Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται στο 5% όλων των υπολογιστών που βρίσκονται σε χρήση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Windows 10 στο desktop οταν βγει Directx 12.... Τωρα εχω τα 10 σ ενα laptop... Δεν μπορω να πω οτι με χαλασαν αλλα εχουν ακομα αρκετα bugs... Επισης αυτο που λετε με τα fps στα παιχνιδια ισχυει! Ειδα και γω αυξηση fps της ταξης των 10-15%

μου αναφέρεις μερικά bugs ??? σε παρακαλώ να τα δω θέλω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγω παιδιά τρέχω τα 10αρια ακομα απο τα πρώτα build's, ναι στα πρωτα 2-3 build's ειχαν λιγα προβλημα φυσικό, αλλα μετα απο τα 4-5 τελευταία build's δεν ειχα προβληματα. Τωρα στα στην επιση βερσιον δεν εχω κανένα απολίτος προβλημα ..

 

Cam 090315 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αναφέρεις μερικά bugs ??? σε παρακαλώ να τα δω θέλω ....

1)Εχει μερικες φορες θεμα με το touchpad.. Δηλαδη κατι φορες δεν σκρολαρει πανω-κατω

2)Κατι φορες στα καλα του καθουμενου εκει που δουλευει ρολοι παω ν ανοιξω ενα φακελο και αργει πολυ... πολυ ομως

3)Οταν μπαινω με τον Edge internet παω να γραψω και κολαει... Αυτο γινεται πολυ συχνα ενω με τον chrome γινεται ποιο σπανια...

Μεχρι στιγμης αυτα εχω παρατηρησει... Φυσικα με τα 8.1 ολα πηγαιναν ρολοι... Αν δεν υπηρχαν αυτα αυτη την στιγμη θα τα ειχα και στο desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επαναλαμβάνω εδώ.

Από τότε που έβαλα τα 10αρια στο γκομπιούτερ-λάπτοπι η απόδοση είναι ελαφρά καλύτερη στο ειδικό λογισμικό & γενικά και πολύ καλύτερη σε παιχνίδια όπως το Kerbal SP.

To δε tablet,που πήγε από τα 8.1->10, απλά πετάει σε σχέση με πριν, αν και έχει μόνο 1Gb RAM.

Τίποτα σοβαρό από άποψη σταθερότητας-bugs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά τρέχω τα 10αρια ακομα απο τα πρώτα build's, ναι στα πρωτα 2-3 build's ειχαν λιγα προβλημα φυσικό, αλλα μετα απο τα 4-5 τελευταία build's δεν ειχα προβληματα. Τωρα στα στην επιση βερσιον δεν εχω κανένα απολίτος προβλημα ..

 

14gb ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω θα ειμαστε οταν τα εργαλειακια που κυκλοφορουν απλα θα ειναι προσωρινο παυσιπονο στον ρουφιανο στον κορφο σου που λεγεται 10 καθως η ms θα μπορει με τα αναγκαστικα updates να σου φυτεψει πραγματικα οτι γουσταρει στο λειτουργικο κ οχι μονο αυτο αλλα η αλλαγη πλευσης για την ms συνεχιζεται κ με υπερουφιανοποιηση των 7 κ 8

 

ο συνειδητοποιημενος θα φυγει σε apple η σε καστομιες 7,8 η σε linux

 

o μπεεεςςς θα συνεχιζει να τα χρησιμοποιει κ θα αναρωτιεται σε λιγο πως διαολο οι σελιδες που επισκεπτεται ξερουν οτι την βρισκει με υποβρυχια καταδυση πχ κ θελουν του πουλησουν καινουργιες wow μπουκαλες ξεργω, κ αυτο επιδερμικα γιατι η ms κ η καθε ms θα δημιουργησει μια απεραντη λεπτομερεστατη βαση δεδομενων για το τι ειναι ο καθενας μας κ θα μπορει να την πουλησει ολοκληρη η τμηματικα σε οσους πληρωνουν χοντρα τετοιας αξιας εργαλεια η κ να αναγκαστει να την δωσει σε nsa ,fbi k οποιον αλλο μπορει να την πιεσει

 

κ ο κατηφορος δεν θα εχει πατο οταν αυτα τα απιστευτου βαθους στοιχεια θα μπορουν να τα επεξεργαστουν ομαδες ανθρωπων κ συμφεροντων με σκοπο να μας μανιπιουλαρουν πολυ αποτελεσματικοτερα

 

περιμενω με αγωνια τα επιχειρηματα των καμμενων φανμποης (not really)

 

ένα είναι το επιχείρημα: μπαίνεις πάλι στη σπηλιά σου, τρίβεις τις πέτρες να ανάψει φωτιά και ακόνισε το βέλος σου. Απο καταβολών ανθρώπινου πολιτισμού υπάρχει παρακολούθηση και απλά το παίζεις έξυπνος γράφοντας το κατεβατό. Εάν θέλεις και εσύ, και οι υπόλοιποι, πετάξτε τα κινητάκια σας για να μη σας εντοπίζουν με τίποτα, πάτε σε ένα αγρόκτημα στην Ανταρκτική, και μετά τα συζητάμε. Και επίσης κόψε την σύνδεση στο ιντερνετ. 

