Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει αλλα 1500 μειονεκτηματα το ios, δεν ξερω γιατι εχουν κολησει οι αλλοι στο BT μονο.

Γενικα, το ios ειναι σαν dumphone με 500.000 εφαρμογες, δεν μπορεις να κανεις και τιποτα.

 

Στο android τα κουμανταρεις ολα οπως θελεις, με τα widget σου, με τα shortcuts σου, με το σωστο Notification, με το σωστο quicksettings.

Oτι εμφανιση θελεις εχεις, icons packs, launchers.

 

Ρε τι να λεμε, οταν η ιδια η Apple αντιγραφει πια.

 

Καποτε ειχε μικρα τηλεφωνα και μας ελεγε  για το μεγεθος του δαχτυλου και πηγε και εβγαλε γκουμουτσα με τιτανοτεραστια bezel.

Καποτε μιλαγε για ppi και τωρα υπαρχουν συσκευες στο android με διπλασιο.

Καποτε ειχε την καλυτερη καμερα, τωρα παιζει με 8 mpixel και χειροτερη ποιοτητα.

Καποτε το ios ειχε σοβαρη εμφανιση, τωρα ειναι λες και το εχει σχεδιασει η εφηβη κορη του Φλωρινιωτη.

Eλεγαν οτι το bendgate δεν υπαρχει και πηγαν και εδωσαν prototype σε αυτον που το εβγαλε για να δει ο κοσμος οτι το 6s δεν λυγιζει.

 

 

Kαραλολ, ignorance is bliss μαγκες.

Σας ρώτησε κανείς για το android ? Tί μανία είναι αυτή να απολογείστε σε όλα τα άρθρα περί apple για τις επιλογές σας ! Είσαι offtopic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Eλεγαν οτι το bendgate δεν υπαρχει και πηγαν και εδωσαν prototype σε αυτον που το εβγαλε για να δει ο κοσμος οτι το 6s δεν λυγιζει.

 

Mην τα συζητας.

Φαντασου να βγει και να το ξαναλυγισει. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που εσυ κανεις οτι λες...μετα απο ελλειψη επιχειρηματων χαιρομαι που κλεινεις με παρατηρηση του τονισμου(αλλοι θα πουνε για την ορθογραφια).

Οποτε βρηκαμε τι φταιει για την κατανοηση των σχολιων μας.

Ο τονισμος... :-D και οχι κατι αλλο...

 

Π.χ οταν λεω(βρήκαμε) εαν δεν βαλω τονο εσυ το διαβαζεις βρηκάμε.

Οντως μεγα προβλημα.Θα το λαβω υποψιν μου στην επομενη φορα που θα ανταλλαξουμε επιχειρηματα. :lol:

Σωστά.Μελέτες έχουν αποδείξει πως η ανορθογραφία και η έλλειψη τονισμού στο γραπτό λόγο συνδέεται με διαταραχές κατανόησης και μάθησης.Ψάξτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω εγω κατι.

 

Το πλεονεκτημα του ios πιο ειναι σε σχεση με το android;

 

Tοση ωρα μιλαμε για τα μειονεκτηματα, ας πουμε και για τα πλεονεκτηματα.

 

Convince me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω εγω κατι.

 

Το πλεονεκτημα του ios πιο ειναι σε σχεση με το android;

 

Tοση ωρα μιλαμε για τα μειονεκτηματα, ας πουμε και για τα πλεονεκτηματα.

 

Convince me.

Δεν είσαι στο σωστό μέρος για απορίες.Άνοιξε νήμα σε κάποιο thread σχετικά με apple-ios να σε κατατοπίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά.Μελέτες έχουν αποδείξει πως η ανορθογραφία και η έλλειψη τονισμού στο γραπτό λόγο συνδέεται με διαταραχές κατανόησης και μάθησης.Ψάξτο.

Eχω περασει ολα τα tests don't worry...

Ο Γιατρος μου διεγνωσε οξεια τεμπελιτιδα.

Να ανησυχησω γιατρε μου; :P

 

Ανορθογραφο παντως δεν μπορεις να με χαρακτηρισεις ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε κατηγορεί κανείς που χρησιμοποιείς μία απαρχαιομένη τεχνολογία για αποστολή αρχείων. [...] Μην επιμένεις όμως και να την καθιερώσεις.Δεν συμβαδίζει με τα δεδομένα της σύγχρονης τεχνολογίας που επιτάσσει την ταχύτητα στη μεταφορά δεδομένων.

