Προς το περιεχόμενο

Gaming - pc - internet αναμνήσεις


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το dod games λες ?

οχι. Το κοιταξα αυτο που λες και μοιαζει καπως αλλα οχι.  Αυτο που λεω εγω ειναι αμερικανικο σιτε νομιζω.  Ηταν παρα πολυ γνωστο πριν 10-12 χρονια θυμαμαι ακομα με dial up εμπαινα.  Και αν θυμαμαι καλα ειχε κατι χρωματα στα δωματια αναλογα με το βαθμο δυσκολιας και καλα τα κοκκινα ηταν για advanced players η κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Βρήκα και ένα μπλοκάκι που είχα γράψει μέσα όλα τα combos, fatalities, babalities (!) κτλ, μία σελίδα ανά ήρωα.

Κρίμα που δεν το τράβηξα φωτογραφία.

Κάποια τα είχα βρει μόνος, άλλα από περιοδικά.

Τώρα με ένα clιck και ένα print τα έχεις έτοιμα.

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30.000 δρχ η κασέτα...

θυμάμαι εποχές Nintendo 64 που περίμενα την γιορτή μου για να πάρω μια καινούρια κασέτα και σήμερα μπαίνει το πιτσιρίκι στο net και κατεβάζει καμια 10ριά παιχνίδια μέχρι το άλλο πρωί , λολ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάμαι εποχές Nintendo 64 που περίμενα την γιορτή μου για να πάρω μια καινούρια κασέτα και σήμερα μπαίνει το πιτσιρίκι στο net και κατεβάζει καμια 10ριά παιχνίδια μέχρι το άλλο πρωί , λολ 

 

Πέραν αυτού, ακόμα και η νόμιμη οδός είναι εξευτελιστικά φθηνή... βρίσκεις AAA games ακόμα και με €1-5 σε κλειδάδικα/sales.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάμαι εποχές Nintendo 64 που περίμενα την γιορτή μου για να πάρω μια καινούρια κασέτα και σήμερα μπαίνει το πιτσιρίκι στο net και κατεβάζει καμια 10ριά παιχνίδια μέχρι το άλλο πρωί , λολ 

 

Yπαρχουν sites που μπορεις να παιξεις παιχνιδια απο κονσολες χωρις να κατεβασεις τιποτα.

(επισης home computers και arcades)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 3/8/2015 στις 12:48 ΜΜ, alex_000 είπε
  • Wonderland BBS.
  • Φώτος από γκόμενες σε ανάλυση 320x200
  • Prince of persia, GODs, 3D sports driving, lotus, Wolfenstein & Doom, Double Dragon, Golden Axe
  • Insert disk 7 (installation)
  • Disk boot failure, insert system disk and press enter (αν ανοιγες το pc χωρίς operating system μέσα, δεν υπήρχαν σκληροί δίσκοι)
  • Super VGA .  640x 480 , 24m colours (αποκλείεται οι αναλύσεις να ανεβούν άλλο, τι να την κάνουμε τόση ευκρίνεια)
  • Τι οθόνη θέλετε, ασπρόμαυρη, πράσινο μαύρο η πορτοκαλί μαύρο?
  • -Δεν νομίζω να το τρέξεις το game έχει ψηλές απαιτήσεις.. -Τι λε ρε 1mb ram έχει το pc τρέχει τα πάντα.
  • Προσέξτε με το "leisure suit larry" γιατί αυτό το game έχει σκληρό πορνό μέσα.
  • Γεια σας ήρθα να αγοράσω ένα "IBM η συμβατό"
  • -Τι είναι αυτή η μαλακία?

-Ποντίκι λέγεται

-Lol τελείως άχρηστο αφού έχουμε keyboard ρε σε τι μαλακίες πας και πετάς τα λεφτά σου...

  • Config.sys, Autoexec.bat
  • Να παίξουμε κάνα doom διπλό το σκ? 

-Ναι ναι, έχω 2 keyboard και σειριακό καλώδιο. Φέρε μόνο το tower σου και οθόνη. Κοίτα ρε μλκ που έφτασε η τεχνολογία....κουβαλάς απλά το pc σου σπίτι μου και παίζουμε διπλό doom.

  • Πω ρε μλκ.. η τρίτη δισκέτα έχει bad sectors, ποιος παίρνει λεωφορείο να ξανακατεβει κέντρο πάλι .............

τι 2000 ρε noobs, τι collin mcRay και baldur's gate  :D

Τι μου θύμισες τώρα... την είχαμε μαζί με φιλαράκι την Wonderland, είχαμε κάνει πλούσιο τον ΟΤΕ τότε... αναπολώ...  "noobs" χαχααχ με έκανες και λύθηκα :) :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...