Προς το περιεχόμενο

Gaming - pc - internet αναμνήσεις


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το River Raid και το παιχνίδι με τον αστυνομικό ήταν αγαπημένα

 

Φυσικά το χειριστήριο καταστράφηκε γρήγορα και αντικαταστάθηκε με το αθάνατο tomahawk.

To εχω παιξει και αυτο με τον αστυνομο αλλα για καποιο λογο το ειχα ξεχασει! Εχω 25 χρονια να σκεφτω καν οτι υπαρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 219
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θυμάμαι που είχα τρέξει να πάρω το Need For Speed όταν είχε πρωτοβγεί το 95 μετά από review στο Pixel και είχα μείνει μλκς με τα γραφικά σε σχέση με το Test Drive που έπαιζα μέχρι τότε.

 

Έκανε 5 ώρες να φορτώσει κάθε φόρα από το CD-Rom (ότι είχαν πρωτοβγεί κι αυτά) αλλά άξιζε!

 

Και μιας και αναφέρατε το Master System, ακόμα έχω κάπου καταχωνιασμένο το δικό μου, εκτός από τα κλασσικά Alex Kidd και Sonic είχα λιώσει και το Mickey and the Castle of Illusion όπως και κάποιο Αστερίξ & Οβελίξ.

Το 5 ώρες μεταφορικά το λες μάλλον ε; Λογικά δεν είχες μηχάνημα με κασέτες να δεις πόση ώρα έκανε να φορτώσει! :P

Θυμήθηκα κι έναν προπάπου των fps! :Ppost-242105-0-85265700-1438633565_thumb.jpg

 

Xybots!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το χρονομέτρησα ! :P

 

Κανά 5' το ήθελε πάντως να φορτώσει κάθε πίστα και το CD Rom βούϊζε, τα τωρινά είναι αθόρυβα!

Ήταν απίστευτο όμως! Αν και ήθελε πολύ δυνατό μηχάνημα για να παίξει στο φουλ! Θυμάμαι που φαίνονταν οι ροδιές στην άσφαλτι, μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

 

 

 

Ναι, από αυτό γράφω :P

Εσύ;

 

 

 

 

 

Και εγώ το ίδιο. Θηρίο είναι :P Μόνο η κάμερα δε δουλεύει εδώ και καιρό αλλά δεν τη χρησιμοποιώ έτσι και αλλιώς. (Είχες και εσύ τέτοιο θέμα απ' ότι θυμάμαι και το 'δωσες να στο φτιάξουν)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδή εχω παιξει απειρα παιχνίδια θα αναφερω τα υπερhighlights.

 

1994- PC Pentium 90Mhz Hexen. ΟΡΓΑΣΜΟΣ. εξ ου και ψευδωνυμο. Αρχικα δεν καταλαβαινα τι γινοταν καν (ειχε αρκετα Puzzles).Μετα το τερματισα 7-8 φορες.

1995 - Σε εκθεση βλεπω σε 35αρα (ή κατι) τρινιτρον τοτε, το Wipeout psx1 να τρεχει με ανελεητη ταχυτητα. Καρδιακο,  εγκεφαλικο κτλ. Την επομεηνη μερα παω και το παιρνω στο πισι (αθανατη psygnosis).

1995 - Panzer Dragoon , καλτ κλασσικ, ακομη και τωρα το φορτωνω μαζι με τις συνέχειες.

1995/1996 - MDK & carmageddon. αποτέλεσμα να μεινω ταξη (όχι ενταξει πλακα κανω).

1996 Red Alert. Παρακρουση, αυθεντικο, 11500 δρχ τοτε στο κοκκινο κουτι. Shoulder dislocation από απειρες ωρες

1997 Heroes of might and magic 3 και τα expansion. Οι γονεις μου σε απογνωση καλουν ψυχοθεραπευτες

1998 System shock 2 σε PII 400Mhz με Voodoo​ 3 3500. Απλα δειτε την υπογραφη μου. Γαμιεται η ΕΑ που δεν δινει τα δικαωματα για 3

2000 χβοχ με συνδεση 1mbit φορτωνω burnout 3 και παιζω ονλαιν κανοντας το πρωτο takedown σε ανθρωπινο αντιπαλο. Ορκιζομαι πως δεν χρειαζομαι πια γυναικες, φαγητο, οξυγονο για να ζησω. 

2006 χβοχ 360 με Full Auto (vehicular combat) και ξαφνικα σκαει στην οθονη το πρωτο ever "Achievement Ulocked".

Από τοτε μεχρι σημερα gamescore 96k.

 

nuff said.

 

ΥΓ. 2008 Bioshock. Παρατησα γκομενα τοτε. Σοβαρα. Δλδ της ειπα ότι κοιτα να δεις δεν μπορω να σε δω  άλλο γιατι πρεπει να παιξω τον πνευματικο διαδοχο του system shock.

 

Δεν το πηρε καλα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το 1998 έπαιζα ένα παιχνίδι racing στο PC, το οποίο είχε theme κάτι εξωγήινους σε μια πίστα πάνω στο φεγγάρι... θυμάται κανείς πως το έλεγαν;

 

Επίσης, θα ήθελα πολύ να παίξω μια σύγχρονη/remastered εκδοχή του NFS2. Είχε και πίστα στην Ελλάδα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1992 χαμαλίκι 1500 κούτες ΝΟΥΝΟΥ για μια amiga 500. Τις στοίβαζα σε πυραμίδες. 
Tην πρώτη φορά που φόρτωνε το kick off με είχε πιάσει τρέμουλο συγκίνησης. Μπορεί να ήταν κι από τις κράμπες βέβαια.
:rolleyes: 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρωτο πσ με win 98 δεν θυμαμαι χαρακτηριστικά αλλα μόνο οτι ο σκληρος ηταν 3-4 gb ...fifa 98 , age of empires , resident evil 2...

Υ.γ. ο ηχος συνδεσης στο ιντερνετ μου λείπει :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...