Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, evagelou είπε

Καλησπέρα σε όλους! Έχω μια rx570 nitro 4gb και ζαχαρωνω την Βέγκα 56 της msi https://www.skroutz.gr/s/17878055/MSI-Radeon-RX-Vega-56-8GB-V368-005R.html αποτι βλέπω λένε η συγκεκριμένη είναι με τις μνήμες τις σαμσουνγκ και μπορεί να φλασαριστει σε 64 ξέρω το μπλοουερ φαν είναι λίγο και θορυβώδεις αλλά οκ  θα το ανεχτώ 😁 να πάω με τα μπουνια που λένε? 

Καλησπέρα, αυτήν έχω και την έχω φλασάρει σε vega 64 πανεύκολα. Για εμένα στην τιμή της είναι άπαιχτη, για το cooler τα έχουμε πει, αλλά θεωρώ ότι με undervolt + custom profile θα βρεις τη χρυσή τομή για θόρυβο και θερμοκρασίες.

 

Αν το budget είναι μέχρι εκεί προχώρας, διότι από ότι φαίνεται οι navi θα είναι ακριβές, τουλάχιστον στην αρχη, και οι rtx 2060 της προκοπής ξεκινάνε από 340 περίπου, πόσο να πέσουν...

 

 

Επεξ/σία από outlaw star
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, outlaw star είπε

Καλησπέρα, αυτήν έχω και την έχω φλασάρει σε vega 64 πανεύκολα. Για εμένα στην τιμή της είναι άπαιχτη, τογια το cooler τα έχουμε πει, αλλά θεωρώ ότι με undervolt + custom profile θα βρεις τη χρηση τομη για θόρυβο και θερμοκρασίες.

Αν το budget είναι μέχρι εκεί προχώρας, διότι από ότι φαίνεται οι navi θα είναι ακριβές, τουλάχιστον στην αρχη, και oi rtx 2060 της προκοπής παίζουν ξεκινάνε από 340 περίποιυ, πόσο να πέσουν...

Δεν έχω θέμα με το μπάτζετ απλά πάντα ήμουν λάτρης του vfm. Δεν γουστάρω το άρμεγμα χωρις να υπάρχει η ανάλογη απόδοση.απλα σε όλα τα σκρουτζομαγα λέει παράδοση σε 7 μέρες ξέρω γω πουθενά δεν είναι ετοιμαπαραδοτη και φοβάμαι μην την σε φέρουν σε κάνα μήνα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι εξαιρετική ότι και να λέμε. Για τις θερμοκρασίες είναι εντός ορίων. Καλοκαίρι έχουμε τα 75 είναι normal για τέτοιες ψύκτρες. Δεν ξέρω αν δίνουν ακόμα παιχνίδια μέσω AMD rewards.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν ισχυει το 8350 παντως δεν θα πηγαινα σε vega 56.

σε παρα πολλες περιπτωσεις δεν θα παιρνεις σπουδαια πραγματα πανω απο 570/580 λογω επεξεργαστη

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, rofl είπε

αν ισχυει το 8350 παντως δεν θα πηγαινα σε vega 56.

σε παρα πολλες περιπτωσεις δεν θα παιρνεις σπουδαια πραγματα πανω απο 570/580 λογω επεξεργαστη

Τι ειναι το 8350? FX8350? 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rofl είπε

MD FX 8350 4.8gz,

Μπορει συντομα να κανει αναβαθμιση σε κατι καλυτερο οποτε χαμενη σιγουρα δεν θα παει. Αν δεν εχει σκοπο να αναβαθμισει για αρκετα χρονια η 570 θα ειναι ιδανικη για να μην τρωει BN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, evagelou είπε

2700x έχω  :) γενικα βλέπω την κάρτα πολύ vfm αυτή την στιγμή και από συγκριτικά βίντεο κλπ

 

1 ώρα πριν, rofl είπε

αν ισχυει το 8350 παντως δεν θα πηγαινα σε vega 56.

σε παρα πολλες περιπτωσεις δεν θα παιρνεις σπουδαια πραγματα πανω απο 570/580 λογω επεξεργαστη

 

54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μπορει συντομα να κανει αναβαθμιση σε κατι καλυτερο οποτε χαμενη σιγουρα δεν θα παει. Αν δεν εχει σκοπο να αναβαθμισει για αρκετα χρονια η 570 θα ειναι ιδανικη για να μην τρωει BN.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, evagelou είπε

Έχω 2 παιχνίδια από την 570 καλά ειναι και αυτά χαχα  οπότε ρίχνω παραγγελία και αναμένω νεότερα

Η καλύτερη επιλογή με διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

 

Μα δεν διάβασα κάπου για 8350 και χάθηκα λίγο με αυτό που έγραψε ο ROFL. Ίσως λέει για κάποιον άλλο γιατί δεν διάβασα τη συζήτηση από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μα δεν διάβασα κάπου για 8350 και χάθηκα λίγο με αυτό που έγραψε ο ROFL. Ίσως λέει για κάποιον άλλο γιατί δεν διάβασα τη συζήτηση από την αρχή.

Για τον ίδιο λέει απλά δεν διαβάσατε και οι δυο την προηγούμενη σελίδα 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μα δεν διάβασα κάπου για 8350 και χάθηκα λίγο με αυτό που έγραψε ο ROFL. Ίσως λέει για κάποιον άλλο γιατί δεν διάβασα τη συζήτηση από την αρχή.

γιατι μαλλον εχεις απενεργοποιημενες τις υπογραφες η δεν το προσεξες.

anyway οπως ποσταρε ο απο πανω εχει αλλαξει cpu, απλα δεν εχει αλλαξει υπογραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

γιατι μαλλον εχεις απενεργοποιημενες τις υπογραφες η δεν το προσεξες.

anyway οπως ποσταρε ο απο πανω εχει αλλαξει cpu, απλα δεν εχει αλλαξει υπογραφη

Ναι ποτέ δεν βλέπω υπογραφές από κινητό. Θα συνεννοηθούμε που θα πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...