Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από ερχόμενη εβομάδα πρέπει να παρουσιαστώ αλλά δεν έχω σκοπό να πάω άρα θα είμαι ανυπότακτος εσωτερικού.

Τα ερωτήματα μου είναι τα εξής και θα παρακαλούσα να μην γεμίσει το θέμα troll και σχόλια τύπου "κάνε αναζήτηση και θα μάθεις".

01] Αν δεν παρουσιαστώ θα σκάσουν οι μπάτσοι σπίτι μου ή θα πάρουν τηλέφωνο (όπως όταν ήρθε το σκ@τόχαρτο κατάταξης)?

02] Υπάρχει περίπτωση να συλληφθώ και να με κρατήσουν μέσα μέχρι να γίνει στο στρατοδικείο ? (Αστείο ακούγεται αλλά το διάβασα και αυτό)

03] Αν πάρουν τηλέφωνο οι μπάτσοι ή σκάσουν στο σπίτι και βάλω δικούς μου ανθρώπους να πουν ότι λείπω εκτός Νομού και δεν θα επιστρέψω σύντομα θα σταματήσουν να ενοχλούν ή υπάρχει περίπτωση να μην ενοχλήσουν καθόλου?

04] Διάβασα εδώ στο φόρουμ, πως αν καταταχθείς δεν θα κάνεις επιπλέον μήνες θητείας (καταργήθηκε αυτός ο νόμος). Ισχυεί?

5] Το στρατοδικείο γίνεται ΌΤΑΝ καταταχθώ ? Άν όχι, σε πόσους μήνες γίνεται?

6] Πρόβλημα στην θεώρηση της κάρτας ανεργίας δεν θα έχω μιας και θα είμαι ανυπότακτος εσωτερικού ε?

Αυτές ήταν οι ερωτήσεις μου και θα παρακαλούσα να απαντηθουν από κάποιον που γνωρίζει ή έχει ακούσει τι γίνεται επι του θέματος. Διαβάζω για συλλήψεις και έχω αγχωθεί αφάνταστα και δεν θέλω να κάνω καμια βλακεία για δαύτους... Αεροδρόμια κτλ δεν χρησιμοποιώ αφού δεν ταξιδεύω άρα μέχρι εδώ δεν θα έχω πρόβλημα... Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ανυπότακτος εσωτερικού δεν υπάρχει. Μόνο αν είσαι εξωτερικό. Σε διαφορετική περίπτωση θα κυρηχθείς λιποτάκτης και θα περάσεις στρατοδικείο. Όλα αυτά χωρίς να γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&2

 

εδώ θα βρείς αρκετά!

 

Πιστεύω οτι θα κάνεις μλκία, εγώ στην θέση σου θα κοίταγα να πάρω απαλλαγή, να το πάιξω τρελός. Παρουσιάσου και κάνε και καλά αποτυχημένη απόπειρα αυτοκτονίας, δεν παίζει να μην σε διώξουν με αναβολή ή όταν πας σκοπιά τράβα 2 ντουφεκιές στο ξεκάρφωτο και μόλις έρθουν να πείς είδα κάτι φαντλασματα αλλα τα σκότωσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δε γουστάρει να πάει αλλά οι πιο πολλοί πηγαίνουν.

Γενικά η ανυποταξία θα σου δημιουργήσει προβλήματα χωρίς να ξέρω ποιά.

Οπότε όπως λένε και τα παιδιά απλά πήγαινε και την πρώτη μέρα που περνάνε από γιατρούς υποκρίσου ψυχολογικά προβλήματα για να πάρεις αναβολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&2

 

εδώ θα βρείς αρκετά!

 

Πιστεύω οτι θα κάνεις μλκία, εγώ στην θέση σου θα κοίταγα να πάρω απαλλαγή, να το πάιξω τρελός. Παρουσιάσου και κάνε και καλά αποτυχημένη απόπειρα αυτοκτονίας, δεν παίζει να μην σε διώξουν με αναβολή ή όταν πας σκοπιά τράβα 2 ντουφεκιές στο ξεκάρφωτο και μόλις έρθουν να πείς είδα κάτι φαντλασματα αλλα τα σκότωσα

καλυτερα οχι ,μπορει να τραυματισει κανενα ξεμπαρκο αν κ ξερω οτι το λες μεταφορικα. Μπορει να το παιξει τρελος ή να πει οτι θελει αναβολη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε ρε συ...

