Προς το περιεχόμενο

Gaming - pc - internet αναμνήσεις


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  • Wonderland BBS.
  • Φώτος από γκόμενες σε ανάλυση 320x200
  • Prince of persia, GODs, 3D sports driving, lotus, Wolfenstein & Doom, Double Dragon, Golden Axe
  • Insert disk 7 (installation)
  • Disk boot failure, insert system disk and press enter (αν ανοιγες το pc χωρίς operating system μέσα, δεν υπήρχαν σκληροί δίσκοι)
  • Super VGA .  640x 480 , 24m colours (αποκλείεται οι αναλύσεις να ανεβούν άλλο, τι να την κάνουμε τόση ευκρίνεια)
  • Τι οθόνη θέλετε, ασπρόμαυρη, πράσινο μαύρο η πορτοκαλί μαύρο?
  • -Δεν νομίζω να το τρέξεις το game έχει ψηλές απαιτήσεις.. -Τι λε ρε 1mb ram έχει το pc τρέχει τα πάντα.
  • Προσέξτε με το "leisure suit larry" γιατί αυτό το game έχει σκληρό πορνό μέσα.
  • Γεια σας ήρθα να αγοράσω ένα "IBM η συμβατό"
  • -Τι είναι αυτή η μαλακία?

-Ποντίκι λέγεται

-Lol τελείως άχρηστο αφού έχουμε keyboard ρε σε τι μαλακίες πας και πετάς τα λεφτά σου...

  • Config.sys, Autoexec.bat
  • Να παίξουμε κάνα doom διπλό το σκ? 

-Ναι ναι, έχω 2 keyboard και σειριακό καλώδιο. Φέρε μόνο το tower σου και οθόνη. Κοίτα ρε μλκ που έφτασε η τεχνολογία....κουβαλάς απλά το pc σου σπίτι μου και παίζουμε διπλό doom.

  • Πω ρε μλκ.. η τρίτη δισκέτα έχει bad sectors, ποιος παίρνει λεωφορείο να ξανακατεβει κέντρο πάλι .............

 

τι 2000 ρε noobs, τι collin mcRay και baldur's gate  :D

 

Δικος μου εισαι εσυ, ακριβώς τα ιδια παιχνίδια επαιζα, σχεδον με ιδια σειρα. Ετος 1991, ο πατερας αγοράζει το πρώτο PC για την δουλεια και εγω να λιωνω βλέποντας.

  • DOS και  Norton commander για μεγαλυτερη ευκολία
  • Xenon 2 που παιζονταν μονο με cheat....
  • Τρυπημα των δισκετών 720mb για να γίνουν 1.44
  • Τα γρανγκ γρανγκ που εκανε ενα PC οταν ανοιγε
  • Τα πληκρτολόγια με τα κλακ κλακ
  • Comander Keen παιχνιδακι για λιωσιμο
  • Golden Axe διπλό μαζι με κολλητο και τερματισμα στο PC, εχοντας σπαταλήσει πρώτα απειρο χρημα σε ουφαδικα
  • Απερες ωρες σε αποστολές στο F117 stealth fighter, οπου βέβαια το πιξελ είχε μεγεθος κουμπιου
  • Αναμονη το 1994 μπάς και το 386 πάρει windows 95 (τελικα δεν πηρε.....)
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μου κανεις πλακα. Πες μου πως το τερματισες στο Ματι :lol:

 

H στον Μαινα. Αυτος ειχε φερεο και το New Zealand Story. Άπειρο καψιμο κι αυτο.

 

Πρεπει να ταν 94-96 καπου εκει...Στο Λαλουνα νομιζω που ηταν μετα την πλατεια...Ειχε και ενα λιγο παρακμιακο πανω στην πλατεια...

Εχω να παω Χαλκουτσι απο το 96,απο την μια λεω να παω καποια στιγμη αλλα ξερω οτι δεν θα ναι τιποτα οπως τοτε και θα ξενερωσω/μελαγχολησω...

 

Τωρα θυμηθηκα οτι μπετονια κλεβαμε απο μια ταρατσα πανω απο το Ιγκλου, ηθελε χοντρη και καπως την τσακιζες νομιζω με λιγο φωτια απο αναπτηρα...Παιδια του Μαγκαιβερ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο pc το 2004 με pentium 4 3.2, 512 ram, ATI radeon 9200 (νομίζω) και δώστου άπειρα χιλιόμετρα στο nfs underground 2 με το 206.Ωραίες εποχές :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Xenon 2 που παιζονταν μονο με cheat....

 

To ξέχασα , το ξέχασα το ξέχασα!!! Είχε πάει στο recycle bin ... Πως είναι δυνατόν να το ξέχασα αυτό?

 

τώρα που μεγάλωσα καταλαβαίνω ότι λέγεται "Ζίνον" όχι "Ξένον" όπως το λέγαμε μικροί :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

 

Δικος μου εισαι εσυ, ακριβώς τα ιδια παιχνίδια επαιζα, σχεδον με ιδια σειρα. Ετος 1991, ο πατερας αγοράζει το πρώτο PC για την δουλεια και εγω να λιωνω βλέποντας.

  • DOS και Norton commander για μεγαλυτερη ευκολία
  • Xenon 2 που παιζονταν μονο με cheat....
  • Τρυπημα των δισκετών 720mb για να γίνουν 1.44
  • Τα γρανγκ γρανγκ που εκανε ενα PC οταν ανοιγε
  • Τα πληκρτολόγια με τα κλακ κλακ
  • Comander Keen παιχνιδακι για λιωσιμο
  • Golden Axe διπλό μαζι με κολλητο και τερματισμα στο PC, εχοντας σπαταλήσει πρώτα απειρο χρημα σε ουφαδικα
  • Απερες ωρες σε αποστολές στο F117 stealth fighter, οπου βέβαια το πιξελ είχε μεγεθος κουμπιου
  • Αναμονη το 1994 μπάς και το 386 πάρει windows 95 (τελικα δεν πηρε.....)

Τα 90ς για τα pc ηταν οτι τα 60-70ς για τους petrolheads!hardcore!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξέχασα , το ξέχασα το ξέχασα!!! Είχε πάει στο recycle bin ... Πως είναι δυνατόν να το ξέχασα αυτό?

 

τώρα που μεγάλωσα καταλαβαίνω ότι λέγεται "Ζίνον" όχι "Ξένον" όπως το λέγαμε μικροί :D

Ξένον λέγεται! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα περιμενεις να παει 10 ωρα για να μπεις στο ιντερνετ με μικροτερη χρεωση(κλεισε το ιντερνετ περιμενουμε τηλεφωνο!)

 

την πρωτη φορα που ανοιξα το Napster Και κατεβαζαν οι αλλοι απο μενα νομιζα οτι τα παιρνανε απο τον υπολογιστη μου στον δικο τους και θα εξαφανιζοταν απο τον δικο μου  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...