Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα μειώσει τις τιμές των Galaxy S6 και Galaxy S6 edge εξαιτίας των χαμηλών πωλήσεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ΕΓΩ δεν μπορώ να γνωρίζω το κόστος, δε σημαίνει ότι ο κάθε επίσης άσχετος όπως εγώ που δηλώνει κάτι δίχως στοιχεία έχει δίκιο. Η γνώμη ενός άσχετου, δεν είναι πιο ισχυρή από τη δική μου απλά επειδή εκφέρεται. Όταν δεν ξέρω δεν μιλώ και έχω απαίτηση οι άλλοι να κάνουν το ίδιο - εκτός αν θεωρείς σωστό να βγαίνει ο κάθε ηλίθιος από εδώ και απο κεί να λέει τα δικά του και να αερολογεί. Μάλλον το θεωρείς, καθώς διακρίνω να επικροτείς και να διατηρείς μια θετική στάση απέναντι στον κάθε μπουρδολόγο.

 

Εγώ δεν τα αγοράζω, διότι έχουν βασικές ελλειψεις αλλά και προταιρήματα, τα οποία όμως και για τη χρήση που κάνω εγώ δε με ενδιαφέρουν. Είτε ανεβάσουν τις τιμές στο θεό κι ακόμα παραπέρα, είτε πέσουν στο χώμα το ίδιο που μου κάνει.

 

Δεν τα θέλω απλά.

Μόνο που δεν υπογραφει την ερευνα ο μπαμπης ο σουγιας.

Το οτι εσυ τον λες μπουρδολόγο,δεν τον καθιστά ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που με την samsung πωλούνταν με ταχύτατους ρυθμούς τα πλαστικά galaxy 3,4 και το 5,6 τα οποία είναι κατά τη γνώμη μου κορυφαίες συσκευές πατώνουν είναι άξιο απορίας !  Για πρώτη φορά η samsung κατασκευάζει κάτι τόσο ποιοτικό.Έχει ξεπεράσει τον ευατό της και οι αγοραστές της κόβουν τα φτερά. Από την άλλη είναι λογικό να παθαίνουν σοκ όταν έρχονται σε απτική επαφή με το μέταλλο και το γυαλί μετά από τόσα χρόνια.Ας συμμορφωθεί το αγοραστικό κοινό της samsung και ας ξεφύγει από το μαζοχισμό του cheap plastic.Καιρός για κάτι ποιοτικό.Είναι κρίμα η  samsung να κάνει πισογύρισμα για τα κολλήματα ορισμένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που με την samsung πωλούνταν με ταχύτατους ρυθμούς τα πλαστικά galaxy 3,4 και το 5,6 τα οποία είναι κατά τη γνώμη μου κορυφαίες συσκευές πατώνουν είναι άξιο απορίας !  Για πρώτη φορά η samsung κατασκευάζει κάτι τόσο ποιοτικό.Έχει ξεπεράσει τον ευατό της και οι αγοραστές της κόβουν τα φτερά. Από την άλλη είναι λογικό να παθαίνουν σοκ όταν έρχονται σε απτική επαφή με το μέταλλο και το γυαλί μετά από τόσα χρόνια.Ας συμμορφωθεί το αγοραστικό κοινό της samsung και ας ξεφύγει από το μαζοχισμό του cheap plastic.Καιρός για κάτι ποιοτικό.Είναι κρίμα η  samsung να κάνει πισογύρισμα για τα κολλήματα ορισμένων.

O κόσμος δεν διαμαρτυρεται για την ποιοτητα κατασκευης.

Διαμαρτυρεται για την τιμη και την ελλειψη sd slot/μη αφαιρούμενη μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κόσμος δεν διαμαρτυρεται για την ποιοτητα κατασκευης.

Διαμαρτυρεται για την τιμη και την ελλειψη sd slot/μη αφαιρούμενη μπαταρια.

Ο κοσμος τελικα θελει να τα εχει ολα και μαλιστα τσαμπα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμος τελικα θελει να τα εχει ολα και μαλιστα τσαμπα

θεωρω αυτονοητο και λογικο να θες να εχεις οσο το δυνατον περισσοτερα.

Οσο αφορα το τζαμπα,προφανως και εγω θα ηθελα να εχω μια lamborghini τζαμπα,αλλα δεν το θεωρω λογικο,οποτε δεν το ζηταω κιόλας.

Αν το s6 πουλιόταν 499 θα είχε πουλήσει τρελά.Δεν το λες τζάμπα,δεν το λες και αισχροκερδια όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω αυτονοητο και λογικο να θες να εχεις οσο το δυνατον περισσοτερα.

Οσο αφορα το τζαμπα,προφανως και εγω θα ηθελα να εχω μια lamborghini τζαμπα,αλλα δεν το θεωρω λογικο,οποτε δεν το ζηταω κιόλας.

Αν το s6 πουλιόταν 499 θα είχε πουλήσει τρελά.Δεν το λες τζάμπα,δεν το λες και αισχροκερδια όμως.