 

Πιο πολλα προβληματα στην υπολοιπηβχωη σου θα δημιουργησεις, παρα την ευκολια που νομιζεις οτι θα κερδισεις που δεν θα πας στρατο.

 

 

Εχεις δυο επιλογες για μενα.

 

Να πας να το δεις σαν διακοπες, χαλαρωση, εξαλλου λες οτι εισαι ανεργος.

 

Ή να παρεις αναβολη. Πανε και παιξτω χαζος.

 

Σε καμια τον περιπτωσεων μην κανεις αυτο που προτεινε ο φιλος..

 

Αν περασεις στρατοδικειο εκει η καμπανα θα ειναι μεγαλη και δεν αστειευονται. Αν σε πολιτικο δικαστηριο την γλιτωνες εκει θα την φας επι 2 φορες..

 

 

Ολοι πηγαμε, ειχαμε αγχος, δεν μ αρεσε στην αρχη. Τωρα που το σκεφτομαστε λεμε τι καλα που ηταν και σχεδον ολοι ειδικα νε την τωρινη κατασταση, αν τους ρωτησεις ανετα ξαναπηγαιναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&2'>http://www.omhroi.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=1730&forum=2&2</a></p>

<p> </p>

<p>εδώ θα βρείς αρκετά!</p>

<p> </p>

<p>Πιστεύω οτι θα κάνεις μλκία, εγώ στην θέση σου θα κοίταγα να πάρω απαλλαγή, να το πάιξω τρελός. Παρουσιάσου και κάνε και καλά αποτυχημένη απόπειρα αυτοκτονίας, δεν παίζει να μην σε διώξουν με αναβολή ή όταν πας σκοπιά τράβα 2 ντουφεκιές στο ξεκάρφωτο και μόλις έρθουν να πείς είδα κάτι φαντλασματα αλλα τα σκότωσα</p>

 

 

Καλο θα ηταν να μην δίνουμε τέτοιες συμβουλές εκτός κ αν το λες εντελώς εντελώς για πλάκα και δεν το εννοείς. Δεν μιλαμε για ψιλου πηδημα το να παρει το οπλο και να αρχίζει να πυροβολαει , μην τρελαθούμε κιόλας.. Σε καμία περίπτωση να μην κάνει κατι τέτοιο γιατι το πιο πιθανό είναι να περάσει στρατοδικείο παρα να παρει αναβολή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να μην δίνουμε τέτοιες συμβουλές εκτός κ αν το λες εντελώς εντελώς για πλάκα και δεν το εννοείς. Δεν μιλαμε για ψιλου πηδημα το να παρει το οπλο και να αρχίζει να πυροβολαει , μην τρελαθούμε κιόλας.. Σε καμία περίπτωση να μην κάνει κατι τέτοιο γιατι το πιο πιθανό είναι να περάσει στρατοδικείο παρα να παρει αναβολή..

 

Θα ρίξει 2 σφαίρες που είναι και άσφαιρες κιόλας, και όταν πάει στρατοδικείο θα πει οτι ήταν κάποια φαντάσματα και έσωσε το στρατόπεδο και δεν καταλαβαίνει γτ είναι κατηγορούμενος ύστερα απο την ηρωική του πράξη.

 

Άντε γεια μετα Ι5 ευτυχία!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταφερει και σκισει την τελαμωνα...μετα συζηταμε για τουφεκιες :) ...πρεπει να το θελεις ΠΟΛΥ...για να βγαλεις την γεμιστηρα απο κει μεσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην θέση του θα έκανα το άλλο. Θα έπαιρνα τα γορδόνια της αρβύλας, θα τα έκοβα λίγο σε ένα σημείο έτσι ώστε όταν ασκηθεί πίεση να κοπούν, θα τα πέρναγα στον λαιμό μου και θα κρεμιόμουν και καλά απο την κουκέτα. Ι5 ευτυχία και πάλι!!! αχαχαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην θέση του θα έκανα το άλλο. Θα έπαιρνα τα γορδόνια της αρβύλας, θα τα έκοβα λίγο σε ένα σημείο έτσι ώστε όταν ασκηθεί πίεση να κοπούν, θα τα πέρναγα στον λαιμό μου και θα κρεμιόμουν και καλά απο την κουκέτα. Ι5 ευτυχία και πάλι!!! αχαχαχαχαχαχ

 

...είπε λίγο πριν τον βρουν κρεμασμένο με ένα βλεμμα απορίας και έκπληξης στα γουρλωμένα και άψυχα μάτια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...