οθόνη θα ήταν καλύτερο σε αυτόν τον τομέα αλλα χειρότερο από άποψη πρακτικότητας. Άμα είχε υψηλότερη ανάλυση θα ήταν καλύτερο αλλά θα έχανε σε αυτονομία.

 

Οπότε μη λέμε ότι να ναι, υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά θα κοστίζει όσο 100 περσινές ναυαρχίδες της ίδιας εταιρίας μαζί. Από την άλλη, τι είναι προταίρημα και τι ελάττωμα βασίζεται πάλι στην υποκειμενικότητα του καθενός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα προσφέρει λιγότερα. Αν είχε αποσπώμενη ή μεγαλύτερη μπαταρία ή ήταν αδιάβροχο θα ήταν ανώτερο σε αυτόν τον τομέα, αλλά κατώτερο από άποψη πάχους. Αν είχε μεγαλύτερη οθόνη θα ήταν καλύτερο σε αυτόν τον τομέα αλλα χειρότερο από άποψη πρακτικότητας. Άμα είχε υψηλότερη ανάλυση θα ήταν καλύτερο αλλά θα έχανε σε αυτονομία.

 

Οπότε μη λέμε ότι να ναι, υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά θα κοστίζει όσο 100 περσινές ναυαρχίδες της ίδιας εταιρίας μαζί. Από την άλλη, τι είναι προταίρημα και τι ελάττωμα βασίζεται πάλι στην υποκειμενικότητα του καθενός.

Αστο φιλε! Τουλάχιστον η Μπαταρια επρεπε να είναι οσο χρειαζεται για τα Δεδομενα κ τις απαιτησεις του Android  τωρα αν ανηκσεις στο ελαχιστο ποσοστο που γουστάρεις να φορτιζεις το κιντητο σου 2 φορες η κ τρεις την μερα  κ αν εχεις τον χρονο τοτε μαγκια σου κ καλα κανεις κ το ζητας το μεγαλυτερο ποσοστο όμως ζηταει αυτά π εγω εγραψα ποιο πανω! Σιγουρα αυτονομια καλη οθονη καλη καμερα κ πλεον μιας κ είναι κ της μοδος σιγουρα καλη μπροστινη καμερα +δικαρτο η θεση SSD ! Οποιο κινητο βγαινει χωρις επεκταση SSD είναι για τον καδο ή  εταιρεια που του Λανσαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τη λυπάμαι καθόλου τη Samsung. Βγάζει 200 τηλέφωνα με updates που κάνουν έναν αιώνα να βγουν. Η σειρά mid range της με τα A μας έχει τρελάνει. Alpha, a3,a5,a7, και τώρα οοοο A8! Μέσα σε λίγους μήνες.... Σνομπαρει το ένα κινητό της πίσω από το άλλο... Τα ίδια πάει να κάνει με τις ναυαρχιδες της. Μέγα λάθος να μειώσει τις τιμές των s6, και s6 edge για s6 edge+ και note 5. Την ίδια κατρακύλα θα πάρουν και αυτά.... Δηλαδή χάρη μας κάνουν τωρα? Οι Κινέζοι τους έχουν καταστρέψει και καλά κάνουν....  Θες 800 για κινητό?  ΑΝΤΕ για ααααα έπρεπε να μειώσουν τις τιμές πριν βγουν τα επόμενα μοντέλα, ποιος θα τους εμπιστευτει τώρα?  Με note 5 χωρίς αποσπομενη μπαταρία και κάρτα μνήμης? (μαλλον)  ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ  πολύ το χαίρομαι. Όπως θα χαιρόμουν να έβλεπα την Apple να πατωνει που έχει καταστρέψει τον κόσμο και τα καταναλωτικά μυαλά μας

 

Κάτσε να ξυπνησουν λίγο οι Κινέζοι (που και αυτοί άρχισαν να ανεβάζουν  τις τιμές στα καινουργια) να κάνουν ευρωπαϊκά wearhouses  να φτιαχτεί το θεμα της εγγυησης.  Νομίζω το one plus 2 είναι value for money....  Αλλά σπαστικό το θέμα με τα invites....  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για τα 100€, για διευκρίνισε μας το λίγο κύριε Διευθυντή Οικονομικού Τμήματος της Apple. Αα ναι, και μην ξεχάσεις να αναφέρεις τις (αξιόπιστες) πηγές σου.