Προφανος και ειναι πολυ ακριβο εδω.το edge αυτη την στιγμη το 32 τζιμπι εχει 670 στην γερμανια το θεωρεις ακριβο? 799 το edge plus προπαραγγελεια...ειμαι περιεργος να δω εδω οι αγιογδυτες τι θα κανουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμος τελικα θελει να τα εχει ολα και μαλιστα τσαμπα

Το σωστό είναι η μειώσει τις τιμές η με τις υπάρχουσες τιμές να έχει τα πάντα.Και πάλι υπερεκτιμημένο θα είναι με την αρχική τιμή που κυκλοφορεί.

 

Με 100€ smartphone να πάρεις έχει θύρα micro sd και αποσπώμενη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστό είναι η μειώσει τις τιμές η με τις υπάρχουσες τιμές να έχει τα πάντα.Και πάλι υπερεκτιμημένο θα είναι με την αρχική τιμή που κυκλοφορεί.

 

Με 100€ smartphone να πάρεις έχει θύρα micro sd και αποσπώμενη μπαταρία.

Τα κινητά των 100 ευρώ έχουν sd και ότι άλλο θέλει κάποιος όπως dual sim κτλ. Αλλά τα πανάκριβα κινητά δεν έχουν γιατί σου λέει εφόσον ο άλλος δίνει τέτοιο πόσο για κινητό θα δώσει και άλλα 100-200 ευρώ για να πάρει την 64αρα έκδοση για παράδειγμα(ενώ μια 64sd έχει 30 ευρω) η θα πληρώσει για να έχει cloud και τεράστια πακέτα data συνεχώς. Ξέρουν τι κάνουν οι εταιρίες όλα για το κέρδος. Στα κινητά το τελευταίο πράγμα που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει είναι η εξωτερική ποιοτητα. Χιλιες φορες ένα καλό πλαστικό όπως στο note 3 που ποτέ δεν το έβαλα σε θήκη και δεν έχει γρατσουνια πάρα ένα με γυαλί που χαραζει η σπάει αμέσως και ολοι το έχουν σε θήκη οπότε είναι δώρο αδωρο η καλή ποιότητα. Όλα προμελετημενα είναι για το μέγιστο κέρδος απλά εκεί μπαίνουν και οι Κινέζοι με κινηταρες σε τιμές χώμα για να τους δείξουν ότι ο κόσμος δεν θα τρώει κουτοχορτο για μια ζωή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung γερά μπορείς να συνεχίσεις το σερί με απώλειες εσόδων για 7 οικονομικό τρίμηνο.

 

Το πετσόκομμα από τους Κινέζους στο mid/low market και από την Apple στο High end κομμάτι συνεχίζεται κανονικά. Από το κακό στο χειρότερο για τους copycats που παίρνουν αυτό που τους αξίζει. Εδώ και 6 μήνες πέφτει η μετοχή. Και εις (σ)κατώτερα :)

 

Οι χαμηλές πωλήσεις των Galaxy S6 και Edge του Ιουλίου είχαν σαν αποτέλεσμα η Samsung να πετσοκόψει την τιμή μόλις 1 μήνα μετά, δλδ τον Αύγουστο. Σήμερα έχουμε νέα κακά μαντάτα από το Bloomberg.

 

2k3sso.png

 

Tepid demand for Samsung Electronics Co.’s newest Galaxy smartphones triggered a fifth straight monthly decline for the electronics maker, wiping out about $44 billion in market value since April.

Shares of the world’s biggest smartphone vendor slumped 8.1 percent this month, extending their longest losing streak since December 1983. Samsung dropped almost $12 billion of value in August alone as the South Korean company surrendered market share to Apple Inc. and Chinese competitors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Djtaurus εισαι τοσο apple fanboy η απλα sammyhater που ενω προσφερεις καποιες σωστες πληροφοριες, βαζεις και τα χαζοσχολια σου και το τερματιζεις. Εισαι short στις μετοχες της samsung και χαιρεσαι; πραγματικα καποιοι εδω μεσα πρεπει επειγοντως να ωριμασουν... Τεχνολογικο φορουμ και εσυ σχολιαζεις με εμπαθεια λες και βριζεις την ομαδα του αλλου. Μην το κανεις αυτο ρε φιλε. Σε μειωνει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απογορεύεται να αγαπάς μια εταιρεία και να απεχθάνεσαι κάποια άλλη, από τη στιγμή που δε χαρακτηρίζεις και δεν προσβάλλεις μέλη του φόρουμ. Άσε που ο συγκεκριμένος ποστάρει και ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

 

 

 

 

 

....Και σκ@τά στη Samsung. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι προσβλητικος. Ισα ισα ανεφερα οτι ποσταρε και ενδιαφερουσες πληροφοριες. Αλλα εκφρασεις του τυπου:

 

"Samsung γερά μπορείς να συνεχίσεις το σερί με απώλειες εσόδων για 7 οικονομικό τρίμηνο."

Και

"Κατα-κατά-καταρρέω...."

με ξεπερνουν. Δειχνουν ατομο ανωριμο που ψαχνει να βρει αρνητικες ειδησεις για να τις ποσταρει και να χαρει γραφοντας δηθεν κατι σπουδαιο κατα την άποψη του. Προφανως δεν καταλαβαινει οτι οταν εχει σχεδον μονοπώλιο μια εταιρια (apple) οι καταναλωτες ειναι οι χαμενοι.

τεσπα αρκετα βγηκαμε offtopic. Οπως αρεσει στον καθενα να εκφραζεται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...