Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βεγκα 56 με καταλληλο χρονισμο φτανει μια 2070, και αυτο ειναι το καλο με τις Amd. Λογισμικο πλαστελινη, κανε οτι θες με αυτο αλλα να προσεχεις. Απο την αλλη η ΝοΒιντεο, σου δινει ενα λογισμικο που αντι να γινεται καλυτερο χειροτερευει με το χρονο.

Αντιθετως στον τομεα του Mining η ΑΜD ειναι μονοδρομος, με τις Νοβιντεο ειναι σαν να τρως σουπα με τα πηρουνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι 40 %. 400% είναι. Η 1070ti σου ψόφησε. Παρτο χαμπάρι. Εδώ σύγκριση 2070 με 64.βεβαια η 1070  ti σου τις περνάει όλες. Ε ρε προβλήματα που χει ο κόσμος. Σωνι και καλά να δικαιολογήσεις την αγορά σου. Έκανες βλακεια. Καλό χωνευτή η ti 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Loinen είπε

Μια βεγκα 56 με καταλληλο χρονισμο φτανει μια 2070, και αυτο ειναι το καλο με τις Amd. Λογισμικο πλαστελινη, κανε οτι θες με αυτο αλλα να προσεχεις. Απο την αλλη η ΝοΒιντεο, σου δινει ενα λογισμικο που αντι να γινεται καλυτερο χειροτερευει με το χρονο.

Αντιθετως στον τομεα του Mining η ΑΜD ειναι μονοδρομος, με τις Νοβιντεο ειναι σαν να τρως σουπα με τα πηρουνια

Στο mining οι vega δεν παιζονται ακομα και τωρα τα πανε εξαιρετικα. Στα παιχνιδια ειναι ψιλοχαλια. Αν ειχαν 350 και 400 πριν 1 χρονο οι vega θα πηγαιναν καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω εισαι

1070 στα 336 ευρω απο Ελλαδα. Παιζουν ιδια μπαλα αναλογα το παιχνιδι ειναι λιγα fps μπροστα η μια ή η αλλη.

https://www.skroutz.gr/s/9374049/Inno-3D-GeForce-GTX1070-8GB-Twin-X2-N1070-1SDN-P5DN.html

https://www.skroutz.gr/s/14512905/PNY-GeForce-GTX-1070-8GB-KF1070GTXXR8GEPB.html

Σταφρυδιαμου τα οπαδιλικια. Το freesync τα αξιζει τα 30 με 40 εξτρα ευρωπουλακια. Και δεν θελω να μπω σε καμια λογικη συγκρισης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Όχι 40 %. 400% είναι. Η 1070ti σου ψόφησε. Παρτο χαμπάρι. Εδώ σύγκριση 2070 με 64.βεβαια η 1070  ti σου τις περνάει όλες. Ε ρε προβλήματα που χει ο κόσμος. Σωνι και καλά να δικαιολογήσεις την αγορά σου. Έκανες βλακεια. Καλό χωνευτή η ti 

Πολυ εγκυρο το καναλι εδω πριν εβαλα live και μου δειχνεις ξερα νουμερα. Κατσε να παω να φτιαξω και εγω ενα καναλι να γραφω οτι νουμερα θελω με οτι συχνοτητα θελω. Την χειροτερη σαπια αγορα την εκανες εσυ που εδωσες 699 για vega 64 οταν ειχε 750 η καρταρα 1080ti και στα 520 επαιζε η αρκετα καλυτερη 1080 με μιση καταναλωση. Εγω εδωσα 530 για 1070ti πριν 1 χρονο στην καλυτερη υλοποιηση που υπαρχει και παιζω με 130w καταναλωση και 55-58 max θερμοκρασιες. Ξυπνα.

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σταφρυδιαμου τα οπαδιλικια. Το freesync τα αξιζει τα 30 με 40 εξτρα ευρωπουλακια. Και δεν θελω να μπω σε καμια λογικη συγκρισης. 

Ναι οντως τα αξιζει εδω μαζι σου. Σαν ωμη δυναμη μετραμε ομως. Εξαλλου nvidia καρτα απο το 2002 ξανα πηρα το 2017. Δεν με λες και fan boy απλα δεν μπορω τις ανακριβειες.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Στο mining οι vega δεν παιζονται ακομα και τωρα τα πανε εξαιρετικα. Στα παιχνιδια ειναι ψιλοχαλια. Αν ειχαν 350 και 400 πριν 1 χρονο οι vega θα πηγαιναν καλα.

Μια 56αρα την βρισκεις με 400 ευρω περιπου απο εξω, δεν ειναι ιδιαιτερα κακη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Σταφρυδιαμου τα οπαδιλικια. Το freesync τα αξιζει τα 30 με 40 εξτρα ευρωπουλακια. Και δεν θελω να μπω σε καμια λογικη συγκρισης. 

