Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί αλλά δεν νομίζω. Στο σκρουτζ αυτή την στιγμή ξεκινάει στα 650 και ακόμα δεν εχει βγεί η gtx 1070 η οποία οταν βγει μεσα Ιουνιου (εδώ θα έρθει αρχές Ιουλίου) θα κοστίζει τουλάχιστον στην αρχή 500 μεσα στο νερό. Απο Σεπτέμβρη μπορεί να πουλούσα την 980ti στα 330. Εδώ αμα δεις στις αγγελίες πουλάνε την 780ti στα 300+ και την 280Χ στα 200 χωρίς εγγύηση.....

Εγω ειδα Sapphire R9 380 4 GB backplate στα 200 με φουλ εγγυηση και μερικοι γνωστοι μου θελουν να δωσουν ακριβως την ιδια ,με εγγυηση στα 160. Και ηδη υπαρχουν μερικες πολυ καλες προσφορες τωρα στις αγγελιες.Δωσε λιγο χρονο ακομη,να το χωνεψουν καποιοι. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγαλος σαματας γινεται με τις 980ti...αν ειναι δυνατον η 1080 να μην ειναι δυνατοτερη...Ειναι οπως τα περιμεναμε 1080>1070=980ti μαλλον... οπως εγινε και με την σειρα 900series σε σχεση με την 700series.Οποτε αναλογικα θα πανε και οι τιμες στα μτχ οπως και τοτε.Δεν καταλαβαινω προς τι ο μεγαλος ντορος με τις 980ti.Δεν παυει να ειναι μια αρκετα δυνατη καρτα ακομα και τωρα η 980ti.Αν δεν ηταν πιο δυνατη η 1080 θα μιλουσαν για αποτυχια εκει στην nvidia.Το θεμα ειναι να υπαρξει και ανταγωνισμος απο την amd για κοινο οφελος εμας τους καταναλωτες!Προσωπικα θα περιμενω την δευτερη γενια στα 16nm της nvidia Η την δευτερη γενια της amd στα 14nm για αναβαθμιση...

 

E κανεις πως δεν καταλαβαινεις και εσυ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γουστάρουν όλοι να αγοράσουν από Amazon όμως.

Μπορουμε να αγορασουμε απο Amazon Γερμανιας η αλλο καταστημα απο αυτη τη χωρα χωρις προβλημα,η εχουμε περιορισμους λογω cc? Νομιζω μου ειπαν πριν 1 μηνα, οτι μεχρι 400 ευρω επιτρεπεται να στειλεις χρηματα εξω,αλλα δεν μου ξεκαθαρισαν σε ιδιωτη,η σε επαγγελματια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί αλλά δεν νομίζω. Στο σκρουτζ αυτή την στιγμή ξεκινάει στα 650 και ακόμα δεν εχει βγεί η gtx 1070 η οποία οταν βγει μεσα Ιουνιου (εδώ θα έρθει αρχές Ιουλίου) θα κοστίζει τουλάχιστον στην αρχή 500 μεσα στο νερό. Απο Σεπτέμβρη μπορεί να πουλούσα την 980ti στα 330. Εδώ αμα δεις στις αγγελίες πουλάνε την 780ti στα 300+ και την 280Χ στα 200 χωρίς εγγύηση.....

 

Τιμή αγγελίας ≠ Τιμή πώλησης

 

Μπορεί ο καθένας να βάλει ότι τιμή θέλει, αυτό δεν σημαίνει ότι θα την πουλήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να αγορασουμε απο Amazon Γερμανιας η αλλο καταστημα απο αυτη τη χωρα χωρις προβλημα,η εχουμε περιορισμους λογω cc? Νομιζω μου ειπαν πριν 1 μηνα, οτι μεχρι 400 ευρω επιτρεπεται να στειλεις χρηματα εξω,αλλα δεν μου ξεκαθαρισαν σε ιδιωτη,η σε επαγγελματια?

