Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα μειώσει τις τιμές των Galaxy S6 και Galaxy S6 edge εξαιτίας των χαμηλών πωλήσεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μια εταιρία συμπαρέσυρε την άλλη στο θέμα των τιμών και επόμενο ήταν να υπάρχει πτώση αγοραστικής ζήτησης.Αφενός οτι μπούκωσε η αγορά μιας και οι επιλογές είναι κυριολεκτικά άπειρες, από την άλλη οι τιμές στις premium σειρές όλων των εταιριών έχουν πάρει την ανιούσα (και μάλιστα την απότομη ανιούσα).

Μπήκαν και στο παιχνίδι και οι κινέζοι με τις δικές τους premium σειρές που θέλουν κοντά στο 500ευρο, οπότε οι επώνυμοι σήκωσαν ακόμα πιο ψηλά τον αμανέ.

Ε , τώρα απλά μπούκωσε το πράμα και ξεκινάει η κατρακύλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το android ειναι απο την φυση του geek λειτουργικο χωρις περιορισμους αρκει να ψαχτεις λιγο κ με φτηνες συσκευες για τις δυνατοτητες τους

 

η samsung μεγαλοπιαστηκε κ πηγε να την δει apple μεσα στο android 

 

τα προβατα της apple μπορει να τα τρωνε αυτα αμασητα κ να γουσταρουν κιολας ,ο κοσμος του android ομως δεν συγχωρει τετοιες μλκες ειδικα οταν εχει τις απειρες αξιολογες επιλογες 

 

βαλε μεσα κ τους κινεζους που ανεβαζουν συνεχως τον πηχη σε ποιοτητα ,αξιοπιστια ,χαρακτηριστικα ,επιδοσεις ,τιμη

 

ε η samsung θα αναγκαζοταν νομοτελειακα να σκοτωσει τις τιμες για να σμπρωξει τα μηχανακια της

 

ελπιζω να εμαθαν απο αυτο γιατι δεν κρατανε κανεναν απο τα @@ οσο κ να το νομιζουν

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το android ειναι απο την φυση του geek λειτουργικο χωρις περιορισμους αρκει να ψαχτεις λιγο κ με φτηνες συσκευες για τις δυνατοτητες τους

 

η samsung μεγαλοπιαστηκε κ πηγε να την δει apple μεσα στο android 

 

τα προβατα της apple μπορει να τα τρωνε αυτα αμασητα κ να γουσταρουν κιολας ,ο κοσμος του android ομως δεν συγχωρει τετοιες μλκες ειδικα οταν εχει τις απειρες αξιολογες επιλογες 

 

βαλε μεσα κ τους κινεζους που ανεβαζουν συνεχως τον πηχη σε ποιοτητα ,αξιοπιστια ,χαρακτηριστικα ,επιδοσεις ,τιμη

 

ε η samsung θα αναγκαζοταν νομοτελειακα να σκοτωσει τις τιμες για να σμπρωξει τα μηχανακια της

 

ελπιζω να εμαθαν απο αυτο γιατι δεν κρατανε κανεναν απο τα @@ οσο κ να το νομιζουν

 

Εν τω μεταξύ, η Samsung είναι το μεγαλύτερο μέσον για να μισήσεις το Android. Καταστρέφει το πραγματικά μοναδικό καλό του (αλλαγή ROMs, rootαρίσματα και λοιπά που έχουν να κάνουν με απόλυτη ελευθερία) με τον γαμημένο knox και τραβάει από τα μαλλιά με το πανάθλιο bloatware το μεγαλύτερο ελάττωμα του, όσο κι αν το ίδιο το λειτουργικο το έχει ψιλο-εξαλείψει (lag).

 

 

Εεε που πας με ξεβράκωτη στα αγγούρια μωρή Samsung αφού δε σε θέλουν οι πρωτοτυπίες, εσύ γιατί τις θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το να παρεις το πιο καλο και το πιο ωραιο τεχνολογικα προϊον κατα την αποψη σου ειναι μονο για να πηδηξεις?Δηλαδη το ιδιο θα ισχυει και για την αγορα λαπτοπ!!!