Oχι. Τον arkin τον Ρωτησες? Nvidia θα πάρεις. Είναι καλύτερη.kαι πλήρωσε 300 ευρώ πάνω για tn gsync panel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Loinen είπε

Μια 56αρα την βρισκεις με 400 ευρω περιπου απο εξω, δεν ειναι ιδιαιτερα κακη τιμη.

Οχι δεν ειναι αλλα δεν πιστευεις οτι επρεπε να εχει 400 και πριν ενα χρονο? Τωρα που βγαινουν οι καινουργιες απο nvidia/amd ειναι αργα για μενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Πολυ εγκυρο το καναλι εδω πριν εβαλα live και μου δειχνεις ξερα νουμερα. Κατσε να παω να φτιαξω και εγω ενα καναλι να γραφω οτι νουμερα θελω με οτι συχνοτητα θελω. Την χειροτερη σαπια αγορα την εκανες εσυ που εδωσες 699 για vega 64 οταν ειχε 750 η καρταρα 1080ti και στα 520 επαιζε η αρκετα καλυτερη 1080 με μιση καταναλωση. Εγω εδωσα 530 για 1070ti πριν 1 χρονο στην καλυτερη υλοποιηση που υπαρχει και παιζω με 130w καταναλωση και 55-58 max θερμοκρασιες. Ξυπνα.

Ναι οντως τα αξιζει εδω μαζι σου. Σαν ωμη δυναμη μετραμε ομως. Εξαλλου nvidia καρτα απο το 2002 ξανα πηρα το 2017. Δεν με λες και fan boy απλα δεν μπορω τις ανακριβειες.

Έλα ρε με τόσο μεγάλη θερμοκρασία παίζεις για κοίταξε το πρέπει να έχει πρόβλημα η κάρτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Oχι. Τον arkin τον Ρωτησες? Nvidia θα πάρεις. Είναι καλύτερη.kαι πλήρωσε 300 ευρώ πάνω για tn gsync panel

IPS freesync εχω αλλα επειδη δεν πεφτω ποτε κατω απο 75 δεν μου χρειαζεται gsync ολα πανε βουτυρο. 

Μόλις τώρα, birel-motosport είπε

Έλα ρε με τόσο μεγάλη θερμοκρασία παίζεις για κοίταξε το πρέπει να έχει πρόβλημα η κάρτα σου

Ειναι μεγαλη τα 58?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται είναι πάρα πολύ  τα 58 όταν έχεις τόσο μικρή κατανάλωση σκουπίδι είναι για να πηγαίνει 58 βαθμούς η δικιά μου δεν περνάει τους 44

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα αυτες οι διαμαχες με φθειρουν δεν τις αντεχει το συστημα μου. Πιστευω η προσφατη εμπειρια της αγορας επεξεργαστων υποβαλλει ενα ενδεχομενο ντου των κοκκινων και στα γραφικα. 

Εγω αυτο θελω. Να παει εμπρος η συγκεκριμένη αγορα που νοσει απο τις μονοπωλιακες καταστασεις που έχουν διαμορφωθει τα τελευταια χρονια. Θα κανει καλο σε ολους μας..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, birel-motosport είπε

Εννοείται είναι πάρα πολύ  τα 58 όταν έχεις τόσο μικρή κατανάλωση σκουπίδι είναι για να πηγαίνει 58 βαθμούς η δικιά μου δεν περνάει τους 44

Ναι με νερο και εγω ξερω αν ειναι να δωσω κανα 500αρι σε custom. Πανε δες vega στους 80 να βραζουν με αερα.

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Οπως ειπα αυτες οι διαμαχες με φθειρουν δεν τις αντεχει το συστημα μου. Πιστευω η προσφατη εμπειρια της αγορας επεξεργαστων υποβαλλει ενα ενδεχομενο ντου των κοκκινων και στα γραφικα. 

Εγω αυτο θελω. Να παει εμπρος η συγκεκριμένη αγορα που νοσει απο τις μονοπωλιακες καταστασεις που έχουν διαμορφωθει τα τελευταια χρονια. Θα κανει καλο σε ολους μας..

Κοιτα ανταγωνισμο ολοι θελουμε. Αλοιμονο. Αυριο δεν παρουσιαζονται οι 30xx της amd?

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με ενδιαφέρουν η vega  εγώ για τη δικιά σου λέω είναι πάρα πολύ το καλοκαίρι θα λιώσει ούτως ή άλλως η 1070 τι ή το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να γυρνάνε οι ανεμιστήρες της τίποτα άλλο

Επεξ/σία από birel-motosport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, birel-motosport είπε

Δεν με ενδιαφέρουν η vega  εγώ για τη δικιά σου λέω είναι πάρα πολύ το καλοκαίρι θα λιώσει ούτως ή άλλως η 1070 ιτιά ή το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να γυρνάνε οι ανεμιστήρες της τίποτα άλλο

Μιας και εχει 24/7 εδω και 400 μερες ακομα βαραει. Εσυ προσεξε μην χασει νερο οι custom και παρει φωτια ολο το συστημα τα κρουσματα πολλα.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...