 

Στα σοβαρά τώρα, μια χαρά είναι τα 10αρια. Θέλουν δουλειά ακόμα αλλά εξακολουθούν να είναι τα καλύτερα Windows. Η δουλειές γίνονται πανεύκολα πλέον, για όποιον έχει όρεξη να προσαρμοστεί λίγο και να δεί πως δουλεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα είναι το επιχείρημα: μπαίνεις πάλι στη σπηλιά σου, τρίβεις τις πέτρες να ανάψει φωτιά και ακόνισε το βέλος σου. Απο καταβολών ανθρώπινου πολιτισμού υπάρχει παρακολούθηση και απλά το παίζεις έξυπνος γράφοντας το κατεβατό. Εάν θέλεις και εσύ, και οι υπόλοιποι, πετάξτε τα κινητάκια σας για να μη σας εντοπίζουν με τίποτα, πάτε σε ένα αγρόκτημα στην Ανταρκτική, και μετά τα συζητάμε. Και επίσης κόψε την σύνδεση στο ιντερνετ. 

 

Στα σοβαρά τώρα, μια χαρά είναι τα 10αρια. Θέλουν δουλειά ακόμα αλλά εξακολουθούν να είναι τα καλύτερα Windows. Η δουλειές γίνονται πανεύκολα πλέον, για όποιον έχει όρεξη να προσαρμοστεί λίγο και να δεί πως δουλεύουν. 

 

Κι εσύ να πας στην Μ$ και την Alphabet(Google) και να σου ενσωματώσουν ένα μικρόφωνο, μία κάμερα και μία κεραιούλα για να γίνει καλύτερη η εμπειρία του λειτουργικού και του κινητού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα είναι το επιχείρημα: μπαίνεις πάλι στη σπηλιά σου, τρίβεις τις πέτρες να ανάψει φωτιά και ακόνισε το βέλος σου. Απο καταβολών ανθρώπινου πολιτισμού υπάρχει παρακολούθηση και απλά το παίζεις έξυπνος γράφοντας το κατεβατό. Εάν θέλεις και εσύ, και οι υπόλοιποι, πετάξτε τα κινητάκια σας για να μη σας εντοπίζουν με τίποτα, πάτε σε ένα αγρόκτημα στην Ανταρκτική, και μετά τα συζητάμε. Και επίσης κόψε την σύνδεση στο ιντερνετ. 

 

Φοβερο "επιχειρημα"...

Ή θα καθισεις να σε παρακολουθουνε απο το πρωι μεχρι το βραδυ ή θα μπεις σε σπηλιες. :P

Κατι ενδιαμεσο και με την αδεια των χρηστων δεν παιζει ε;

Ε ρε που μας καταντησανε...

Τα θελει ο κ..ο μας που λενε...

 

Ειμαι σιγουρος οτι σε λιγο καιρο θα σας βαλουν και καμερα μεσα στο σπιτι και στο αυτοκινητο και θα σας εχουν Online για καλυτερη "εμπειρια χρησης"...και "αξιολογησης"... :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εσύ να πας στην Μ$ και την Alphabet(Google) και να σου ενσωματώσουν ένα μικρόφωνο, μία κάμερα και μία κεραιούλα για να γίνει καλύτερη η εμπειρία του λειτουργικού και του κινητού.

/φεισπαλμ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί, μπορεί και όχι.

Για ένα θέμα ή μη-θέμα,

που κανείς δεν είναι σίγουρος

για το πώς και γιατί ανακινήθηκε

εκ των πραγμάτων τυχαία, μεμονωμένα και ξαφνικά.

 

Τη στιγμή που ο κόσμος όλος έχει smartphones

μάλλον το privacy έχει πάει περίπατο καιρό τώρα

και κανένας τους δεν ενδιαφέρθηκε...

 

Και κανένας δε θα ενδιαφερθεί για το privacy

σε ο,τιδήποτε άλλο πλην PC...

 

Ε ναι ρε φιλε. Τους πειραζει που χανεται το privacy πχ σε Windows 10 ΕΝΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ πχ η Google με το Android τους το λεει ΑΜΕΣΑ σας κατασκοπευουμε. χαχαχααχχα. Τι γελοιοι καταναλωτες. ΟΣΟ για εναν παραπανω που λεει πχ να βαλω Linux να του πω του τυπα οτι εχω και mac OSX Yosemite kai Linux Ubuntu ΑΛΛΑ οτι και να κανουν δεν φτανουν την ευκολια των Windows. ΑΡΑ δεν γινεται και να θελετε guys. :)

ΡΕ παιδια να το αναφερω παλι. ΣΑΣ ενοχλει και καλα το privacy των Windows 10 και δεν σας ενοχλει τι κανει τοσα χρονια η google με το android και γενικα με τις υπηρεσιες της? Ξερετε τι λετε ή οτι να ναι φανταζεστε? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?