Καταρχας να συμφωνησω οτι η samsung πρεπει να ριξει κατακορυφα τις τιμες τουλαχιστον 150€ στο edge, αλλα οσο και να χτυπιεται καποιος οτι η apple γαμαει και αξιζει τα λεφτα της, τοτε πρεπει να αρχισει να διαβαζει και να ενημερωνεται πριν μιλησει, με 1900mah μπαταρια που με ραδιοφωνο σου τελειωνει σε 3 ωρες με χαρακτηριστικα που ειχαν ολες οι επωνυμες συσκευες android πριν 3-4 χρονια, βλεπε galaxy s2 σχεδον ιδια χαρακτηριστικα με το iphone 6, οταν λοιπον αυτο το προιον το αναφερεις σαν το καλυτερο τεχνολογικα προιον τοτε θα πω οτι δεν εχεις ιδεα απο τεχνολογια. Ενα IOS εχει η apple και αυτο το χει χρυσοπληρωσει ο κοσμος 9 χρονια μεχρι τωρα, design μετριο προς καλο, αξιωθηκε μετα απο τοσα χρονια να μεγαλωσει λιγο την οθονη. Οποτε εν ολιγοις οσο και να μη θελετε να το παραδεχτειτε το μονο που κανετε οσοι παιρνετε iphone ειναι να πληρωνετε ενα ονομα 700€. Δειτε ολες τις συγκρισεις ολα τα βιντεο σε ταχυτητα εφαρμογων ιντερνετ κλπ το s6 και s6 edge ειναι μακραν το γρηγοροτερο κινητο αυτή τη στιγμη. Προσωπικα το oneplus εχω και το oneplus 2 θα παρω, που εχει 400€ και οχι 700, αλλα δε μπορω να μη παραδεχτω οτι το samsung αυτη τη στιγμη ειναι το πιο γρηγορο κινητο που κυκλοφορει με τα καλυτερα χαρακτηριστικα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το android ειναι απο την φυση του geek λειτουργικο χωρις περιορισμους αρκει να ψαχτεις λιγο κ με φτηνες συσκευες για τις δυνατοτητες τους

 

η samsung μεγαλοπιαστηκε κ πηγε να την δει apple μεσα στο android 

 

τα προβατα της apple μπορει να τα τρωνε αυτα αμασητα κ να γουσταρουν κιολας ,ο κοσμος του android ομως δεν συγχωρει τετοιες μλκες ειδικα οταν εχει τις απειρες αξιολογες επιλογες 

 

βαλε μεσα κ τους κινεζους που ανεβαζουν συνεχως τον πηχη σε ποιοτητα ,αξιοπιστια ,χαρακτηριστικα ,επιδοσεις ,τιμη

 

ε η samsung θα αναγκαζοταν νομοτελειακα να σκοτωσει τις τιμες για να σμπρωξει τα μηχανακια της

 

ελπιζω να εμαθαν απο αυτο γιατι δεν κρατανε κανεναν απο τα @@ οσο κ να το νομιζουν

Καλο και αυτο οποιος εχει apple ειαι προβατο.......

Εσυ σιγουρα δεν ειχες ποτε σου παντως. Αν ειχες θα ησουν πιο αντικειμενικος.

 

H Samsung παλι καλα που εχει τη σιερα note να λετε....

Για το s6 εχω να πω οτι ειναι πολυ ομορφο. Ναι η οθονη ειναι καλυτερη του s5 αλλα αναμεσα στα 2 εγω s5 θα επραιρνα. (αποσπομενη μπαταρια, sd, αδιαβροχο). οποτε δνε ειναι μονο η τιμη. Αν το s6 ειχε αποσπομενη μπαταρια και επαιρνε sd εγω πιστευω θα πηγαινε καλα σε πολησεις ακομα και με αυτην την πολυ ψιλη τιμη.

