Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται στο 5% όλων των υπολογιστών που βρίσκονται σε χρήση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εάν υπάρχουν αυτή την στιγμή στο 5,21% των υπολογιστών, υποθέτω ότι μόνο το 0,21% ήξερε τι ακριβώς έκανε, και το βασικότερο...για πιο λόγο το έκανε...

 

PS λειτουργικό δουλεύω σε Win 8.1 στο λαπτοπ μου & Win.7 στο desktop (για όσους αναρωτηθούν)

Εντάξει ας μην τα παραλέμε...

 

Πιθανότατα αν είχες ήδη αναβαθμίσει

και δεν δούλευες ακόμα σε Win 8.1 στο λαπτοπ & Win.7 στο desktop,

 

θα γνώριζες τώρα πως μόνο απλή δεν είναι η όλη διαδικασία.

 

 

Βάλε και ότι το νόμισμα έχει κι άλλη όψη

πχ η αναβάθμιση που δίνεται βαθμιαία κατά κύματα

και όχι ταυτόχρονα σε όλους τους χρήστες,

 

ή μια σειρά από άλλους παράγοντες

λχ πρόσβαση στο windows update, περιοριστικά περιβάλλοντα χρήσης, παλαιά συστήματα κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω την ειδοποιηση της MS για το upgrade μου απ τα 8αρια. Ας περιμενουμε και να μη βιαζομαστε για upgrade ακομα. Υπαρχουν χρηστες που ξαναγυρισαν στα 8αρια μετα απο διαφορα προβληματα ασυμβατοτητας με υλικολογισμικο στα 10. Ειναι ΠΟΛΥ νωρις ακομα και για pc ολοφρεσκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφοσον τα δινουν δωρεαν ως upgrade λογικο ειναι να εχουν παει καλα στον πρωτο μηνα.

Εχω κατσει στα 7 γιατι κατ'εμε ειναι τα καλυτερα σε stability, τα 8 με κουρασαν πολυ γρηγορα και περιμενω να βαλω τα 10
γιατι Rule No1: Δεν βαζουμε ποτε νεο λειτουργικο πριν περασει ενα καλο wave απο updates/fixes.
Oλο αυτο το κυμα κοσμου ηταν ενα υπεροχο release beta testers (sic).
Ποσοι βιαστηκαν και γυρισαν αρον αρον στα 8/7.

Επεξ/σία από sistah
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ας μην τα παραλέμε...

 

Πιθανότατα αν είχες ήδη αναβαθμίσει

και δεν δούλευες ακόμα σε Win 8.1 στο λαπτοπ & Win.7 στο desktop,

 

θα γνώριζες τώρα πως μόνο απλή δεν είναι η όλη διαδικασία.

...ναι έχεις δίκιο, σαφώς και υπερβάλω.

 

Υπάρχει μια διαφορά όμως στο παρακάτω που αναφέρεις. Χρησιμοποιώ τον υπολογιστή κατά κύριο λόγο για δουλειά. Αυτό με κάνει πολύ επιφυλακτικό, με κάνει να απορώ και να ψάχνω. Να διαβάζω και να συγκρίνω. Αν τον είχα για την πλάκα μου, το κέφι μου, το χόμπι μου, σκασίλα μου μεγάλη, να κάνω και 1 και 2 και 3 format και να κάνω και τις δοκιμές μου, για να βγαίνω να λέω "μάγκες εγώ τα έβαλα και πάνε super, εκτός καμιά δυο φορές που μου κολλάει"!!!

 

...και επειδή όπως σωστά αναφέρεις "θα γνώριζα" και ίσως να την έχω "πατήσει" στο παρελθόν, προτιμώ να μην γίνομαι πλέον το πειραματόζωο της Microsoft

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί να μείνουν. Τα Windows κατάντησαν σαν το Skype, η μία έκδοση χειρότερη από την επόμενη.

 

αυτό δεν είναι το νόημα κάθε νέας έκδοσης;

 

προσωπικά θεωρώ τα 10 χειροτερα απο τα 8/8.1 αλλα τα 8.1 καλυτερα απο τα 7 και τα 7 καλύτερα απο τα Vista. εχω ανακαλυψει στα 10 μεχρι στιγμης πανω απο 15 bugs και ειμαι και με καθαρη εγκατασταση. τιποτα απο αυτα δεν υπηρχε στα 8αρια και μονο η μικρη οπτικη αναβαθμιση και καποια ενσωματωμενα εργαλεια ειναι πλεονεκτημα σε σχεση με τα 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι έχεις δίκιο, σαφώς και υπερβάλω.

