Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

XFX σε σχέση με τη Nitro τι γνώμη έχεις;

Δεν έχω καμμία απο τις δύο.Απο τα review τον κατόχων εδώ ινσόμνια όμως έχει καλύτερες θερμοκρασίες,επομένως και λιγότερο throttle οπότε και καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαθα ακριβως ΤΟ ΙΔΙΟ στο  batman telltale series.Ηταν η μονη φορα στο 7ωρο που την δουλεψα που η καρτα εκανε θορυβο.Το 2κ το παει μπαλα.

 

2 ερωτησεις σε σενα που την εχεις εστω και λιγο καιρο....

 

Κανενα χρησιμο προγραματακι της xfx για οτιδηποτε υπαρχει ή μονο οτι κατεβασουμε απ το site της amd???? Δεν βρηκα κατι και με το cd των drivers δεν ασχοληθηκα

 

Το χρωμα του logo της xfx απ οτι καταλαβα δεν αλλαζει????(Απο περιεργια και μονο,μ αρεσει αυτος ο φωτισμος)

 

 

Έχω διαβάσει στο Reddit ότι θα βγάλει η XFX κάποια στιγμή πρόγραμμα για παραμετροποίση.

 

Κάποιος την άνοιξε για να αλλάξει την πάστα και είπε ότι τα led είναι RGB, παρόλο που δεν αλλάζουν χρώμα και παραμένουν λευκά. Ίσως με το πρόγραμμα να αλλάζει και το χρώμα.

 

Δες εδώ όμως

Έβγαλαν hot swappable  fans με χρώμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπα την από Ελλάδα που έχει σίγουρα 3 χρόνια εγγύηση

Δεν νομιζω να εχει 3 χρονια απο εδω και 2 απο εξω.....Και εδω στα 255e ειναι +35e σε σχεση με εξω..Στα λεφτα αυτα παιρνω 480X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να εχει 3 χρονια απο εδω και 2 απο εξω.....Και εδω στα 255e ειναι +35e σε σχεση με εξω..Στα λεφτα αυτα παιρνω 480X

243 απο mustshop. Απο εξω ποσο βγαινει τελικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με mustshop δεν ξερω τι παιζει με εγγυηση ομως

Απο εξω επειδη θα παρω και αλλα πραγματα βγαινει η καρτα 225e

 

Δεν ξέρω τι παίζει από εγγύηση με το mustshop. Πάντως ρώτα τους έξω πόσα χρόνια έχει γιατί δες τι λέει η msi στο site της:

 

Graphics Card

Warranty Term Remarks Depending on territory Regional differences may apply. Please enquire with the original shops or our local offices.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πέσαμε θύμα troll?

 

 

Υ.γ: Polaris 10 είναι, αλλά στοιχίζει 239$. Υποτίθεται ότι θα έβγαινε κι άλλη κάρτα, αυτό λέω..

 

Δεν νομίζω να υπήρχε περίπτωση άλλης κάρτας. Η AMD είχε πει ξεκάθαρα ότι για το 2016 θα βγουν τα Polaris 10 / 11 και τίποτα άλλο. Οι ονομασίες 480/470/460 δόθηκαν αργότερα. Απλά υπήρχαν διαφορες φήμες όσο αναφορά την τιμολόγηση και τις επιδόσεις του Polaris 10 (κάποιοι έλεγαν για Titan killer κτλ ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...