Προς το περιεχόμενο

Moto 360 Official Thread


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφαρμογή Phone και Messenger της Google

e3luGF4sYn8WU5s4ZYPSIU5NAzi_o9n2O-2I3N2K

Η εφαρμογη Messenger μεσα

vbmPVP4Qoa3iuB3ae6DOQLmQZNHzoRqhoOGjX1-f


οποτε και να το αγορασω εγω το wear messenger δεν θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο αν δεν εχω rooted κινητο?

 

Μπορεις να κανεις τα παντα με ελληνικο πληκτρολογιο με το Wear Messenger, να γραφεις SMS κλπ, αλλά πρεπει να εχεις rooted κινητο για να χρησιμοποιησεις ολες του τις δυνατοτητες οπως το να απαντας με πληκτρολογιο και οχι μονο με φωνη στο Facebook Messenger κ.α

 

Εδω ο οδηγος (για rooted κινητα με Android μέχρι 4.4.4): http://www.androidcoliseum.com/2015/02/how-to-reply-to-hangouts-messages-on.html

Ουσιαστικα εγκαθιστάς μαζι με το Wear Messenger και το Xposed Framework και μεσα απο τις ρυθμισεις του ενεργοποιεις τις extra δυνατοτητες του Wear Messenger για να απαντας με πληκτρολογιο και σε αλλες εφαρμογες οπως πχ Facebook, email.. (οχι σε ολες ακομα, οπως πχ Viber)

 

Επισης το Wear Messenger δεν υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο του αλλα μπορεις να το φτιαξεις μονος σου! Πας στις ρυθμισεις της εφαρμογης στο κινητο και πατας την επιλογη "Keyboard rows". Εκει θα δεις τους χαρακτηρες του πληκτρολογιου σε γραμμες πχ QWERTYUIOP..., θα τα σβησεις και θα γραψεις τους αντιστοιχους ελληνικους ;ςΕΡΤΥΘΙΟΠ. Ετσι θα μπορεις να γραφεις ελληνικα.

Επεξ/σία από Swimmer21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

 

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του moto 360 2nd gen 46mm... Μου αρέσει το ασημί με το καφέ δερμάτινο, αλλά θα ήθελα και ένα δεύτερο λουράκι σε πιο σπορ, σαν τα TYLT (μόνο από Αμερική και πάνε στα 40 ευρώ)... Έχει βρει κανείς κάποιο online shop εκτός από ebay που μπορώ να δω για διάφορα λουράκια από Ευρώπη...?

 

 

Επίσης τα λουράκια των 22mm για τα συμβατικά ρολόγια (που ταιριάζουν και στο 360) έρχονται σκέτα ή με το μηχανισμό σύνδεσης? Αν πάρω δηλαδή κάποιο λουράκι που προορίζεται για απλό ρολόι θα μπορώ να το βάζω/βγάζω ή θα πρέπει να βρω και το μεταλλικό κομμάτι που κάνει τη σύνδεση...?

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από alex-gate-7-1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω παρει αυτο. παρα πολυ καλο και ποιοτικο. και δεν ειναι σαν κατι αλλα που κινδυνευει να σπασει το πλαστικο του ρολογιου απο πισω εξαιτίας του.

 

παιδια λουρακια για το ρολοι εχει παρει κανεις εξτρα? εχετε να προτεινετε τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ηρθε σημερα εμενα ενα ρολοι μαυρο μπρασελε και πηγα να το βαλω στο χερι μου και ηταν τερμα σφιχτο,με το ζορι κουμπωνο δηλαδη. Τοσο στενα ειναι γενικα? Εχετε καμια ιδια τι μπορω να κανω? Δεν θελω να αλλαξω λουρακι.

Επεξ/σία από iCyd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε σημερα εμενα ενα ρολοι μαυρο μπρασελε και πηγα να το βαλω στο χερι μου και ηταν τερμα σφιχτο,με το ζορι κουμπωνο δηλαδη. Τοσο στενα ειναι γενικα? Εχετε καμια ιδια τι μπορω να κανω? Δεν θελω να αλλαξω λουρακι.

Κοίτα αν το ρολόι με το μπρασελε το πήρες μεταχειρισμενο, πιθανότατα ο προηγούμενος είχε βγάλει κάποια κοματια από το μπρασελε για να κάνει το ρολόι στο χέρι του και ξέχασε να στα βάλει μέσα μετά. Δεν ξέρω αν μπορείς να του τα ζητήσεις να στα δώσει αν γίνεται η αν μένει μακρυά απο εσένα. Διαφορετικά τα μπρασελε έχουν κάτι τρύπουλες εκεί που κουμπώνουν στις οποίες μπορείς να μετακουνησεις το λουράκι. Μπορεί βέβαια να το έχει κάνει ήδη αυτός. (Δεν ξέρω αν βοηθησα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αν το ρολόι με το μπρασελε το πήρες μεταχειρισμενο, πιθανότατα ο προηγούμενος είχε βγάλει κάποια κοματια από το μπρασελε για να κάνει το ρολόι στο χέρι του και ξέχασε να στα βάλει μέσα μετά. Δεν ξέρω αν μπορείς να του τα ζητήσεις να στα δώσει αν γίνεται η αν μένει μακρυά απο εσένα. Διαφορετικά τα μπρασελε έχουν κάτι τρύπουλες εκεί που κουμπώνουν στις οποίες μπορείς να μετακουνησεις το λουράκι. Μπορεί βέβαια να το έχει κάνει ήδη αυτός. (Δεν ξέρω αν βοηθησα)

Nαι γνωρισω για τα κομματια,ρωτησα και το παλικαρι που το πηρα αλλα μου λεει το ρολοι δεν ειχε φορεθει ουτε μια φορα (αυτο ισχυει) και δεν εχει επιπλεον κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα το δικό μου (1st gen) άρχισε να ραγίζει στο πίσω μέρος και σκέφτομαι να το στείλω για επισκευή. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα? Εντυπώσεις από το Eλληνικό service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε το με την απόδειξη του στο κατάστημα που το πήρες τώρα που έχει εγγύηση ακόμα. Έχω ακούσει πως η Motorola τα αλλάζει χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Παιδιά εμένα το δικό μου (1st gen) άρχισε να ραγίζει στο πίσω μέρος και σκέφτομαι να το στείλω για επισκευή. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα? Εντυπώσεις από το Eλληνικό service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα χθες τηλέφωνο στο πολυαγαπημένο eshop.gr και μου είπαν ότι το ρολόι έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση άρα δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές εντός Ε.Ε. δύο χρόνια minimum εγγύηση δεν έχουν? Μάλλον θα απευθυνθώ απευθείας στην Motorola.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εχουν και δικιο, αλλα στη περιπτωση της συγκεκριμενης "βλαβης" η Motorola το επισκευαζει χωρις 2η κουβεντα γιατι ειναι επιβεβαιωμενο ελάττωμα το ραγισμα στο πισω μερος..

 

Στο εξωτερικο μαλιστα δινουν και καινουριο λουρακι μαζι με την επισκευη..

 

Πες μας τι θα γινει γιατι εχει ενδιαφερον να μαθουμε τι γινεται και στην Ελλαδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από άπειρα τηλεφωνήματα με Motorola, eshop και συνήγορο του καταναλωτή κατέληξα να κάνω καταγγελία για άρνηση της υποχρεωτικής 2ετους εγγύησης. Όπως επίσης να ενημερώσω ότι όλο το θέμα γίνεται επειδή η συγκεκριμένη συσκευή προοριζόταν για την Αμερικανική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...