Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το bluetooth NFC κλπ σου λυνουν τα χερια στην στιγμη.Το επιχειρημα των online και servers διαμοιρασμου ειναι κατα την αποψη μου ολιγον αστειες.Και αν που σιγουρα δεν θα

εχει ιντερνετ καποιος τι κανεις;θα του λες τραβα βαλε για να σου δωσω;lol...ολα τα σοβαρα λειτουργικα και συσκευες ακομη εχουν bluetooth.

Μετα για την μνημη που ειπε καποιος η ιδια η apple σας διεψευσε.

Για τον file manager τα ιδια.Ολα τα λειτουργικα εχουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 4 iPhone, 2 Windows Phone και 4 Android (2 android ήταν High end -Note 4, Galaxy S5-τωρινή συσκευή). 

 

Όποιος λέει οτι υπάρχει καλύτερο κινητό απο iPhone, μην το παίρνετε σοβαρά υπόψην. Δεν ξέρει τον Χριστό του απο τεχνολογία. 

 

Σίγουρα το  Android εχει κάποια πολύ καλύτερα features απο'οτι το iPhone, αλλα σε γενική χρήση τα iPhone είναι έτοι φωτός μπροστά. Όποιος αμφιβάλει ας αγοράσει το iPhone 6, να το χρησιμοποιήσει για 5 μήνες και μετα ας κρίνει.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ΙΜ που έχουν end to end encryption αν σε ανησυχεί (όπως και μένα) να μην αποθηκεύονται τα δεδομένα σου σε κάποιον server.

Τώρα για τα καλώδια του υπολογιστή ας πω ΟΚ αν και δεν με χαλάει.

 

IM που θα πρέπει να έχει φυσικά εγκατεστημένο και ο παραλήπτης και φυσικά να σε έχει αποδεχτεί ως επαφή του/της.

 

Και από εκεί και πέρα απλά εμπιστεύεσαι την εφαρμογή για το privacy σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα ξεφύγει η συζήτηση και θα φταίω και γω μαζί αλλά δεν γίνεται να μη σχολιάσω! Μεταφορά αρχείων εικόνας με bluetooth? Ειδικά πλεον που κάθε φωτό είναι 4-5mb με τις super κάμερες? Σε πόσες ώρες?

 

Είχε νόημα παλιά, που η κάθε φωτό ήταν 50kb και τα 3gp vids 1mb το πολύ!

NFC κανεις ;)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IM που θα πρέπει να έχει φυσικά εγκατεστημένο και ο παραλήπτης και φυσικά να σε έχει αποδεχτεί ως επαφή του/της.

 

Και από εκεί και πέρα απλά εμπιστεύεσαι την εφαρμογή για το privacy σου.

Σωστά,για να θες να στείλεις κάποιο αρχείο θα τον ξέρεις υποθέτω, όποιος έχει smartphone έχει κι εφαρμογή ΙΜ.

Φυσικά, όπως εμπιστεύεσαι την Google και το Android για το privacy σου αλλά και τις άλλες εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολη με bluetooth, μαλλον εισαι στο 2005 ακομα.

Αναφορα SMS, αλλαξε τροπο επικοινωνιας, ειναι και πιο οικονομικο (whatsapp, viber κτλ.)

Με 1GB RAM τρεχει χωρις lag τα παντα.

Τι να τον κανεις τον file manager οταν μπορεις να ανοιξεις οτι αρχειο λαμβανεις με απειρες εφαρμογες οι οποιες επικοινωνουν μεταξυ τους;

Καγκουροthemes, καλα το ειπες, καγκουριες.

Υπαρχει και το ιντερνετικο ραδιοφωνο, μη ξεχνας οτι πολλες ναυαρχιδες το αφαιρεσαν απο το hardware.

MiniSD γιατι; 32gb ειναι υπεραρκετα, παλι αλλες ναυαρχιδες την εχουν αφαιρεσει.

 

Μη τρολλαρεις λοιπον και επεστρεψε στο 2015 και δες αυτο, θα σε βοηθησει να μη ψαρωνεις με το marketing: http://www.iphonehellas.gr/58134/iphone_6s-galaxy_note_5-video-news/

δηλαδη θα σκασεις 900 ευρω για κινητο αλλα μετα θα στελνεις στο βιμπερ επειδη ειναι πιο φτηνο?

να υποθεσω θα κανεις και αναπαντητες? :P

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω δηλαδη που κανω μεταφορα blue σε full αναλυση των φωτος του note 4 με αλλους γιατι κανω λεπτα;και δεν μιλαω για 5,6 φωτος.

Μετα εχουμε τα hands.

Οπως θα γνωρίζεις ήδη, η ανταλλαγή αρχείων μεσω bt μεταξύ διαφορετικών συσκευών (μοντελων, bt version κλπ), μπορεί να γίνει το πιο εκνευριστικό πράγμα του κόσμου. Να μου πεις για συνεργασία bt με wifi, να συμφωνησω!

NFC κανεις ;)....

