Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιμένεις να μου βάζεις τιμές Ελλάδας + mining και να προσπαθείς να τα αντιπαραβάλεις με μια πρακτικά EOL κάρτα (γιατί αυτό ήταν η 1060 3γιγα, από την ημέρα κυκλοφορίας της).

 

Γιατί νομίζεις ότι η ίδια σε επιδόσεις 570 είναι τόσο ακριβότερη?

 

Επειδή γουστάρει ο κόσμος να τα σκάει στην AMD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tι το παιδεύεις ρε φίλε τώρα κι εσύ;Αφού βλέπεις, έχει αεμντιακές πινακίδες λέμε...άσ' το να πάει στον δαίμονα...Αφού η nvidia λέμε έχει ηχηρή παρουσία στη μεσαία κατηγορία.Βρίσκεις με το κυάλι μία 1060 με 350€, τα γλυκά μάτια στον μαγαζάτορα και τάμα στην παναγιά τη γιάτρισσα ταυτοχρόνως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι το παιδεύεις ρε φίλε τώρα κι εσύ;Αφού βλέπεις, έχει αεμντιακές πινακίδες λέμε...άσ' το να πάει στον δαίμονα...Αφού η nvidia λέμε έχει ηχηρή παρουσία στη μεσαία κατηγορία.Βρίσκεις με το κυάλι μία 1060 με 350€, τα γλυκά μάτια στον μαγαζάτορα και τάμα στην παναγιά τη γιάτρισσα ταυτοχρόνως...

....επειδη πραγματικα θα τρελαθω τελειως...και κυριως με τις 'εξυπναδες'.Εγω που δε ψωνιζω απο εξωτερικο και θελω μια καλη καρτουλα για 1080p  και εχχω δει την 1060 3gb στα 245ευρω....εσυ ποια αντιπροτεινεις για αγορα γυρω σε αυτητη τιμη??

 

Και ειμαι με τη τσεπη μου...ουτε πρασινος ουτε κοκκινος

Περιμενω απαντηση και δε το συνεχιζω

 

Στειλε και λινκ με τιμη απο Ελλαδα

https://www.skroutz.gr/s/9643002/EVGA-GeForce-GTX1060-3GB-03G-P4-6160-KR.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάζεις την 1060 3gb στην μεσαία κατηγορία τι να σου πω.Άκου την τσέπη σου.Και ρώτα και στο σωστό θέμα.

Μιλησα εγω για μεσαια κατηγορια? .Αντι για εξυπναδες καλυτερα να απαντουσες αλλα μαλλον δεν εχεις απαντηση

Εγω απλα μιλησα για επιδοσεις επιπεδου 970 οτι δε μπορεις να βρεις οικονομικα με την AMD αλλα τουλαχιστον εχεις τη επιλογη  της 1060 απο την nvidia....Και μιλαω για ΕΛΛΑΔΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω κορίτσι μου;Να σου εξηγήσω ότι οι τιμές που βλέπεις στις κάρτες, που είναι αποδοτικές στο mining και οι οποίες είναι αυτές που κατά κανόνα απευθύνονται στον μέσο gamer, είναι εδώ και 3 μήνες στο θεό, όχι από υπαιτιότητα της amd;Και ότι το ίδιο συμβαίνει και για τις δύο εταιρείες και δεν μας βγήκε μεσσίας η nv, που έχει μια 1050ti και μία 1060/3 σε σχετικά πιο φυσιολογικές τιμές από τις υπόλοιπες και με σχετική διαθεσιμότητα, όχι επειδή είναι όπως είπα ο μεσσίας η nv, αλλά επειδή δεν τις προτιμάνε τόσο για mining;Πόσο πιο απλά να το πούμε δηλαδή σε απλά ελληνικά;Επόμενο στάδιο είναι να το ζωγραφίσουμε, αλλά τα χέρια μου δεν πιάνουν.

 

Σε άλλα νέα κάτσε λέγε ασυναρτησίες σε άσχετα θέματα.Το καταλάβαμε, έχει κάνει κίνηση ματ η nv με τις 1060.Τις έχει σε ζουμπουρλούδικες τιμές, διακρίνεται εξάλλου παραδοσιακά σε αυτό.Κάτι για τις vega έχουμε ή να αρχίσω τα ignore;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα λιγο και vega γιατι ημουν σε αναζητηση gpu, για εμενα δεν αξιζει καθολου σε αυτες τις τιμες, μεγαλη καταναλωση και απο επιδοσεις μετρια πραγματα. Ετσι οπως εχει γινει το τοπιο στις gpu με τους miners παντως η καμιά 1080/ti αξιζει ή 1060 ολα τα αλλα για εμένα δεν είναι vfm.

 

Δυστυχως η θα πας σε high end η σε medium/low δεν υπαρχουν πλεον 970 με 350ε οσο πηρα τη δικη μου πχ.  :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε 970-980 είναι που και αυτές οι 2 δεν έχουν καμιά χαοτική διαφορά (όπως έχει η 1070 με την 1080 πχ).

 

 

 

Γενικά GTX1060=GTX980

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1771?vs=1716

 

 

Εγώ πήρα τη δικιά μου 360 € καλά είναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος η 980 έχει καλύτερο OC ... και συγκρίνουμε πάντα την 6GB , για να μην μπερδευτούμε με την 3GB

4 μέρες για να δούμε Vega 56 ή μάλλον για να ακούσουμε , γιατί δεν βλέπω να την βλέπουμε από κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά GTX1060=GTX980

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1771?vs=1716

 

 

Εγώ πήρα τη δικιά μου 360 € καλά είναι;;

 

Με 249$ msrp ? Μάλλον όχι :P

 

Αν βάζεις την 1060 3gb στην μεσαία κατηγορία τι να σου πω.Άκου την τσέπη σου.Και ρώτα και στο σωστό θέμα.

 

Γιατί σε ποια κατηγορία είναι η 1060 ?

....επειδη πραγματικα θα τρελαθω τελειως...και κυριως με τις 'εξυπναδες'.Εγω που δε ψωνιζω απο εξωτερικο και θελω μια καλη καρτουλα για 1080p  και εχχω δει την 1060 3gb στα 245ευρω....εσυ ποια αντιπροτεινεις για αγορα γυρω σε αυτητη τιμη??

 

Και ειμαι με τη τσεπη μου...ουτε πρασινος ουτε κοκκινος

Περιμενω απαντηση και δε το συνεχιζω

 

Στειλε και λινκ με τιμη απο Ελλαδα

https://www.skroutz.gr/s/9643002/EVGA-GeForce-GTX1060-3GB-03G-P4-6160-KR.html

 

Δυστυχώς μια κάρτα που θα έπρεπε τώρα να ήταν κάτω από 200 και που πριν από αρκετούς μήνες προτείνονταν λίγο (κυρίως λόγο των 3gb) αν και φθηνότερη από τώρα , έγινε σχεδόν μονόδρομος σε αυτά τα χρήματα που λες.

Ας είναι καλά η ΑΜΔ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FTFY :P

 

Το mining είναι γνωστό εδώ και καιρό και μια χαρά μπορούσαν οι εταιρίες να προβλέψουν την κατάσταση στην αγορά. Θα μπορούσαν να είχαν βγάλει κάρτες ειδικά για Mining και γενικότερα να είχαν φροντίσει για το θέμα της διαθεσιμότητας. Αλλά δεν τους χάλασε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...