 

Μπα, δεν ιδρώνω. Την καθιερώνουν 27291 εταιρίες και οργανισμοί για εμένα: https://www.bluetooth.org/en-us/members/member-directory

 

Τον Δεκέμβριο που μας πέρασε κυκλοφόρησαν και το Bluetooth v4.2... έτσι για απλά για να ανεβάσουν λίγο την έκδοση και την ημερομηνία για να μην φαίνεται ότι είναι από την αρχαιότητα.

 

Ε, το έκαναν και λίγο ακόμα πιο γρήγορο και λίγο ακόμα πιο low energy στην έκδοση 4.0... και διάφοροι χαζοί επιστήμονες το χρησιμοποιούν σε ad-hoc sensor δίκτυα όπου η ζωή της μπαταρίας των αισθητήρων είναι σημαντική αλλά άντε να τους πείσεις ότι ο εξοπλισμός τους είναι αρχαίος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω περασει ολα τα tests don't worry...

Ο Γιατρος μου διεγνωσε οξεια τεμπελιτιδα.

Να ανησυχησω γιατρε μου; :P

 

Ανορθογραφο παντως δεν μπορεις να με χαρακτηρισεις ε;

[offtopic mode on] Όχι εντάξει να μη σου στερήσω και το δίκαιο σου.Πάλι καλά δεν κάνεις ορθογραφικά.Μην ισοπεδώσουμε την ψυχολογία σου.Σ'αυτές τις περιπτώσεις δεν ''σπάμε'' τα φτερά των μαθητών.Θα τελειοποιήσεις κάποια στιγμή τον γραπτό λόγο. :shifty:  :huh: [offtopic mode off]

Χα!

Το ηξερα!!

Δεν περιμενα τιποτα καλυτερο!!

 

Κανω και ενα unsubscribe απο το thread, καλα να περνατε iPhone users.

 

Παντα θα χαιρομαι που υπαρχουν θυμα...,εεε... παιδια σαν και εσας και εχει καλο ποσοστο η Apple.

Ο, ελαχιστος εστω, ανταγωνισμος ποτε δεν εβλαψε.

 

Kisses, να ετοιμαζετε τα 900ρια, φετος εχετε και Live wallapaper!!!  :-D

Eίστε φωστήρες εσείς τα android fanboys. Εσείς τα ξέρετε όλα και κανένας άλλος.. Με λύπη μου διαπιστώνω ότι η ρήση ''εν οίδα ότι ουδέν/ουθέν οίδα'' είναι άγνωστη για πολλούς τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic mode on] Όχι εντάξει να μη σου στερήσω και το δίκαιο σου.Πάλι καλά δεν κάνεις ορθογραφικά.Μην ισοπεδώσουμε την ψυχολογία σου.Σ'αυτές τις περιπτώσεις δεν ''σπάμε'' τα φτερά των μαθητών.Θα τελειοποιήσεις κάποια στιγμή τον γραπτό λόγο. :shifty:  :huh: [offtopic mode off]

Θα ανησυχουσα αν τα φτερα μου ηταν φτιαγμενα απο Iphone 6 made in υλικο.

Ευτυχως δεν ειναι Δασκαλε διοτι δεν σε ακουσα και γλιτωσα τετοια καταστροφη. :P

Offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ξυπνηστε με οταν θα μπορω να συνδεσω το κινητο με το pc χωρις να θελω itunes, οταν θα μπορω να στειλω μια φωτο στον διπλανο μου ανετα και οταν θα μπορω να εχω σοβαρη home screen.

 

Όταν λες σοβαρη home screen εννοεις οτι το iΟS δεν εχει σοβαρη home screen και εχει το android; Που τα εικονιδια ειναι ατακτως ερριμμένα, που εχει ενα κενο στη μεση, χωρις καμια διαταξη, που όσες φορές επιασα οποιοδηποτε android στο 1 λεπτο ζαλιστηκα απο τη δυσχρησια του; Αυτό το πράγμα που όλοι οι Έλληνες ειναι αναλυτές της τεχνολογίας με ξεπερνάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα!

Το ηξερα!!

Δεν περιμενα τιποτα καλυτερο!!

 

Κανω και ενα unsubscribe απο το thread, καλα να περνατε iPhone users.

 

Παντα θα χαιρομαι που υπαρχουν θυμα...,εεε... παιδια σαν και εσας και εχει καλο ποσοστο η Apple.

Ο, ελαχιστος εστω, ανταγωνισμος ποτε δεν εβλαψε.