 

Υπάρχει μια διαφορά όμως στο παρακάτω που αναφέρεις. Χρησιμοποιώ τον υπολογιστή κατά κύριο λόγο για δουλειά. Αυτό με κάνει πολύ επιφυλακτικό, με κάνει να απορώ και να ψάχνω. Να διαβάζω και να συγκρίνω. Αν τον είχα για την πλάκα μου, το κέφι μου, το χόμπι μου, σκασίλα μου μεγάλη, να κάνω και 1 και 2 και 3 format και να κάνω και τις δοκιμές μου, για να βγαίνω να λέω "μάγκες εγώ τα έβαλα και πάνε super, εκτός καμιά δυο φορές που μου κολλάει"!!!

 

...και επειδή όπως σωστά αναφέρεις "θα γνώριζα" και ίσως να την έχω "πατήσει" στο παρελθόν, προτιμώ να μην γίνομαι πλέον το πειραματόζωο της Microsoft

όταν λέω πως ανασχετικό παράγοντα αποτελούν

"περιοριστικά περιβάλλοντα χρήσης"

αυτό ακριβώς εδώ που λες εννοώ

 

φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί να μείνουν. Τα Windows κατάντησαν σαν το Skype, η μία έκδοση χειρότερη από την επόμενη.

Ολες η εκδοσης των windows πηγαιναν απο το καλο στο καλυτερο μονο στα 10αρια πεσαμε λιγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέω πως ανασχετικό παράγοντα αποτελούν

"περιοριστικά περιβάλλοντα χρήσης"

αυτό ακριβώς εδώ που λες εννοώ

 

φιλικά

...ναι, έκανες επεξεργασία του μηνύματος σου και δεν το πρόλαβα να το διαβάσω έγκαιρα.

Συμφωνώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί να μείνουν. Τα Windows κατάντησαν σαν το Skype, η μία έκδοση χειρότερη από την επόμενη.

+1  άπλα πράγματα

εγώ τα 7 έχω και δεν νομίζω να τα αλλάξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Τα Windows 10 βρίσκονται στο 5% όλων των υπολογιστών που βρίσκονται σε χρήση]

 

Πως ξέρουν πόσοι υπολογιστές είναι σε "χρήση" ?

 

Ίσως αντί για χρήση εννοούν με πρόσβαση στο ιντερνετ, 

αν και πάλι δεν καταλαβαίνω πως βγαίνει το νούμερο...

-Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κολλημενοι ειστε οι περισσοτεροι δεν λεγετε.

ΔΕΝ σας υποχρεωνει κανενας να πατε σε Windows 10 καταλαβετε το. Το οτι ειναι αψογα μπορω να πω οτι δεν κολλανε σε κανενα μηχανημα μου και τα εχω τοποθετησει σε παρα παρα πολλα μηχανηματα μου. Τωρα το οτι μιλανε ακυροι στο insomnia μονο και μονο για να πουν linux for ever ή mac or ever δεν μας αφορα στο αρθρο. ΑΡΑ απλα μην γραφεται καλυτερα, γιατι απλα δεν εχετε τα windows 10 και αρα χαλατε το συγκεκριμενο αρθρο.  ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ. :)

ΟΣΟ για τον microsoft Edge εκει ειναι πολυ πισω ακομη. Επρεπε να υποστηριζει απο την αρχη addons ή εστω να ειχε για αρχη το adblock ωστε να πιασει καποιους χρηστες. ΟΣΟ γρηγορος και να ειναι τωρα χωρις τα addons δεν μου λεει κατι (παραμενω σε firefox ακομη).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κολλημενοι ειστε οι περισσοτεροι δεν λεγετε.

ΔΕΝ σας υποχρεωνει κανενας να πατε σε Windows 10 καταλαβετε το. Το οτι ειναι αψογα μπορω να πω οτι δεν κολλανε σε κανενα μηχανημα μου και τα εχω τοποθετησει σε παρα παρα πολλα μηχανηματα μου. Τωρα το οτι μιλανε ακυροι στο insomnia μονο και μονο για να πουν linux for ever ή mac or ever δεν μας αφορα στο αρθρο. ΑΡΑ απλα μην γραφεται καλυτερα, γιατι απλα δεν εχετε τα windows 10 και αρα χαλατε το συγκεκριμενο αρθρο.  ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ. :)

ΟΣΟ για τον microsoft Edge εκει ειναι πολυ πισω ακομη. Επρεπε να υποστηριζει απο την αρχη addons ή εστω να ειχε για αρχη το adblock ωστε να πιασει καποιους χρηστες. ΟΣΟ γρηγορος και να ειναι τωρα χωρις τα addons δεν μου λεει κατι (παραμενω σε firefox ακομη).

+1 είμαι ενας από αυτους που χρησιμοποιηουν windows 10 σε μηχανημα με dual boot και windows 7 και μπορω να πω ότι τα 10αρια είναι καλυτερα......περιμενω πως και πως να διορθωσουν καποιες ασυμβατότητες με καποια προγράμματα για να πεταξω τα 7αρια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...