Καταρχας να συμφωνησω οτι η samsung πρεπει να ριξει κατακορυφα τις τιμες τουλαχιστον 150€ στο edge, αλλα οσο και να χτυπιεται καποιος οτι η apple γαμαει και αξιζει τα λεφτα της, τοτε πρεπει να αρχισει να διαβαζει και να ενημερωνεται πριν μιλησει, με 1900mah μπαταρια που με ραδιοφωνο σου τελειωνει σε 3 ωρες με χαρακτηριστικα που ειχαν ολες οι επωνυμες συσκευες android πριν 3-4 χρονια, βλεπε galaxy s2 σχεδον ιδια χαρακτηριστικα με το iphone 6, οταν λοιπον αυτο το προιον το αναφερεις σαν το καλυτερο τεχνολογικα προιον τοτε θα πω οτι δεν εχεις ιδεα απο τεχνολογια. Ενα IOS εχει η apple και αυτο το χει χρυσοπληρωσει ο κοσμος 9 χρονια μεχρι τωρα, design μετριο προς καλο, αξιωθηκε μετα απο τοσα χρονια να μεγαλωσει λιγο την οθονη. Οποτε εν ολιγοις οσο και να μη θελετε να το παραδεχτειτε το μονο που κανετε οσοι παιρνετε iphone ειναι να πληρωνετε ενα ονομα 700€. Δειτε ολες τις συγκρισεις ολα τα βιντεο σε ταχυτητα εφαρμογων ιντερνετ κλπ το s6 και s6 edge ειναι μακραν το γρηγοροτερο κινητο αυτή τη στιγμη. Προσωπικα το oneplus εχω και το oneplus 2 θα παρω, που εχει 400€ και οχι 700, αλλα δε μπορω να μη παραδεχτω οτι το samsung αυτη τη στιγμη ειναι το πιο γρηγορο κινητο που κυκλοφορει με τα καλυτερα χαρακτηριστικα

Τωρα εσυ συγκρινεις s2 με I phone 6? Καλα 700 ευρω δεν αξιζει να δωσεις για κανενα κινητο  αλλα αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη.

Το ios ειναι πολυ καλο λειτουργικο αντικειμενικα. το desing-ποιοτητα κατασκευης νομιζω οτι ειναι το πιο καλο . Καλα με το μετριο μπαμ κανει οτι εισαι apple  hater.

Παντως ναι για το s6 εχεις δικιο απο αυτα που εχω δει εγω ειναι το πιο γρηγορο.Και ναι στην apple πληρωνεις και το ονομα αλλα οχι μονο αυτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο και αυτο οποιος εχει apple ειαι προβατο.......

Εσυ σιγουρα δεν ειχες ποτε σου παντως. Αν ειχες θα ησουν πιο αντικειμενικος.

 

H Samsung παλι καλα που εχει τη σιερα note να λετε....

Για το s6 εχω να πω οτι ειναι πολυ ομορφο. Ναι η οθονη ειναι καλυτερη του s5 αλλα αναμεσα στα 2 εγω s5 θα επραιρνα. (αποσπομενη μπαταρια, sd, αδιαβροχο). οποτε δνε ειναι μονο η τιμη. Αν το s6 ειχε αποσπομενη μπαταρια και επαιρνε sd εγω πιστευω θα πηγαινε καλα σε πολησεις ακομα και με αυτην την πολυ ψιλη τιμη.

 

Γιατί δεν το πήρες τότε; :P :P :P

 

Το S5 αν και απλά ως μικρή αναβάθμιση του S4 μια χαρά θα τα πήγαινε τότε με το hardware που είχε και τις εξτρά δυνατότητες, ή κλασσική πλην άθλια ποιότητα της Sammy το χαντάκωσε (κομμάτι ανακυκλωμένου πλαστικού από μπουκάλι νερού Ζαγόρι, βαμμένο από χέρι πάρκισου συνταξιούχου μισό πλαστική μπογιά ληγμένη μισό σπρέυ του 1€ από το "Καζατζής-Χρώματα-Σιδερικά & Εργαλεία" της γειτονιάς μου κλπ μην τα ξαναλέμε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ για το iPhone είναι εξίσου πολλά αλλα οι άτιμοι το έχουν μονοπώλιο το iOS...</p>

Aυτος παιζει να ειναι και ο κυριοτερος λογος.