ΑΝΤΕ και να πουμε οτι το privacy των windows 10 δεν ειναι οτι θελαμε ΠΡΩΤΟΝ δεν σας αναγκαζει κανεις να πατε σε Win10 ΕΝΩ το Google Android οτι και να κανετε το privacy ειναι Ο ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ.

ΑΡΑ μην λεμε οτι να ναι στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΡΕ παιδια να το αναφερω παλι. ΣΑΣ ενοχλει και καλα το privacy των Windows 10 και δεν σας ενοχλει τι κανει τοσα χρονια η google με το android και γενικα με τις υπηρεσιες της? Ξερετε τι λετε ή οτι να ναι φανταζεστε? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?

ΑΝΤΕ και να πουμε οτι το privacy των windows 10 δεν ειναι οτι θελαμε ΠΡΩΤΟΝ δεν σας αναγκαζει κανεις να πατε σε Win10 ΕΝΩ το Google Android οτι και να κανετε το privacy ειναι Ο ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ.

ΑΡΑ μην λεμε οτι να ναι στο forum.

 

Ποιος σου είπε ότι δεν μας ενοχλεί δεν το έχω καταλάβει ακόμα. Τώρα μιλάμε για Μ$ και Windows. Όταν θα αναφερθούμε σε Google και Android θα τα ξαναπούμε. Στην τελική, το κινητό δεν είναι 24/7 στο ίντερνετ, μπαίνει ελάχιστα για την ακρίβεια, εγώ σπίτι ούτε στο wi-fi δεν το βάζω, σπανίως για κανένα update μόνο.

 

edit: typo

Επεξ/σία από GrandGamer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελική, το κινητή δεν είναι 24/7 στο ίντερνετ, μπαίνει ελάχιστα για την ακρίβεια, εγώ σπίτι ούτε στο wi-fi δεν το βάζω, σπανίως για κανένα update μόνο.

Aκριβως.

Απο τον υπολογιστη γινονται σχεδον τα παντα.

Αλλο το κινητο αλλο το desktop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα είναι το επιχείρημα: μπαίνεις πάλι στη σπηλιά σου, τρίβεις τις πέτρες να ανάψει φωτιά και ακόνισε το βέλος σου. Απο καταβολών ανθρώπινου πολιτισμού υπάρχει παρακολούθηση και απλά το παίζεις έξυπνος γράφοντας το κατεβατό. Εάν θέλεις και εσύ, και οι υπόλοιποι, πετάξτε τα κινητάκια σας για να μη σας εντοπίζουν με τίποτα, πάτε σε ένα αγρόκτημα στην Ανταρκτική, και μετά τα συζητάμε. Και επίσης κόψε την σύνδεση στο ιντερνετ. 

 

 

Η ιδιωτικότητα είναι αναγνωρισμένο θεμελιώδες ανθρώπινο δικαίωμα παγκοσμιώς και το οποίο προστατεύεται απο διεθνής, περιφερειακές συνθήκες και συμβάσεις όπως και οργανισμούς (Διεθνές σύμφωνο για ατομικά και πολιτικά δικαιώματα, Ευρωπαική Σϋμβαση για τα δικαιώματα του ανθρώπου κλπ κλπ). Αναγνωρίζεται και προστατεύετε (μιας και μιλάμε στην Ελλάδα, απο το Ελληνικό Σύνταγμα) το απαραβίαστο της κατοικίας, το απόρρητο των τηλεπικοινωνιών και την προστασία προσωπικών και ευαίσθητων δεδομένων (μεταξύ άλλων). 

 

Είτε είναι η M$, η Google, η Apple, πάροχοι υπηρεσιών, κατασκευαστές h/w ή s/w developers, και λοιποί, το θέμα είναι πως ΔΕΝ μπορούν ΝΟΜΙΜΑ να παραβιάζουν το τεκμηριωμένο αυτό σου δικαίωμα. Αν θές να τους το δώσεις το "κλειδί" και την άδεια αυτή (με το επιχειρήμα ΔΕΝ υπάρχει κάτι άλλο ή είναι δεδομένο, ή δεν έχω κάτι να κρύψω), θα παραθέσω απλά την φράση του Edward Snowden (ελπίζω και έυχομαι να τον έχεις ακουστά....):

 

"people saying they don't care about rights to privacy because they 'have nothing to hide' are no different than people saying 'I don't care about freedom of speech because I have nothing to say'"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό λειτουργικό σύστημα, αλαγγάριστο, δωρεάν, λογικό να πιάσει. Το θέμα είναι πως θα γίνει η ενοποίηση pc, tablet, smartphone & XBOX. Εκεί θα φανεί τον χειμώνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...