Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλορίζικη. Εντάξει τώρα, μην το ψάχνουμε και πολύ, αν δεν είναι ενοχλητικό, ok.

 Ευχαριστώ!

 

Νόμιζα ότι επειδή έγραφε 1874MHz με boost, πήγαινε μέχρι εκεί. Οκ, τότε.

 

Έχω εκπαιδεύσει το αυτί μου φαίνεται σε τέτοιες συχνότητες. :P Λίγο τα ηχεία, λίγο τα 2 τροφοδοτικά. Τέλος πάντων ξεφεύγω.

 

Κάτι τελευταίο. Στο BF4 είχε 99% usage συνεχώς, φυσικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστώ!

 

Νόμιζα ότι επειδή έγραφε 1874MHz με boost, πήγαινε μέχρι εκεί. Οκ, τότε.

 

Έχω εκπαιδεύσει το αυτί μου φαίνεται σε τέτοιες συχνότητες. :P Λίγο τα ηχεία, λίγο τα 2 τροφοδοτικά. Τέλος πάντων ξεφεύγω.

 

Κάτι τελευταίο. Στο BF4 είχε 99% usage συνεχώς, φυσικό?

Για τις AMD ισχύει αυτό. Όσο λένε, τόσο πάνε.

 

Ναι, φυσικό και καλό. :)

 

 

]unspecified.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την 1060 εχω gpu usage 70% με 80% στο battlefield1 στο multiplayer και τα fps παιζουν απο 60 μεχρι 80 ολα ultra. Εχω τελευταιους drivers και ειμαι σε Windows 7. Σε ολα τα αλλα games το usage ειναι 99% καρφωμένο. Εχει παρατηρήσει κανενας κατι ανάλογο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγήκαν ακόμα Game-ready οδηγοί για το BF1. Έρχονται όμως:

 

https://forums.geforce.com/default/topic/972098/geforce-drivers/battlefield-1-day-one-drivers/post/5000478/#5000478

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω fan profile πώς σας φαίνεται; Εκανα πατάτα ή οκ?

 

post-376588-0-10900700-1477004530_thumb.jpg

Με την 770 που είχα δεν χρησιμοποιούσα fan profile , πολύ σπάνια, καθώς δεν ειχα κάποιο θέμα. Βέβαια δεν έκλειναν και τα φανάκια όπως στην 1070. Αυτό με φοβίζει, ποια ειναι η safe θερμοκρασία για κλειστά fans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fans παραμένουν κλειστά μέχρι τους 60 βαθμούς, μετά παίρνουν μπρος. Δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Φοβάστε για τις κάρτες από την στιγμή που η NV έχει βάλει αισχρά limitations στις κάρτες. Και να θες να κάνεις ζημιά, απλά δεν μπορείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσαι για τα κλειστα fan εφοσον η θερμοκρασια ειναι χαμηλη.

Εγω θα ελεγα ασε το μαμα profile εφοσον δεν εχεις θεμα με θερμοκρασιες(δηλαδη να πιανει 80+).

Και γω το σκαλιζα και εκανα ποσες δοκιμες και τουλαχιστον για το χειμωνα αφηνω το μαμα.

Καλοκαιρι εβαλα το λιγο πιο aggressive γιατι με το μαμα ανεβαζε 82αρια και ηθελα να το εχω κατω απο το ψυχολογικο των 80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα το guru αλλαξε τα νουμερα....το 980Ti ειναι ξεκαθαρα μπροστα απο 1070gtx και ενα 15% πισω απο το 1080gtx σε καταστασεις που και οι τρεις θα ειναι oc. Οτι ισχυε, εξακολουθει να ισχυει ακομα.... 

 

Αν σου εχει κατσει 980ti που παιζει 1500+ τοτε εισαι οριακα 10% πισω απο 1080gtx με oc και αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Δευτέρα πέφτει παραγγελία για την καινούρια μου 1070.Μετά από ψάξιμο ,διάβασμα reviews ,αλλά και προσωπικού γούστου,έχω ψιλοκαταλήξει σε αυτή την υλοποίηση.Gainward gtx 1070 phoenix glh .Για να ακούσω γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την Δευτέρα πέφτει παραγγελία για την καινούρια μου 1070.Μετά από ψάξιμο ,διάβασμα reviews ,αλλά και προσωπικού γούστου,έχω ψιλοκαταλήξει σε αυτή την υλοποίηση.Gainward gtx 1070 phoenix glh .Για να ακούσω γνώμες.

 

Καλή αλλά οι asus είναι πιο κουκλιά IMO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουμπανάκι, με πολύ καλό- αποδοτικό και ήσυχο σύστημα ψύξης. Παίζει ένα ποσοστό να την πετύχεις με samsung μνήμες, αν φυσικά σε απασχολεί το oc, καθώς σε στοκ τι sammy τι micron το ίδιο είναι. 

 

Αν δεν σε πειράζει το ότι είναι λίγο παχουλή go for it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την Δευτέρα πέφτει παραγγελία για την καινούρια μου 1070.Μετά από ψάξιμο ,διάβασμα reviews ,αλλά και προσωπικού γούστου,έχω ψιλοκαταλήξει σε αυτή την υλοποίηση.Gainward gtx 1070 phoenix glh .Για να ακούσω γνώμες.

 

Επειδή και εγώ ψήνομαι για 1070 πόσο την βρήκες και που;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σκρουτζ παντως βλεπω για την εν λογω Gainward διαφορες υλοποιησεις και μερικα site εμφανιζουν 2χρονια εγγυηση εκτως του MG manager που αναφερει 3χρονια εγγυηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ ψήνομαι για 1070 πόσο την βρήκες και που;

Από εδώ.http://www.techstores.gr/upgade-networking/anabathmisi/kartes-grafikwn/gainward-gtx1070-8gb-phoenix.html

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως η συγκεκριμένη έκδοση GLH είναι πιό φθηνά και από Γερμανία. Εδώ και εδώ.

Απο σκρουτζ παντως βλεπω για την εν λογω Gainward διαφορες υλοποιησεις και μερικα site εμφανιζουν 2χρονια εγγυηση εκτως του MG manager που αναφερει 3χρονια εγγυηση. 

Βάση νομοθεσίας της Ευρωπαϊκής Ένωσης όλες οι ηλεκτρικές-ηλεκτρονικές συσκευές έχουν τρία χρόνια εγγύηση.Ορισμένα καταστήματα θέλουν και λίγο ζόρισμα για να το παραδεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ.http://www.techstores.gr/upgade-networking/anabathmisi/kartes-grafikwn/gainward-gtx1070-8gb-phoenix.html

 

Βάση νομοθεσίας της Ευρωπαϊκής Ένωσης όλες οι ηλεκτρικές-ηλεκτρονικές συσκευές έχουν τρία χρόνια εγγύηση.

https://www.amazon.de/gp/product/B01GVN4D52/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

στο τελος μαζί με μεταφορικά βγαίνει 20 ευρώ φθηνότερα. Εντάξει δεν είναι σοβαρή η διαφορά αλλά προτιμω amazon για λόγους support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...