Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα μειώσει τις τιμές των Galaxy S6 και Galaxy S6 edge εξαιτίας των χαμηλών πωλήσεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί πηδαω με την αξία μου οχι για το κινητό μου.

Όταν λες "αξία"; Και πώς καταλαβαίνει η γκόμενα απέναντι ότι είσαι "αξιοπήδηχτος"; Από το τρίτο πόδι που κρέμεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που να δεις τι γίνετε αν έχεις και iPad η παρτουζα είναι σίγουρη σε καθημερινη βάση.

Η Samsung πάει από το κακό στο χειρότερο. Δεν είναι εποχές galaxy s2/note 2 μέχρι το s4 που έπαιζε μόνη και είχε καλές τιμές. Αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμο σε λίγα χρόνια θα εξαφανιστεί από την αγορά κινητών. Ο κόσμος άρχισε να ξυπνάει.

 

Αντίθετος πέφτει σε χειμερία νάρκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετος πέφτει σε χειμερία νάρκη.

Μόνο όσον αφορά τα iPhone. Στα υπόλοιπα και κινεζικα άρχισε να αγοράζει και αγοράζει πολύ δυσκολοτερα κινητά που έχουν 600+ ευρώ αρχική τιμή. Κακά τα ψέμματα εδώ και 2 χρόνια δεν έχουν δείξει καμία βελτίωση τα κινητά τα ίδια και τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-αφαιρούμε ραδιοφωνα

-βάζουμε μικροτερη μπαταρια

-αφαιρούμε microSd

-πουλαμε ακριβα οταν βγαίνουν και αλλα κινητα καλύτερα φθηνοτερα

-Δε βγαίνει μπαταρία και κυρίως δεν παίρνει μεγαλύτερη

-Δεν είναι αδιάβροχο 

+Φτιάχνουμε καλύτερο design,  με ποιοτικοτερα υλικα

 

Και ενας καθυστερημενος μπορει να δει οτι απο τις 6 πρωτες επιλογες χανεις καποιες κατηγορίες αγοραστων

Και μονο απο την τελευταια κερδίζεις οσους δεν δινουν βαρύτητα στα 6 πρωτα.. 

Ακομα και σοβαρα περιοδικα του χωρου,  εχουν καταταξει το s5 πανω απο το s6 ακριβώς γι αυτά που γραφω. 

Γιατι δε μου φαίνεται καθόλου περιεργη η πτωση πωλησεων? 

Τα εγραφα και οταν βγηκε,  δεν κανω το μετα χρηστον προφητη.  Εχω s5 και δεν υπηρχε ποτε περίπτωση να παω στο 6 παροτι μου αρεσει. 

ελα πες αληθεια οτι δεν ειχες λεφτα να το παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο αυτα κινητα επρεπε να τα διαθέτει σε μια τιμή γύρω στα 500 ευρω βαρυα-βαρυα,να δεις αν θα πουλουσαν!Αλλά με 800 και 900 ευρω δεν εισαι Apple για να τα ζητας, απο τη στιγμη κιολας που υπάρχουν android συσκευες στα 400-500 ευρα!!!Μην ηταν και στρατηγικη της "Σαμυ" να βαλει αρχικά υψηλή τιμή,να πάρει ότι πάρει και μετα να κατεβάσει τιμή,να ταρακουνησει την αγορά με τη νέα προσφερόμενη τιμή και να ρεφάρει!Για σκεφτείτε το. Γιατι το κοστος υλικών τω κινητών της δεν είναι για 800 και 900 ευρώ!!

ναι μαλλον ειναι σαν τις εκπτωσεις που αλλαζουν ποσοστο τρεις φορες μεχρι να τελειωσουν και ετσι παιρνουν πιο πολλα για το ιδιο πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φίλε τι είναι η apple? Απλό κινητό με χαρακτηριστικά στασιμα εδώ και χρόνια και η μόνη καινοτομία της η μεγαλύτερη οθόνη. Το s6 edge κοστίζει περισσότερο στη κατασκευή αποτι το iphone 6 plus. Την samsung δεν την έφαγε η τιμή αλλά το ότι έχει γεμίσει ο κόσμος με κλαρινογαμπρους που πιστεύουν ότι αν πάρουν iphone θα πηδήξουν.

