Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι φιλε. Καταρχην μην αγχωνεσαι. Να ξερεις οτι οταν εχεις καποιο προβλημα, αυτοι ειναι που δε θελουν να πας περισσοτερο. Και εκτος αυτου, και με το ζορι να σε ελεγαν να μπεις, αν ειχες παλι αυτες τις κρισεις πανικου, παλι θα σε εδιωχναν. Δε γινεται να σε κρατησουν οταν αναφερεις ενα τετοιο προβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 ώρες πριν, giannos13 είπε

Τα χιτωνια ειναι που με εκνευριζουν καθως φτανουν κατω απο τον κωλο...και φοραω και αλλα ρουχα απο μεσα. Οταν πηγα να τα αλλαξω στο κεντρο ο Ανθλχος μου ειπε οτι ηταν μια χαρα και δεν τα αλλαξα.

Κλαιω πραγματικα.Φημες λενε οτι υπηρξε αξιωματικος που παραδεχτηκε οτι το ρουχο χρειαζεται αλλαγη και δεν ΄'σου ειναι μια χαρα΄΄.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Lelouch αν δε θες να χάσεις ένα χρόνο από τη ζωή σου επειδή χρειάζεσαι εισόδημα τότε μπορείς να πας ΔΕΑ για να έχεις εισόδημα. τους μήνες που θα εκπαιδεύεσαι ως ΥΕΑ και δε θα έχεις εισόδημα, θα κοιμάσαι και θα τρως εντός στρατοπέδου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά έκοψα την αναβολή μου 27/12 (ξέρω τελευταία στιγμή :  P ) για να μπω  με την Β ΕΣΣΟ  Μαρτίου βάζω τα στοιχεία μου στο site της στρατολογίας και μου βγάζει. Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία. Αυτό σημαίνει οτι θα μπω με Γ ΕΣΣΟ  Μαΐου ? ή απλά δεν βγήκαν οι ημερομηνίες κατάταξης με την Β ΕΣΣΟ ? ( παίρνω τηλ στα ρουφ αλλά δεν το σηκώνουν )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mentalist Patrick είπε

Καλημέρα παιδιά έκοψα την αναβολή μου 27/12 (ξέρω τελευταία στιγμή :  P ) για να μπω  με την Β ΕΣΣΟ  Μαρτίου βάζω τα στοιχεία μου στο site της στρατολογίας και μου βγάζει. Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία. Αυτό σημαίνει οτι θα μπω με Γ ΕΣΣΟ  Μαΐου ? ή απλά δεν βγήκαν οι ημερομηνίες κατάταξης με την Β ΕΣΣΟ ? ( παίρνω τηλ στα ρουφ αλλά δεν το σηκώνουν )

μάλλον πας με την Γ, εχω διακόψει απο 2/11 και μια 2 εβδομάδες μετά μου έγραφε οτι είμαι υποχρεος με την Β ΕΣΣΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

μάλλον πας με την Γ, εχω διακόψει απο 2/11 και μια 2 εβδομάδες μετά μου έγραφε οτι είμαι υποχρεος με την Β ΕΣΣΟ.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση Χρήστο  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mentalist Patrick είπε

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση Χρήστο  :D

όταν είχα μιλήσει με το ΡΟΥΦ(ναι σηκωσαν τηλέφωνο)το καλοκαίρι για να ρωτήσω, μου είπαν οτι απο τις ημερομηνίες που βλέπεις (αυτές δηλαδή που πρέπει να διακόψεις για να μπεις με τις αντίστοιχες ΕΣΣΟ) κάνε την διακοπή όσο το συντομότερο γίνεται γιατί "κλείνουν" οι θέσεις.

Αν ήταν να μπεις με την Β εσσο θα σου είχε έρθει και μήνυμα στο κινητό να μπεις σε μια ιστοσελιδα να δηλώσεις ορισμένα στοιχεία εως 20/1.

Αν δεν σου έχει έρθει κάτι τέτοιο,στο πρώτο 10ημερο του μαρτίου αν λάβεις κάτι αντίστοιχο πας για Μάιο.

 

Αν ήθελες όπως και δήποτε να μπείς με την Β ΕΣΣΟ, όταν κάνεις την διακοπή της αναβολής το δηλώνεις οπότε σε βάζουν με την επόμενη εσσο. Το γράφουν και στην σελίδα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τύπε ειδα το αβαταρ σου σε μικρογραφια ως τελευταιο μηνυμα στο ΣΤΡΑΤΟΣ και σκέφτηκα τα χειροτερα απο θέμα επιστρατεύσεως και Τουρκίας:huh: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2018 στις 1:41 ΜΜ, arsenal είπε

SOS! Παρακαλώ πολύ κάποιο να κάνει ένα print screen τα διαθέσιμα σημεία υποδοχής και να τα ανεβάσει/στειλει!

Παρακαλώ! είναι ανάγκη

(Από την ΕΣΣΟ που αναμένεται να μπει)

https://parousiasi.army.gr/

εγώ είμαι για Μάιο και μου βγάζει αυτά.

Screenshot (41).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης τυπου α βγαινει αμεσως στα κεπ? :/

 

edit: οταν απολυθηκα το 2010, μετα απο λιγες μερες εκανα αιτηση στο stratologia.gr και μου ηρθε σπιτι το χαρτι :P Τωρα μου λεει : δεν "επιτρεπεται προσβαση" σε ενα link που βρηκα ψαχνωντας ! LoL

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kitsos777 είπε

Μηπως ξερει κανεις ποτε θα βγει η εγκυκλιος για Β' ΕΣΣΟ στρατου ξηρας? Εχουμε φτασει μεσα Φλεβαρη και ακομη δεν ξερουμε ποτε θα μπουμε!

ούτε καν στη στρατολογία δεν έχει εμφανιστεί τίποτα, ελπίζω μόνο να μην βγουν 20+ φεβρουαριου και να μπαίνουμε πχ 5 μαρτίου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

ούτε καν στη στρατολογία δεν έχει εμφανιστεί τίποτα, ελπίζω μόνο να μην βγουν 20+ φεβρουαριου και να μπαίνουμε πχ 5 μαρτίου!

Φιλαρακο μου κι εγω το ιδιο ελπιζω, αλλα με ολους αυτους κραταω μικρο καλαθι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωρίζω αν έχει σημασία η όχι, η προηγούμενη ΕΣΣΟ μπήκε 16/1. Βεβαια θα μου πεις, μετά απο διακοπές πρωτοχρονιάς κλπ ποιος θα ασχοληθεί με αυτό το θέμα.

ας ελπίσουμε μόνο να δουμε τους δικούς μας κατα το πάσχα:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...