Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα καλά πως επηρέασε ένα παιχνίδι όλο το PC, ενώ δεν το είχες ανοιχτό?

Χθες το βράδυ μέσα στο άγχος μου δοκίμαζα τα πάντα, άνοιγμα, κλείσιμο, install, uninstall κτλ. Έβαζα και έβγαζα drivers. Μου φαινόταν ότι δεν "άκουγε" τον driver και το όριο των 60 fps. Έκατσα μέχρις τις 4 το βράδυ δοκιμάζοντας και ψάχνοντας στο Google.

 

Σήμερα με ηρεμία ξήλωσα το WOWs και τους drivers, τα πέρασα ξανά, ενεργοποίησα στο steam τον fps counter και βλέπω ότι στα μενού των παιχνιδιών (-WOWs) έχω καρφωμένα 60 fps. Η κάρτα πηγαίνει μέχρι 60-62 βαθμούς και 1800-2000 στροφές μετά από αρκετή ώρα. Δουλεύει δηλαδή όπως πρέπει.

 

Edit Βάζω μερικά screenshot 

 

 

 

Δεν πάει παραπάνω όσο και να το αφήσω.

post-112644-0-32551100-1474306408_thumb.jpg

post-112644-0-60020200-1474306162_thumb.png

 

Και εδώ είναι το wattman από το wows (όσο το αφήνω, τόσο ανεβαίνει)

 

post-112644-0-17785300-1474306745_thumb.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και το retail κλειδί έχει πλέον που το βάζεις στον λογαριασμό σου και έχεις το παιχνίδι εσύ και μόνο, που ζεις ακριβώς ; Ή ακόμα καλύτερα, από πότε έχεις να αγοράσεις παιχνίδι ;

 

 

Δεν ξέρω αν θα το καταλάβουν, μέχρι στιγμής δεν έχουν καταλάβει τίποτα και φάνηκε από το RoTR. Μόλις έσπασε μετά από 7 μήνες κυκλοφορίας ξαφνικά ζωντάνεψε το νήμα. Τέλος πάντων, αρκετά με το OT, απλά είναι γνωστή η νοοτροπία του νεοΈλληνα τζαμπατζή.

 

Δηλαδή θεωρείς λογικό να κοστίζει το ίδιο ένα game στις ΗΠΑ, στη Γερμανία & στην Ελλάδα;

 

Μιλάμε για πώληση πνευματικών δικαιωμάτων όπου κάθε επιπλέον μονάδα δεν έχει κόστος παραγωγής.

 

Είναι λογικό σε όλες τις χώρες με προβληματική οικονομία, και για τις οποίες δεν γίνονται ειδικές τιμές, να υπάρχει πειρατεία full.

 

 

Πάμε στο θέμα των polaris , ανέβασα το doom σε 1440p Ultra , με vulcan βλέπω 90-100FPS πολύ σταθερά. 480 @1300/2150

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστό να κοστίζει 70 ευρώ ένα παιχνίδι το οποίο είναι σε ψηφιακή μορφή(GoW 4/Forza), αλλά αυτά τα παιχνίδια είναι ΑΑΑ και παρ' όλα αυτά επειδή είναι UWP και δεν θα σπάσουν ποτέ, δεν υπάρχει ενδιαφέρον καθόλου στα αντίστοιχα νήματα(Γιατί άραγε..). Η πειρατεία τελείωσε στο PC με το denuvo όπως και να 'χει και δεν έχει νόημα να το κουράζουμε άλλο, είπαμε τι ισχύει από 'δω και πέρα. No pay, no play. Κάτι άλλο, λέγεται ότι το Gears of War 4 είναι το πρώτο παιχνίδι που είναι ''built from the ground up for DX12'' οπότε θα 'χει ενδιαφέρον να δούμε πως θα τρέχει σε AMD και NVIDIA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστό να κοστίζει 70 ευρώ ένα παιχνίδι το οποίο είναι σε ψηφιακή μορφή(GoW 4/Forza), αλλά αυτά τα παιχνίδια είναι ΑΑΑ και παρ' όλα αυτά επειδή είναι UWP και δεν θα σπάσουν ποτέ, δεν υπάρχει ενδιαφέρον καθόλου στα αντίστοιχα νήματα(Γιατί άραγε..). Η πειρατεία τελείωσε στο PC με το denuvo όπως και να 'χει και δεν έχει νόημα να το κουράζουμε άλλο, είπαμε τι ισχύει από 'δω και πέρα. No pay, no play. Κάτι άλλο, λέγεται ότι το Gears of War 4 είναι το πρώτο παιχνίδι που είναι ''built from the ground up for DX12'' οπότε θα 'χει ενδιαφέρον να δούμε πως θα τρέχει σε AMD και NVIDIA.

