Προς το περιεχόμενο

Η ομοφυλοφιλία στην Ελληνική μυθολογία


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε τοξοβολε υποχθόνια προσπαθείς να περάσεις ντε και καλά οτι όλη στη μυθολογία ηταν γκέϊ ,δεν ενδιαφέρει κανέναν το τι έκανε ο καθένας στο κρεβάτι του,τώρα άμα έχεις θέματα με τον εαυτό σου υπάρχουν λύσεις για σένα πήγαινε αγγλια/ταιλανδη/βραζιλια σίγουρα θα βρεις το ευατο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δε γνωριζει,οτι στην αρχαια Ελλαδα οι 'γκεουλες' δεν ειχαν δικαιωμα ψηφου αλλα ουτε να πολιτευτουν,δε πηγαιναν στρατο,δε μπορουσαν να ειναι μαρτυρες σε δικαστηρια και γενικα τους ειχαν στην απομωνοση!

Ας μη μεταφραζει την ιστορια ο καθενας οπως τον βολευει...

Παίζει καμιά πηγή γι αυτά;

 

manzah80 καλά έκανες, δεν έβγαζες νόημα έτσι κι αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν εβγαζες νοημα καποιος που ξερει για τι μιλαω θα εβγαζε.Τελοσπαντων.

Δεν αμφιβάλλω. Πόσοι είναι αυτοί που ξέρουν για τι μιλάς όμως; Ενα 6-7%; Ποσο είστε τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι κατα το gay δεν με νοιάζει τι κάνουν στο κρεβάτι τους,αλλά σοβαρά τώρα για πιο λόγο πρέπει να παντρεύονται οι gay;έχετε ξεφύγει τελείως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προσηλυτισμός του να ασπάζεσαι τι στην προκείμενη;

Το ότι ειναι αυτός gay και πρέπει να ειναι όλοι έτσι και έτσι ήταν απο παλιά ;

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

Εγώ απο τα topics/posts του αυτο καταλαβαίνω.

Ήταν όλοι οι αρχαίοι gay ; Και ;

 

Δεν εχω θέμα με τους gay.

Αρκεί να μην μου πρήζουν τα @@ με τις ιδέες τους.

Δεν βγήκα να διαδηλώσω ότι ειμαι straight. Ούτε προσπαθώ να πείσω τον οποιονδήποτε πως αυτο ειναι το σωστό.

Το πως περνάει ο κάθενας στο κρεββάτι του ας ειναι για πάρτυ του.

 

Συνάδελφος μου και φίλος μου για αρκετά χρονια (δυστυχώς δεν ζει πια :( ) ήταν gay.

Δεν με ενόχλησε ποτέ, δεν μου έπρηξε τα @@ ποτέ και ήταν πιο κύριος απο πολλούς που βλέπω να εκθειάζουν τον εαυτό τους και τα πιστεύω τους.

 

Είσαι gay; ΜΠΡΑΒΟ σου. Μέχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ειναι αυτός gay και πρέπει να ειναι όλοι έτσι και έτσι ήταν απο παλιά ;

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

Εγώ απο τα topics/posts του αυτο καταλαβαίνω.

Ήταν όλοι οι αρχαίοι gay ; Και ;

 

Δεν εχω θέμα με τους gay.

Αρκεί να μην μου πρήζουν τα @@ με τις ιδέες τους.

Δεν βγήκα να διαδηλώσω ότι ειμαι straight. Ούτε προσπαθώ να πείσω τον οποιονδήποτε πως αυτο ειναι το σωστό.

Το πως περνάει ο κάθενας στο κρεββάτι του ας ειναι για πάρτυ του.

 

Συνάδελφος μου και φίλος μου για αρκετά χρονια (δυστυχώς δεν ζει πια :( ) ήταν gay.

Δεν με ενόχλησε ποτέ, δεν μου έπρηξε τα @@ ποτέ και ήταν πιο κύριος απο πολλούς που βλέπω να εκθειάζουν τον εαυτό τους και τα πιστεύω τους.

 

Είσαι gay; ΜΠΡΑΒΟ σου. Μέχρι εκει.

 

 

Το νήμα δεν αφορά στο γενικό κ αόριστο αν ήταν οι αρχαίοι γκέι.Αφορά στην μυθιστοριογραφία ενός παγκόσμιου οικουμενικού πολιτισμού ( που κάποιες ελλαδιστάν συντιριτικάτζες επιμένουν να σφετερίζονται αισχρά) ως προσπάθεια χτισίματος ενός narrative για την LGBT κοινότητα.Αυτή τουλάχιστον είναι η οπτική μου.Τα κουλά για προσυλιτισμούς κ δεν συμμαζεύεται έχουν τόσο σχέση με νήμα όσο εγώ με τους ιλουμινάτι..oh wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που "σου" φαίνεται πιο σωστή επρεπε να πεις.

 

Οχι, αυτη που φαινεται πιο σωστη στους ειδικους, εγω δεν ειμαι γλωσσολογος.

Η στοχευμένη γενίκευση του στυλ: ειναι γνωστό απ όλους τους ιστορικούς, ακούγεται σαν απόσπασμα απο προεκλογικό λόγο. Το εψαξες να δεις ποιοι ιστορικοι γράφουν αυτά που γράφουν για την αρχαία Ελλάδα? 

 

Πόσο πιθανό το βρίσκεις να μπορεσεις να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα για τους Ελληνες σε 1000 χρόνια από τώρα με βάση τα κείμενα του Λαζόπουλου? Ε ο Dovers μας φλωμοσε στην μαλακία ερμηνεύοντας Αριστοφάνη.

 

 

Μηπως να ψαξουμε και για το αν η γη ειναι οντως στρογγυλη?

 

Δεν ειναι αποκλειστικο θεμα του Dovers ή του Aριστοφανη, απλα αυτους μονο γνωριζεις για το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...