Link.png Site: yolo

Δεν ξέρω τι μ αρεσει πιο πολυ:

Nα παω απ τα 199(κοστος hardware) στα 649(τελική τιμη για 16 gb μνήμη) ή απο τα 230 στα 849(για 64gb)?

Να πληρώσω 450 για λογισμικο και συναρμολογηση(για 16 gb μνημη) ή  619 (για 64 gb)?

Ναι,η 16gb μνημη κοστιζει 10,ενω η 64άρα κοστιζει μονο 30 παραπανω.Αλλα καλυτερα να την πληρωσω 170 παραπανω.

 

υγ.

Μα τι βολικό να μην υπαρχει υποδοχη καρτας μνήμης.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχάτε ποδαράκια μου.

Screen_Shot_2015_08_05_at_9_09_44_PM.png

 

The coming years are set to be more sombre for the South Korean tech giant, as it is forced to slash prices and accept lower margins at its mobile division in order to see off competition from rivals including China’s Huawei Technologies Co Ltd and Xiaomi Inc in the mid-to-low end of the market.”

 

“Behind Samsung’s reality-check is the fact it is stuck with the same Android operating system used by its low-cost competitors, who are producing increasingly-capable phones of their own,”

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο φιλε! Τουλάχιστον η Μπαταρια επρεπε να είναι οσο χρειαζεται για τα Δεδομενα κ τις απαιτησεις του Android  τωρα αν ανηκσεις στο ελαχιστο ποσοστο που γουστάρεις να φορτιζεις το κιντητο σου 2 φορες η κ τρεις την μερα  κ αν εχεις τον χρονο τοτε μαγκια σου κ καλα κανεις κ το ζητας το μεγαλυτερο ποσοστο όμως ζηταει αυτά π εγω εγραψα ποιο πανω! Σιγουρα αυτονομια καλη οθονη καλη καμερα κ πλεον μιας κ είναι κ της μοδος σιγουρα καλη μπροστινη καμερα +δικαρτο η θεση SSD ! Οποιο κινητο βγαινει χωρις επεκταση SSD είναι για τον καδο ή  εταιρεια που του Λανσαρει

 

Βασικά, ίδια άποψη και ανάγκες/απαιτήσεις έχω με εσένα (εκτός την μπροστινή κάμερα, η οποία μου είναι απλά αδιάφορη έως άχρηστη). Όμως, δεν είναι όλοι σαν εμάς και πρέπει να το δεχτούμε. Άλλος αγοράζει κινητό με κριτήριο το ότι είναι 0,1χιλ πιο λεπτό ή επειδή δεν προεξέχει η κάμερα ή επειδή έχει μικρότερα bezel. Αυτά όμως στις εταιρίες κοστίζουν, οπότε προσπαθούν να βρουν μια μέση λύση με αποτέλεσμα για να προσθέσουν κάποια extra να αφαιρούν άλλα που κατά την κρίση τους δεν είναι μεγάλη θυσία. Είμαι υπέρ του σκεπτικού της συμβατικής λύσης, κάθετα αντίθετος στην υλοποίηση και ανίκανος να κάνω κάτι γι αυτό.

 

Το λόγο της αντιπαράθεσής σου απέναντις μου δεν μπορώ να καταλάβω.

Link.png Site: yolo

Δεν ξέρω τι μ αρεσει πιο πολυ:

Nα παω απ τα 199(κοστος hardware) στα 649(τελική τιμη για 16 gb μνήμη) ή απο τα 230 στα 849(για 64gb)?

Να πληρώσω 450 για λογισμικο και συναρμολογηση(για 16 gb μνημη) ή  619 (για 64 gb)?

Ναι,η 16gb μνημη κοστιζει 10,ενω η 64άρα κοστιζει μονο 30 παραπανω.Αλλα καλυτερα να την πληρωσω 170 παραπανω.

 

υγ.

Μα τι βολικό να μην υπαρχει υποδοχη καρτας μνήμης.

 

 

 

 

 

 

Επίσημη πηγή βλέπω εύγε. Στην τελική, άμα δε γουστάρεις υπερκοστολόγιση μην αγοράζεις. Άλλωστε, έτσι κάνω κι εγώ.Το μονοπώλειο του software για κάποιον μπορεί να είναι ανεκτίμητο οπότε και στρέφεται εκεί. Τέλος, αν δεν το έχεις καταλάβει οι εταιρίες δεν κοστολογούν βάση του κόστους κατασκευής μιας συσκευής, αυτό είναι ένας αμελητέος παράγοντας. Υπολογίζουν κόστος υπαλλήλων-προγραμματιστων-εργατικά χέρια και τέλος σου χτυπάνε και το brand στο έτσι. Ή τις δήθεν καινοτομίες τους.