Γι'αυτο και αν κανεις δεν ακολουθησει την ιδια πολιτικη δεν προκειται ποτε να δει πρωτες θεσεις.

Οταν εχεις 5,000 smarts με το ιδιο λειτουργικο και 1 με ενα αλλο λογικο ειναι.

Ο ανταγωνισμος χτυπαει τους πολλους.

 

Ον τοπικ το s6 ειναι η πιο σταθερη συσκευη που βγηκε ποτε με τα υψηλοτερα specs σε ολα τα επιπεδα και τις αξιζει ή αξιζε να παει καλυτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το πήρες τότε; :P :P :P

 

Το S5 αν και απλά ως μικρή αναβάθμιση μια χαρά θα τα πήγαινε τότε με το hardware που είχε και τις εξτρά δυνατότητες, ή κλασσική πλην άθλια ποιότητα της Sammy το χαντάκωσε (κομμάτι ανακυκλωμένου πλαστικού από μπουκάλι νερού Ζαγόρι, βαμμένο από χέρι πάρκισου συνταξιούχου μισό πλαστική μπογιά ληγμένη μισό σπρέυ του 1€ από το "Καζατζής-Χρώματα-Σιδερικά & Εργαλεία" της γειτονιάς μου κλπ μην τα ξαναλέμε)

Καλα δεν θαεπαιρνα s6 και λογο τιμης και το s5 δεν χρειαστηκε να το παρω. Απο κινητο ειμαι οκ. Ειχα g2 και εχω 5s τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτος παιζει να ειναι και ο κυριοτερος λογος.

Γι'αυτο και αν κανεις δεν ακολουθησει την ιδια πολιτικη δεν προκειται ποτε να δει πρωτες θεσεις.

Οταν εχεις 5,000 smarts με το ιδιο λειτουργικο και 1 με ενα αλλο λογικο ειναι.

Ο ανταγωνισμος χτυπαει τους πολλους.

Η αγορά είναι μία. Στους ίδιους ανθρώπους απευθύνονται όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το πήρες τότε; :P :P :P

 

Το S5 αν και απλά ως μικρή αναβάθμιση μια χαρά θα τα πήγαινε τότε με το hardware που είχε και τις εξτρά δυνατότητες, ή κλασσική πλην άθλια ποιότητα της Sammy το χαντάκωσε (κομμάτι ανακυκλωμένου πλαστικού από μπουκάλι νερού Ζαγόρι, βαμμένο από χέρι πάρκισου συνταξιούχου μισό πλαστική μπογιά ληγμένη μισό σπρέυ του 1€ από το "Καζατζής-Χρώματα-Σιδερικά & Εργαλεία" της γειτονιάς μου κλπ μην τα ξαναλέμε)

xaxaxaxa ισχυει. Aν ειχε καλθυτερη ποιοτητα με αυτα που παρεχει πολυ καλα θα πηγαινε. Βεβαια δεν μπορει να εχει ποιοτητα s6 και να ειναι αδιαβροχο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λογικη εχει αυτο?

Το S6 το πηρα 740 ευρω πριν 2-3 μηνες και τωρα το βρισκω με 570 ευρω. Σε 1 χρονο θα ειναι στο 400αρι και κατω, οπως γινεται και με ολα. (Galaxy S5, S4, S3, LG G2, G3, κτλ κτλ εκτος Apple).

Ολα τα τηλεφωνα χανουν την τιμη (και την αξια) τους μερα με τη μερα. Και ολοι νομιζω το γνωριζουν αυτο.

Οταν δινεις 700αρι για μια συσκευη, ξερεις οτι σε ενα χρονο θα εχει 300-400αρι.