Το nfc απο μόνο του δεν κάνει τίποτα. Απλά απλοποιεί το

Pairing.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 4 iPhone, 2 Windows Phone και 4 Android (2 android ήταν High end -Note 4, Galaxy S5-τωρινή συσκευή). 

 

Όποιος λέει οτι υπάρχει καλύτερο κινητό απο iPhone, μην το παίρνετε σοβαρά υπόψην. Δεν ξέρει τον Χριστό του απο τεχνολογία. 

 

Σίγουρα το  Android εχει κάποια πολύ καλύτερα features απο'οτι το iPhone, αλλα σε γενική χρήση τα iPhone είναι έτοι φωτός μπροστά. Όποιος αμφιβάλει ας αγοράσει το iPhone 6, να το χρησιμοποιήσει για 5 μήνες και μετα ας κρίνει.

Λιγοτερα features σου βγαινει ο αδοξαστατος για απλα και και καθημερινα πραγματα,και λες στο τελος οτι οι αλλοι δεν ξερουν απο τεχνολογια επειδη δεν συμμεριζονται τις παραξενιες και τα οφελη της apple απο τις τακτικες της υπονοωντας οτι ολα αυτα τα ατομα δεν διαβαζουν περι τεχνολογιας και δεν ξερουν λες και το ιντερνετ ειναι αποκλειστικοτητα των iphone users.

Really?

Οπως θα γνωρίζεις ήδη, η ανταλλαγή αρχείων μεσω bt μεταξύ διαφορετικών συσκευών (μοντελων, bt version κλπ), μπορεί να γίνει το πιο εκνευριστικό πράγμα του κόσμου. Να μου πεις για συνεργασία bt με wifi, να συμφωνησω! Το nfc απο μόνο του δεν κάνει τίποτα. Απλά απλοποιεί το

Pairing.

Really?

Τοτε εγω γιατι δεν εκνευριζομαι και τα κανω ολα με αυτα που ειπα γρηγορα και ξεκουραστα διχως ιχνος ιντερνετ;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγοτερα features σου βγαινει ο αδοξαστατος για απλα και και καθημερινα πραγματα,και λες στο τελος οτι οι αλλοι δεν ξερουν απο τεχνολογια επειδη δεν συμμεριζονται τις παραξενιες και τα οφελη της apple απο τις τακτικες της υπονοωντας οτι ολα αυτα τα ατομα δεν διαβαζουν περι τεχνολογιας και δεν ξερουν λες και το ιντερνετ ειναι αποκλειστικοτητα των iphone users.

Really?

Ο αδόξαστος σου βγαίνει απο το lag του Android, αυτό που κανείς δεν λέει ότι για να έχεις καλή εμπειρία χρήσης με αυτό θέλει και να τα σκάσεις λιγάκι παραπάνω,όχι επίπεδα iphone αλλά όχι και 200 ευρώ.

4πυρηνα με 1 gb RAM να σέρνονται,αν δεν δείχνει κακή υλοποίηση OS αυτό δεν ξέρω τι δείχνει,με παρόμοια χαρακτηριστικά iphones και WP σπέρνουν.

Έχουν περάσει απο τα χέρια μου και τα 3,τώρα έχω Android και με διαφορά θα το έβαζα 3η θέση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν θα στείλω όλη μου τη συλλογή αγαπητέ.

 

Για 1-2 εικόνες μιλάμε. Το bluetooth σώζει.

 

Εσύ τι θα κάνεις; Θα την ανεβάσεις με το iphonάκι σου στο facebook;

Οταν βγάζω μια φωτο με το iphone, σε μερικα sec βρίσκεται αυτόματα και στο ipad και στο mac μου. :)

 

Οταν βγάζω με το Z3, περιμένω να μαζευτούν πολλές και μετα βαζω την sd στο mac και τις κοπιαρω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αδόξαστος σου βγαίνει απο το lag του Android, αυτό που κανείς δεν λέει ότι για να έχεις καλή εμπειρία χρήσης με αυτό θέλει και να τα σκάσεις λιγάκι παραπάνω,όχι επίπεδα iphone αλλά όχι και 200 ευρώ.

4πυρηνα με 1 gb RAM να σέρνονται,αν δεν δείχνει κακή υλοποίηση OS αυτό δεν ξέρω τι δείχνει,με παρόμοια χαρακτηριστικά iphones και WP σπέρνουν.

Έχουν περάσει απο τα χέρια μου και τα 3,τώρα έχω Android και με διαφορά θα το έβαζα 3η θέση

Το εχω πει ενα εκ φορες αλλα θα το ξαναπω.

Φταινε οι υλοποιησεις των εταιρειων και οχι το android.Androids με σωστη υλοποιηση και ακομη 1 ραμ φυσανε.

Με 2 σημερα ειναι τα περισσοτερα.

Επιασες ποτε σου nexus;

Προσωπικα με note 4 μηδεν lag.

Προφανως ετυχες σε κακες συσκευες και υλοποιησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...