Προς το περιεχόμενο

Lucifer TV Series


Daemonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει διαβάσει το κόμικ αν είναι αυτού του στυλ;(απλα δεν μπορω να πιστέψω ότι έκαναν τόσο κόπο να χτίσουν χαρ/ρα με τέτοιο backround κ να τον βάζανε να λύνει υποθέσεις αστυνομίας)

 

Η σειρά πάντως βλέπεται ευχάριστα aw όχι ότι είναι τίποτα το τρομερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καμία σχέση το comic με αυτά που βλέπουμε. Το μόνο κοινό είναι τα ονόματα Lucifer, Mazikeen κι Amenadiel. Όλοι οι υπόλοιποι που έχουν εμφανιστεί στην σειρά δεν υπάρχουν. Άντε να εμφανίζεται σε κάποια φάση ο Uriel...

 

Ύφος χαρακτήρων/συμπεριφορές/δυνάμεις καμία σχέση επίσης, ακόμα και η "εμφάνιση", πχ ο Lucifer ξανθός, Mazikeen/Amenadiel δεν είναι μαύροι... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση το comic με αυτά που βλέπουμε. Το μόνο κοινό είναι τα ονόματα Lucifer, Mazikeen κι Amenadiel. Όλοι οι υπόλοιποι που έχουν εμφανιστεί στην σειρά δεν υπάρχουν. Άντε να εμφανίζεται σε κάποια φάση ο Uriel...

 

Ύφος χαρακτήρων/συμπεριφορές/δυνάμεις καμία σχέση επίσης, ακόμα και η "εμφάνιση", πχ ο Lucifer ξανθός, Mazikeen/Amenadiel δεν είναι μαύροι... :P

Ποιο είναι το στορι του κόμικ με ενδιέφερε να ακουσω(οχι λεπτομερειες αν βαριέσαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Το story σε πολύ γενικές γραμμές είναι το "Ragnarok", μπλέκονται κι άλλες θεότητες μέσα...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Lucifer_(DC_Comics)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

γτ ? καλα καμια σχεση με τη 1η season ετσι κ αλλιως, εγω το βλεπω παντως ευχαριστα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το link περιεχει spoilers.

 

http://io9.gizmodo.com/lucifer-really-shouldnt-be-as-good-as-it-is-1795589827

 

Για 2η σεζον, μια χαρα τα μπλεξανε ολα.

Θα εχει και τριτη σεζον? Διασκεδαστικο ειναι,ειδικα οταν λειπουν τα ''μεγαλα οπλα'', π.χ. GOT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα εχει και τριτη σεζον? Διασκεδαστικο ειναι,ειδικα οταν λειπουν τα ''μεγαλα οπλα'', π.χ. GOT.

Έτσι κι αλλιώς δεν προβάλονται τους ίδιους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχει και τριτη σεζον? Διασκεδαστικο ειναι,ειδικα οταν λειπουν τα ''μεγαλα οπλα'', π.χ. GOT.

Οπως φαινεται θα εχει.

Διασκεδαστικο δεν ξερω αν μπορω να το πω γιατι το supernatural κομματι της σειρας ειναι ισως το χειροτερο που εχω πετυχει ως τωρα,αλλα κουτσα στραβα βλεπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς δεν προβάλονται τους ίδιους μήνες...

Ναι σωστο αλλα δεν βλεπω ολες τις σειρες ακριβως οταν βγαινουν λογω ελλειψης χρονου,αλλα αργοτερα.Δηλαδη τωρα εχω καποιες να δω μαζεμενες και βλεπω 2-3 επεισοδια καθημερινα.

Οπως φαινεται θα εχει.

Διασκεδαστικο δεν ξερω αν μπορω να το πω γιατι το supernatural κομματι της σειρας ειναι ισως το χειροτερο που εχω πετυχει ως τωρα,αλλα κουτσα στραβα βλεπεται.

Καλα εδω συμφωνω απολυτα,σε αυτο το κομματι οπως λες ειναι εντελως σαπουνοπερα. Εγω σαν αστυνομικη σειρα με κωμικα στοιχεια το βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...