 

Kisses, να ετοιμαζετε τα 900ρια, φετος εχετε και Live wallapaper!!!  :-D

Και σε 5 χρόνια απο σήμερα θα εχουμε τα features του iOS 14 στο iPhone 6 μας , ενώ εσύ καημενουλη μου θα πρέπει μαζι με καθε έκδοση του android να παιρνεις και μια απο τις εκπληκτικες συσκευες απο οποιοδηποτε κατασκευαστη κυκλοφορει εκει εξω για να απολαμβανεις τα features της νεας εκδοσης του λειτουργικού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανησυχουσα αν τα φτερα μου ηταν φτιαγμενα απο Iphone 6 made in υλικο.

Ευτυχως δεν ειναι Δασκαλε διοτι δεν σε ακουσα και γλιτωσα τετοια καταστροφη. :P

Offtopic.

(offtopic mode on again) Δεν θα τα βάλουμε και με τους νόμους της φύσης ! Ας περιορίσουμε λοιπόν το άγχος σου σε σημαντικότερα προβλήματα (όπως π.χ το στυλό με το οποίο θα μαθαίνεις τονισμό λέξεων να είναι stylus από το galaxy note 5 και να μην μπορείς να το βγάλεις από τη θέση του χωρίς να καταστρέψεις μέρος του housing  #pengate ! ) (offtopic mode off again)  ;)  :ph34r:  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 4 iPhone, 2 Windows Phone και 4 Android (2 android ήταν High end -Note 4, Galaxy S5-τωρινή συσκευή). 

 

Όποιος λέει οτι υπάρχει καλύτερο κινητό απο iPhone, μην το παίρνετε σοβαρά υπόψην. Δεν ξέρει τον Χριστό του απο τεχνολογία. 

 

Σίγουρα το  Android εχει κάποια πολύ καλύτερα features απο'οτι το iPhone, αλλα σε γενική χρήση τα iPhone είναι έτοι φωτός μπροστά. Όποιος αμφιβάλει ας αγοράσει το iPhone 6, να το χρησιμοποιήσει για 5 μήνες και μετα ας κρίνει.

Συγνώμη που θα στο πω ξερά αλλά αυτός που δεν έχει ιδέα από τεχνολογία είσαι εσύ!

Από την στιγμή που έχεις samsung συσκευές φαίνεται ότι δεν ξέρεις από αγορά κινητού!

2ον, έχω Ν5 (nexus 5) και ακόμα νιώθω υπέρ μπροστά στο iphone 6 μιας που το έχω 1 χρόνο χωρίς lag, καλύτερη οθόνη και κάμερα σχετικά καλύτερη μιας που το απλό 6άρι δεν έχει OIS.

 

Όταν μάθεις τα nexus και το xda, πιστεύω πως δεν θα ξαναθες iphone + ότι θα δεις το πραγματικό έτος φωτός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(offtopic mode on again) Δεν θα τα βάλουμε και με τους νόμους της φύσης ! Ας περιορίσουμε λοιπόν το άγχος σου σε σημαντικότερα προβλήματα (όπως π.χ το στυλό με το οποίο θα μαθαίνεις τονισμό λέξεων να είναι stylus από το galaxy note 5 και να μην μπορείς να το βγάλεις από τη θέση του χωρίς να καταστρέψεις τον μηχανισμό του housing  #pengate ! ) (offtopic mode off again)  ;)  :ph34r:  :ph34r:

Μαλιστα Δασκαλε...να δω τι αλλο θα πεις. :P

Τελικα το bluetooth ειναι πιο ενεργοβορο απο το 4G(ξεχωριστα να το διευκρινησω γιατι αλλιως δεν...) και το wifi(ξεχωριστα) ε;

Σκιζεις Δασκαλε σκιζεις...συνεχισε ακαθεκτος.Ολοι κρεμομαστε απο τα χειλ...το πληκτρολογιο σου με τον φανταστικο τονισμο του και τις θεραπευτικες ψυχικα ιδιοτητες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρώει άσκοπα την ήδη περιορισμένη αυτονομία των σύγχρονων smartphone.Όποτε και να το ξεχάσεις ανοιχτό το bt μαζί με wifi το ποσοστό της μπαταρίας κατεβαίνει σα να έχεις ανοικτά data.

 

Μαλλον δε ξερεις τι λες. Το bt δεν τρωει απολυτως τιποτα. Το εχω μονιμα ανοιχτο απ οταν απεκτησα το gear 2 και η καταναλωση δεν παιζει να ειναι συνολικα πανω απο 2-3% του συνολικου φορτιου της μπαταριας σε μια ημερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...