Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά ελπίζω να είναι λίγο κάτω από 1080 σε τιμή. Αν είναι σε επίπεδα 1080ti τότε δύσκολα τα πράγματα.

 

Ανάλογα με τις επιδόσεις θα είναι και η τιμή +100 ευρώ λόγο "mining". Αν περιμένουμε από την AMD να πέσουν οι τιμές ζήτω που καήκαμε. Εδώ έβγαλε τις 570/580 και η NVidia τρίβει τα χέρια της διότι πλέον μπορεί και πουλάει τις κάρτες της πιο ακριβά από το launch price !!  Waiting for volta ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο το mining είναι επικερδές και όσο οι amd κάρτες κεντάνε,καλές τιμές δεν παίζει να δούμε.

 

H 470 πάντως δίνει λιγότερο από 2€/ημέρα που την δοκίμασα. Δεν καταλαβαίνω προς τί ο ντόρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 470 πάντως δίνει λιγότερο από 2€/ημέρα που την δοκίμασα. Δεν καταλαβαίνω προς τί ο ντόρος...

μη στο χαλάσω,αλλά δε θα κάνεις mining με 470 και μία κιόλας...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να μου χαλάσεις??? Αυτό που έχω ήδη αντιληφθεί?

Δε με κατάλαβες.

Εννοώ ότι δεν αξίζει να κάνεις mining με μιά 470.

όπως και να έχει,υπάρχει ξεχωριστό θέμα για αυτό.

 Εδώ έβγαλε τις 570/580 και η NVidia τρίβει τα χέρια της διότι πλέον μπορεί και πουλάει τις κάρτες της πιο ακριβά από το launch price !! 

όλο το ζουμί είναι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα σπάσει η φούσκα του mining και γεμίζει η αγορά μεταχειρισμένες κάρτες να δούμε που θα πάνε οι τιμές και για τις καινούργιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι την νοιαζει την AMD για τις μεταχειρισμενες ? Δεν προλαβαινουν να βαλουν καρτες στα ραφια. Τωρα θα βγαλουν και τις high end φετος το πανε πολυ καλα γενικος. Αντε να δουμε performance/price να ηρεμισουμε να κοιμομαστε ησυχα τα βραδυα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την νοιάζει γιατί αν έχεις over supply από φτηνές σχετικά καλές για mid range gaming κάρτες ποιος θα ξηλωθεί για καινούργια; Θα ρίξει και μια δυο φήμες για τις Volta η Nvidia και γεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτες απο mining δεν παιρνει ο κοσμος καθως ειναι κατεστραμενες απο τη χρηση ''they got their life sucked out of them'' και η δικια μου απο mining pc ειναι με waterblock την εχω και ειναι οκ με αερα δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτες απο mining δεν παιρνει ο κοσμος καθως ειναι κατεστραμενες απο τη χρηση ''they got their life sucked out of them'' και η δικια μου απο mining pc ειναι με waterblock την εχω και ειναι οκ με αερα δεν.

με αέρα τι σου κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 100% load ανεβαζε τρελες θερμοκρσιες και εκανε glitch λεπτες γραμμες που και που, απο τοτε π ειναι στο νερο μεχρι 70 παει η θερμοκρασια και δεν κανει τπτ μια χαρα ειναι :P Και oc δεν κανει, μαυρη οθονη παντα. Γενικα καλα που βαζω παντα υδροψηξεις αλλιος θα ηταν fail αγορα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...