Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω 2 μηνες που απολυθηκα απο φανταρος(ενοπλος) και θελω να προτεινω σε οσους παρουσιαζονται να επιδιωξουν να βγουνε αοπλοι αν θελουν να περασουν μια πιο ξεκουραστη θητεια..Ειτε 'διογκωνοντας' καποιο ιατρικο προβλημα που εχουν ειτε βρισκοντας κατι αλλο.π.χ με ποναει η μεση μου δε μπορω να σηκωνω βαρη(το πιο safe και γλιτωνεις και αρκετες αγγαριες) ή φοβαμαι τα οπλα ή υπνοβατω τα βραδυα λολ ή κατι αλλο.Και με τα 3 "προβληματα" που ανεφερα γνωρισα ατομα που βγηκαν αοπλοι χωρις να ισχυουν φυσικα.

Η καυλα του εχω οπλο,θα ριξω βολη κλπ περναει μετα απο κανα μηνα.Στην υπολοιπη θητεια το οπλο ειναι απλα ενα βαρος που σε συνοδευει.Ειναι τελειως διαφορετικο να σηκωνεσαι τη νυχτα και να καθεσαι σε ενα γραφειο 5 μετρα απο το κρεβατι σου(θαλαμοφυλακας) απο το να περασεις το 2ωρο εξω ορθιος η γυρνωντας γυρω γυρω το στρατοπεδο με κρυο/βροχη/χιονι και ενα σωρο βαρος πανω σου(οπλο,τελαμονες,κρανος,αλεξισφαιρο κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφερει να πας?λογω αεροπορικων εξοδων?

το εισιτηριο ειναι μειωμενο?

ενας στην ελδυκ τη προνομια εχει απο εναν που υπηρετει στην ελλαδα?

φορας και στολη λοχια στο τελος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφερει να πας?λογω αεροπορικων εξοδων?

το εισιτηριο ειναι μειωμενο?

ενας στην ελδυκ τη προνομια εχει απο εναν που υπηρετει στην ελλαδα?

φορας και στολη λοχια στο τελος?

Τσάμπα πας είτε με Aegean (κύριος) είτε με στρατιωτικό που είναι γαμησέτα όπως λένε.

Τα άλλα τα πληρώνεις. 

Αν έχεις οικονομικό πρόβλημα σοβαρό τότε αξίζει ή σου αρέσει η εκπύεδευση.

Αλλίως μπορείς να τη βγάλεις και με λίγα αλλά όχι εύκολα. Πχ τρως ότι έχει στο στρατό χωρίς να αγοράζεις απο ΚΨΜ ή έξω παρά μονο τα βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά Κύπρο αξίζει περισσότερο σίγουρα από Ελλάδα 273 ο μισθός του απλου στρατιώτη 360 του δεκανεα καλύτερες συνθήκες μέχρι και air codition είχαμε στους θαλαμους καλο φαγητό και εξοδοι μέχρι τις 3:30 είχαμε φύγει από το στρατόπεδο (στο πεζικο πρέπει να έβγαιναν και πιο πριν)με πούλμαν που πληρώνει το στρατόπεδο για να σε πηγαίνει και να σε φέρνει όχι όπως Ελλάδα που στις 5(!) είναι οι εξοδούχοι και επειδή του καύλωσε του αυδμ να σε βγάζει 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βαθμους καθε ποτε περνεις?

στην ελδυκ εχουν για δεα?

το να παει καποιος για τα λεφτα λεει η θα φευγουν ολα?


Τσάμπα πας είτε με Aegean (κύριος) είτε με στρατιωτικό που είναι γαμησέτα όπως λένε.
Τα άλλα τα πληρώνεις.
Αν έχεις οικονομικό πρόβλημα σοβαρό τότε αξίζει ή σου αρέσει η εκπύεδευση.
Αλλίως μπορείς να τη βγάλεις και με λίγα αλλά όχι εύκολα. Πχ τρως ότι έχει στο στρατό χωρίς να αγοράζεις απο ΚΨΜ ή έξω παρά μονο τα βασικά.


λεωφορειο αυτα τα πληρωνεις εσυ?
ειδικες δυναμεις πως ειναι στην κυπρο?
αυτο που λες τα αλλα τα πληρωνεις σε τη αναφερεσαι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πέσει άσχημη πείνα, αν κόψεις και το κινητό, το κάπνισμα, τους καφέδες, τα εμφιαλωμένα νερά, τα ταξίδια στο σπίτι όταν έχεις άδεια, το φαγητό απ'εξω όταν έχεις έξοδο τότε ναι γίνεται.

Αν δεν σου αρέσουν τα συσκευασμενα τότε δεν θα τρως και τις μαλακιες τα κρουασάν στεργιου που δίνει ο στρατός, σε βλέπω να γυρίζεις σπίτι 40kg όταν απολυθεις.

Ημουν ο μόνος που δεν έτρωγε στεργιοειδή. Ολοι σχεδόν τα τρώγαν και δε θέλαν να ακούσουν κουβέντα. Λέγαν τι λες ρε είναι γαμάτη η μηλοπιτα στεργίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ενα απιστευτο κρουασαν στεργιου με ασημι περιτυλιγμα πως το λενε... που το βρησκεις... εδω που μενω τωρα δεν υπαρχει καν ο στεργιου...

Βelissima /ο λεγοταν?? ή οχι/??

δεν εχω φαει ωραιοτερο κρουασαν στην ζωη μου....

* εχω δοκιμασει πολλα κρουασαν στην ζωη μου... :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ενα απιστευτο κρουασαν στεργιου με ασημι περιτυλιγμα πως το λενε... που το βρησκεις... εδω που μενω τωρα δεν υπαρχει καν ο στεργιου...

Βelissima /ο λεγοταν?? ή οχι/??

δεν εχω φαει ωραιοτερο κρουασαν στην ζωη μου....

* εχω δοκιμασει πολλα κρουασαν στην ζωη μου... :devil: :devil:

 

Πηγαινε στην μεταμορφωση στα κεντρικά του Στεργιου και παρε ο,τι θες από κει :devil: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε στην μεταμορφωση στα κεντρικά του Στεργιου και παρε ο,τι θες από κει :devil:

μου πεφτει καμια 1000 χλμ μακρια φιλε μου :mad:

ομως αγοραζω ανα κουτα το συγκεκριμενο κρουασαν με προμηθεια για οποιον ενδιαφερεται :-D :-D :-D :devil: :devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...