 

Παντα καλοδεχουμενες οι μειωσεις των τιμων πωλησεις.

Βιαζόσουν να "τα "σκάσεις" ε?Για συσκευή που δεν έχει μεταπωλητική αξία.Αν το αγόραζες 2-3 μήνες μετά τι θα άλλαζε?

 

Τουλάχιστον αν έπαιρνες κάποιο iphone θα είχε πολύ καλύτερη μεταπωλητική αξία.Δεν θα έβλεπες την τιμή του να "πέφτει" συνεχώς.

 

Νομίζω πως λογική τιμή για κινητό είναι έως 300€.Και αλλαγή της συσκευής μετά από 2-3 χρονια.Επειδή η διαφορά στα τεχνικά χαρακτηριστικά 1 συσκευής πχ του 2013 με κάποιας του 2014 έχει μικρή διαφορά η οποία δεν δικαιολογεί την διαφορά αύξησης της τιμής.Μόνο μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αξίζει η αγορά της επόμενης ναυαρχίδας όπως πχ LG G2 VS LG G3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά είναι μία. Στους ίδιους ανθρώπους απευθύνονται όλοι.

Αγορα...

Ποια αγορα;

Μια εταιρεια που μονοπωλει στο λειτουργικο δεν εχει ανταγωνισμο.

Αν υπηρχε αλλη μια ΜΟΝΟ μια εταιρεια με το ios ακομη σε επιπεδα specs android απλα η apple θα ηταν DEAD.

Καλα κανει και μαγκια της.Το λεω και θα το λεω.

Καιρος ειναι καποιοι κολοσσοι να αρχιζουν να επενδυουν και αυτοι στα δικα τους λειτουργικα και οχι της google και της καθε google.Εχω προβλημα σημερα στο λειτουργικοπ.Αυριο θελω fix.

Ετσι κρατας πελατες.Σε λιγο καιρο το software ειναι αυτο που εχει και θα εχει αξια καθ'οτι στο hw αρχισε να επερχεται κορεσμος.

Η ανεργια σε προγραμματιστες χτυπαει κοκκινο.

Ας βγαλουν καποιες κανα φραγκο της προκοπης και να επενδυσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα...

Ποια αγορα;

Μια εταιρεια που μονοπωλει στο λειτουργικο δεν εχει ανταγωνισμο.

Αν υπηρχε αλλη μια ΜΟΝΟ μια εταιρεια με το ios ακομη σε επιπεδα specs android απλα η apple θα ηταν DEAD.

Καλα κανει και μαγκια της.Το λεω και θα το λεω.

Καιρος ειναι καποιοι κολοσσοι να αρχιζουν να επενδυουν και αυτοι στα δικα τους λειτουργικα και οχι της google και της καθε google.

Μα οχι αφου το λενε τα παιδια οποιος μα οποιος  εχει I phone το παιρνει για μοστρα η για να ριξει γκομενες(ισως ισχυει για καποιους αλλα μην τα γενικευουμε για ολους), Το διαβασαν καπου και το λενε τωρα. Μετα μιλανε αυτοι για το ποιος ειναι προβατο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxa ισχυει. Aν ειχε καλθυτερη ποιοτητα με αυτα που παρεχει πολυ καλα θα πηγαινε. Βεβαια δεν μπορει να εχει ποιοτητα s6 και να ειναι αδιαβροχο....

 

Η Sony δηλαδή τι είναι; Φακίρης είναι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οχι αφου το λενε τα παιδια οποιος μα οποιος  εχει I phone το παιρνει για μοστρα η για να ριξει γκομενες(ισως ισχυει για καποιους αλλα μην τα γενικευουμε για ολους), Το διαβασαν καπου και το λενε τωρα. Μετα μιλανε αυτοι για το ποιος ειναι προβατο...

Υπαρχουν κι αυτοι αλλα προσωπικα ποτε δεν με απασχολησαν.

Σημασια εχει οτι η apple μονοπωλει και κανεις δεν ξεκουνιεται απο την ευκολια του.

Κακως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...