 

υγ.

Το να μην υπάρχει υποδοχή κάρτας μνήμης είναι για τον πούτσο, συμφωνούμε ή να επαναλαμβανόμαστε συνεχώς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ακριβα ήταν ούτως ή άλλως.

Φαντάσου ότι κάτι αντίστοιχο δεν θα συνέβαινε ποτέ στην Apple γιατί όλοι τρέχουν ν' αγοράσουν τα iPhone ανεξαρτήτως τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Επίσημη πηγή βλέπω εύγε. Στην τελική, άμα δε γουστάρεις υπερκοστολόγιση μην αγοράζεις. Άλλωστε, έτσι κάνω κι εγώ.Το μονοπώλειο του software για κάποιον μπορεί να είναι ανεκτίμητο οπότε και στρέφεται εκεί. Τέλος, αν δεν το έχεις καταλάβει οι εταιρίες δεν κοστολογούν βάση του κόστους κατασκευής μιας συσκευής, αυτό είναι ένας αμελητέος παράγοντας. Υπολογίζουν κόστος υπαλλήλων-προγραμματιστων-εργατικά χέρια και τέλος σου χτυπάνε και το brand στο έτσι. Ή τις δήθεν καινοτομίες τους.

 

υγ.

Το να μην υπάρχει υποδοχή κάρτας μνήμης είναι για τον πούτσο, συμφωνούμε ή να επαναλαμβανόμαστε συνεχώς;

Ναι,ειναι.

Αναμένω με ενδιαφερον,αν θες την δικιά σου,την πιο επισημη,που αναλυει το κοστος καθε εξαρτηματος και τα υπολογίζει πιο ακριβα.

Και Προφανώς και δεν αγοραζω.Το θεμα ειναι να σταματησουν να το κανουν περισσοτεροι,μπας κ περασει το μνμ καποτε και δουμε κ αλλες τετοιες κινησεις "μειωσης τιμων".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ακριβα ήταν ούτως ή άλλως.

Φαντάσου ότι κάτι αντίστοιχο δεν θα συνέβαινε ποτέ στην Apple γιατί όλοι τρέχουν ν' αγοράσουν τα iPhone ανεξαρτήτως τιμής.

 

 JeD5ARPISE4vYJkDvCWyB6ty3qKrJX26j6HIOi9B 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ειναι.

Αναμένω με ενδιαφερον,αν θες την δικιά σου,την πιο επισημη,που αναλυει το κοστος καθε εξαρτηματος και τα υπολογίζει πιο ακριβα.

Και Προφανώς και δεν αγοραζω.Το θεμα ειναι να σταματησουν να το κανουν περισσοτεροι,μπας κ περασει το μνμ καποτε και δουμε κ αλλες τετοιες κινησεις "μειωσης τιμων".

 

 

Επειδή ΕΓΩ δεν μπορώ να γνωρίζω το κόστος, δε σημαίνει ότι ο κάθε επίσης άσχετος όπως εγώ που δηλώνει κάτι δίχως στοιχεία έχει δίκιο. Η γνώμη ενός άσχετου, δεν είναι πιο ισχυρή από τη δική μου απλά επειδή εκφέρεται. Όταν δεν ξέρω δεν μιλώ και έχω απαίτηση οι άλλοι να κάνουν το ίδιο - εκτός αν θεωρείς σωστό να βγαίνει ο κάθε ηλίθιος από εδώ και απο κεί να λέει τα δικά του και να αερολογεί. Μάλλον το θεωρείς, καθώς διακρίνω να επικροτείς και να διατηρείς μια θετική στάση απέναντι στον κάθε μπουρδολόγο.

 

Εγώ δεν τα αγοράζω, διότι έχουν βασικές ελλειψεις αλλά και προταιρήματα, τα οποία όμως και για τη χρήση που κάνω εγώ δε με ενδιαφέρουν. Είτε ανεβάσουν τις τιμές στο θεό κι ακόμα παραπέρα, είτε πέσουν στο χώμα το ίδιο που μου κάνει.

 

Δεν τα θέλω απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...