Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και?

 

Το FS σαν πρωτόκολλο φταίει ή η οθόνη που δεν υποστηρίζει παραπάνω/παρακάτω?

 

Το εύρος που αναφέρω είναι στη δική μου FS οθόνη, με μια 290 μάλιστα, όχι νεότερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετρο ηρεμησε μαν μου εμενα ειπα δεν με εξυπηρετει,δεν ειπα οτι το F/S ειναι κακο,στη προκειμενη περιπτωση θελω το vega δυνατοτερο απο 1080 τι να κανουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια βλέπω και θα τα σκάσω για Volta του χρόνου  :(

Mα και εγω τη 290 ειχα ενα φεγγαρι,αλλα η amd μας αφησε στο περιμενε και δε μπορουσα να σμπρωξω ενα φορτηγο πιξελ οποτε πηγα σε 1070 που και παλι δεν ειναι ανετη σε ultrawide 1440p,αμα βγει οπως αναφερθηκε μεταξυ 1070-1080 δε κανει η καρτα για 1440p UW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Mα και εγω τη 290 ειχα ενα φεγγαρι,αλλα η amd μας αφησε στο περιμενε και δε μπορουσα να σμπρωξω ενα φορτηγο πιξελ οποτε πηγα σε 1070 που και παλι δεν ειναι ανετη σε ultrawide 1440p,αμα βγει οπως αναφερθηκε μεταξυ 1070-1080 δε κανει η καρτα για 1440p UW.

Ακριβώς αυτό. Κι εγώ θέλω κάποια στιγμή να πάρω ένα 34-35ρι 3440x1440, αλλά ούτε αυτά υπάρχουν για άνω των 100Hz (ναι παίζω και παλαιότερα παιχνίδια). Δεν υπάρχουν ακόμα ούτε αυτά όμως!

 

Άρα απλά we are not quite there yet, ξυδάκι και αναμονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετρο ηρεμησε μαν μου εμενα ειπα δεν με εξυπηρετει,δεν ειπα οτι το F/S ειναι κακο,στη προκειμενη περιπτωση θελω το vega δυνατοτερο απο 1080 τι να κανουμε...

Σε αυτό μαζί σου, κι εγώ ελπίζω σε κάτι δυνατό, σαν τελικό αποτέλεσμα.

 

Απλά το FS που ανέφερες, δεν είχε θέση στη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η AMD θα αρχίζει να κόβει κόλους με infinity fabric όταν βγει ο navi, τώρα με τον vega μην περιμένετε πολλά, μετά βιας να πιάσει μια gtx1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παιδιά περίμενα μόλις η AMD βγάλει τη σειρά Vega αλλά τόσο που την  καθυστέρησε,  πήγα σε Nvidia και Αφού πήρα και μόνιτορ με g-sync  πάει μας έχασε από πελάτες τώρα

 

 

Το καλό είναι ότι δεν περιμένουμε παίζουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παιδιά περίμενα μόλις η AMD βγάλει τη σειρά Vega αλλά τόσο που την  καθυστέρησε,  πήγα σε Nvidia και Αφού πήρα και μόνιτορ με g-sync  πάει μας έχασε από πελάτες τώρα

 

 

Το καλό είναι ότι δεν περιμένουμε παίζουμε!!!

και εγώ περίμενα σαν βλάκας τόσο καιρο για τον Vega, μέχρι που μου χάλασε η 390 που είχα και πήγα αναγκαστικά σε gtx1080

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...