Φίλος αγόρασε οθόνη 410 ευρώ από Amazon.de κανονικότατα με την 'καινούργια' κάρτα της Εθνικής πριν δύο μήνες. Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα δώσεις 100 ευρώ λιγότερα και θα πάρεις μεταχειρισμένη κάρτα, 15% πιο αργή, με παλιά αρχιτεκτονική, παλιά λιθογραφία, μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Το να πάρεις Turbo X φαίνεται καλύτερο deal 

 

Το να την δώσω στον σκύλο μου να την φάει ή να την ακουμπήσω στο ράφι να την κοιτάω μου φαίνεται καλύτερο deal.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορουμε να σταματησουμε αυτο το πραγμα τωρα με τις αγγελιες των παλιων; Οποιο κορακι συγνωμη χρηστης ηθελα να πω θελει να παρει κοψοχρονια καρτα ας ξεροσταλιασει στις αγγελιες μπας και βρεθει κανας βλαξ συγνωμη θυμα ηθελα να πω να σκοτωσει τις παλιες, για να γλυτωσει κανα 20αρικο να παει να παρει γλυφιτζουρια..

Ας μεινουμε σε καθαρα θεματα που αφορουν την τεχνολογια των νεων καρτων.. Plz δηλαδη 3 σελιδες απο το πρωι που κοιταξα και μονο τετοια σχολια βλεπω..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοράκι είναι αυτός που θέλει μια λογική τιμή για μεταχειρισμένο προιόν, ή αυτός που θέλει να πουλήσει παλιατζούρα σε τιμή καινούριου;  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια στάλα τεχνολογικό ενδιαφέρον σε μια ενότητα που έχει τεχνολογικό προσανατολισμό δεν θα έβλαπτε.

 

Πέραν τούτου θα συνιστούσα ψυχραιμία εν αναμονή των πρώτων ανεξάρτητων μετρήσεων για τις 1080/1070 σε μερικές εβδομάδες. Για την ώρα δεν ενδιαφέρουν το θέμα της ενότητας ο εκάστοτε πανικός αντιφρονούντων οπαδών, οι εκτός τόπου και χρόνου ανησυχίες για τις αναβαθμίσεις σας με ακυκλοφόρητο ακόμα υλικό ή και το αν και πόσο θα μεταπουλήσουν χρήστες το σημερινό τους υλικό. 

 

Θα παρακαλέσω όλες οι μελλοντικές συμμετοχές να κινηθούν εντός θέματος και όχι δεν με ενδιαφέρει αν η 1070 θα ταιριάζει με το τσαντάκι της γειτόνισσας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μονοι σας τα λετε καποιοι και μονοι σας πειθεστε οτι εχετε και δικιο.. Περι ορεξεως..

Προσωπικα δεν ξανασχολουμε και κακως το εκανα με τετοιους χρηστες, γιατι δεν κοπτομαι ουτε για το τι βρισκουν λογικο και τι αλογο.. Το αλισβερισι αυτο το κανω δεκαετιες δεν θα μου μαθει κανεις πως γινεται και πως θα αξιολογησω κατι ΟΤΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ εχω πραγματικα δεδομενα στα χερια μου. Ολα τα αλλα ειναι ευσεβεις ποθοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄Οταν παρακαλώ ευγενικά να σταματήσουν τα ΟΤ θα μπορούσατε να δείξετε την ελάχιστη γενναιοδωρία και να το σεβαστείτε. Τώρα αν θέλετε να συνεχίσετε τον καφενέ με τις αγορα-πωλησίες της σειράς 900 ή οτιδήποτε άλλο άσχετο μπορείτε να συνεχίσετε εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-633?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί offtopic δεν θα ήταν αφού θα την συγκρίναμε με τις νέες κάρτες; Όπως επίσης offtopic δεν είναι και ο σχολιασμός της παρουσίασης της 1000 series σε ένα thread αρχιτεκτονικής; Δεν θα έπρεπε να ανοίξει νέο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί offtopic δεν θα ήταν αφού θα την συγκρίναμε με τις νέες κάρτες; Όπως επίσης offtopic δεν είναι και ο σχολιασμός της παρουσίασης της 1000 series σε ένα thread αρχιτεκτονικής; Δεν θα έπρεπε να ανοίξει νέο θέμα;

 

Δεν με ενδιαφέρει αν θέλει κάποιος να ανοίξει νέο θέμα. Με ενδιαφέρει εδώ να μείνουμε εντός θεματολογίας. Αν πάω και 5 σελίδες πίσω εδώ είναι ζήτημα να βρω μια χούφτα συμμετοχές εντός θέματος. Το αν και πως θα πουληθούν οι σημερινές κάρτες ΔΕΝ αφορά την παρούσα ενότητα μεταξύ άλλων και δεν θα το συζητήσουμε και παραπέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...