 

Ωραία, πολύ ωραία που "τελειωσε" η πειρατεία (αν και κρατάω μικρό καλάθι).

 

Ας αξιωθούν λοιπόν να βγάζουν παιγνίδια της προκοπής πάλι, που μιλάμε για 3-4 τίτλους το χρόνο κι αν, ώστε να μην εκλείψει και το gaming (και ότι πάει πακέτο με αυτό).

 

Για το Gow τώρα, κιόλας "full DX12" τίτλος (όπου full, full χτίσιμο)?

 

Αν ισχύει, όντως καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σωστό να κοστίζει 70 ευρώ ένα παιχνίδι το οποίο είναι σε ψηφιακή μορφή(GoW 4/Forza), αλλά αυτά τα παιχνίδια είναι ΑΑΑ και παρ' όλα αυτά επειδή είναι UWP και δεν θα σπάσουν ποτέ, δεν υπάρχει ενδιαφέρον καθόλου στα αντίστοιχα νήματα(Γιατί άραγε..). Η πειρατεία τελείωσε στο PC με το denuvo όπως και να 'χει και δεν έχει νόημα να το κουράζουμε άλλο, είπαμε τι ισχύει από 'δω και πέρα. No pay, no play. Κάτι άλλο, λέγεται ότι το Gears of War 4 είναι το πρώτο παιχνίδι που είναι ''built from the ground up for DX12'' οπότε θα 'χει ενδιαφέρον να δούμε πως θα τρέχει σε AMD και NVIDIA.

Υπάρχουν και άτομα που φοβούνται να βάλουν στα πειρατικά τους windows κανονικό mail στο market και κάρτα, βέβαια δε καταλαβαίνω το γιατί λες και θα πάει η ms να σου χρεώσει στη κάρτα σου και μια άδεια για το λειτουργικό με το έτσι θέλω

 

Εγώ το gow πάντως θα ήθελα να το αγοράσω, αλλά στα 70€ θα πρέπει να σκεφτώ αν αξίζει, αν μιλάμε δηλαδή για 10ωρες campaign και από τη στιγμή που δε με ενδιαφέρει το online ε όχι δε θα τα δώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πειρατεία έχει προβλήματα επειδή υπάρχει πλέον μεγαλύτερο market (με χαμηλές τιμές) στις τρίτες χώρες, οπότε τα scenes έχουν ψιλοεξαφανιστεί. Δεν είναι το denuvo κανένας εξωγήινος κώδικας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά με το ΟΤ για τα παιχνίδια. Εάν θέλετε ανοίξτε ξεχωριστή ενότητα για πρόσφατα παιχνίδια, τα κλειδώματά τους και ότι άλλο σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι τίποτε το συνταρακτικό καθώς το vega θα αργήσει, αλλά έχουμε κάποια νεότερα

 

http://videocardz.com/63700/exclusive-first-details-about-amd-vega10-and-vega20

 

http://www.fudzilla.com/news/graphics/41643-amd-vega-10-scores-24-tflops

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν βγήκαν τα Vega 10/11 και αυτοί μιλάνε για το τι θα έχει το Vega 20....

 

Τα 7nm είναι πιο κοντά από ότι πολλοί φαντάζονται. http://www.fudzilla.com/news/processors/41626-gloflo-confirms-skipping-over-10nm

 

Eκτός αν αλλάξει κάτι μιλάμε για το 2018 και είναι σε λογική χρονική απόσταση (όπως και το VOLTA στον αντίποδα) για να αρχίσουν οι σπέκουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, Δεν είμαι σίγουρος,

GLOFO  Νομίζω στοχεύουν για risk production ‘18

Άρα τέλη 18 και πάλι είναι αβέβαιος στόχος για GPU

Τέλος όχι δεν νομίζω ότι η GLOFO στοχεύει σε hybrid αλλά σε full node, άρα όχι τι τον κρέμασες τι τον παλούκωσες

 

Μήπως για TSMC λέτε ? Έχει κανείς πρόσφατο roadmap με λεπτομέρειες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...