και s6 edge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας εγω εχω I phone

Αυτη η λογικη που οποιος εχει I phone το κανει για να πηδηξει η το κανει για να το παιξει καποιος με ξεπερναει...

Δεν το καταλαβαινω. Εχεις ενα αυτοκινητο px ενα audi πολυ καλο και ολα good. Αν μπορουσες ομως και σου αρεσαν τα αμαξια θα ερπαιρνες μια porse για παραδειγμα. Ετσι ειναι και με τα ακριβα κινητα ειτε apple ειτε οτιδηποτε.

Τα κινητα της apple αντικειμενικα δεν αξιζουν τοσα λεφτα οσα κοστιζουν.Θα μπορουσαν να ειναι πιο χαμηλα οι τιμες ανετα 100-150 ευρω. Παρολα αυτα  εχουν ωραιο (για εμενα παντα) λογισμικο , γρηγορο(σε αυτο αντιρηση δεν υπαρχει) και ειναι και smooth.

Επισης η ποιοτητα κατασκευη ειναι πολυ καλη ( οκ και στο s6-s6edge ειναι οπως και σε καποια htc ειναι καλη).

 

θα απλα  ηθελα πριν εκφραζουμε αποψεις να εχουμε κανει χρηση των κινητων που κατηγορουμε.

 

Y.Γ. Σοβαρα υπαρχει ανθρωπος που θα ριξει γκομενα επειδη εχει iphone??????

μη σε ξεπερναει η λογικη αυτη εγω ξερω και γυναικες που το κανουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοει την απιστευτη καμερα την απιστευτη οθονη τις μνημες ddr4 και τον φοβερο επεξεργαστη οσο για την sd κανενας δε σχολιασε οτι το εβγαλε με 32gb ακριβως λογω ελλειψης sd και οχι σαν μερικους μερικους που και χωρις sd βγαζουν 16 gb και για να ριξουν και αλλο το κοστος βγαζουν ακουσων ακουσων και με 8 gb χωρις sd...απλα απαραδεκτο

 

Τι περίμενες δηλαδή; Με ενάμησι μηνιάτικο να πάρεις συσκευή με 8GB; Αυτά δεν είναι μοναδικά πλεονεκτήματα όταν συνοδεύονται από πανύψηλη τιμή. Το ότι συγκρίνεις τους περιορισμούς λόγω τιμής στο χώμα low και mid συσκευών με μια συσκευή 700ευρά τι να σου πω, είσαι άξιος της μοίρας σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν και τα τελευταία 10 χρόνια το χρησιμοποιώ κυρίως κινητά της Samsung μεταξύ των οποίων τα Note 1 και 2, S2 και S4 ελπίζω ειλικρινά η Samsung να πιάσει πάτο μπας και καταλάβει πως δεν είναι δυνατόν να πουλάει σε τέτοιες τιμές κινητά που πλέον έρχονται σε αντίθεση με την φιλοσοφία που την έφερε εδώ που είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φίλε τι είναι η apple? Απλό κινητό με χαρακτηριστικά στασιμα εδώ και χρόνια και η μόνη καινοτομία της η μεγαλύτερη οθόνη. Το s6 edge κοστίζει περισσότερο στη κατασκευή αποτι το iphone 6 plus. Την samsung δεν την έφαγε η τιμή αλλά το ότι έχει γεμίσει ο κόσμος με κλαρινογαμπρους που πιστεύουν ότι αν πάρουν iphone θα πηδήξουν.

Δηλαδη το να παρεις το πιο καλο και το πιο ωραιο τεχνολογικα προϊον κατα την αποψη σου ειναι μονο για να πηδηξεις?Δηλαδη το ιδιο θα ισχυει και για την αγορα λαπτοπ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...