Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το σοβαρό άρθρο λέει αυτό : "Animated wallpapers are hardly something new on smartphones but Apple’s are far more complex than anything we’ve seen on other platforms "

Έχοντας Apple Watch με τις Motion Faces δεν έχουν καμία σχέση με τις Live Wallpaper των Android πρέπει να τις δείς απο κόντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το σοβαρό άρθρο λέει αυτό : "Animated wallpapers are hardly something new on smartphones but Apple’s are far more complex than anything we’ve seen on other platforms "

Επίσης λέει:

 

Performance improvements

Last year’s iPhones “only” had a dual-core A8 processor, and they “only” had 1GB of RAM. Of course, they still managed to crush the competition in most key performance tests.

This year, Apple’s new A9 processor is based on a newer process and it features unique tri-core architecture that’s 70% faster than the A8, with a 90% faster GPU. Beyond that, the iPhone 6s and iPhone 6s Plus will get 2GB of RAM, giving performance an even bigger boost.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι,σε αλλον ήθελες να μιλήσεις μάλλον,δεν τα είπα εγώ αυτά.

Εγω εξαρχης ελεγα πως χρειαζεται πανω απο 1 gb ,γιατι ειμαι παθων .

Που να ακουσει η φανατιλα του site ομως ,πεταγονται θιγμενοι λες και τους ειπαμε για την αδερφη τους.

Να δω τι θα πουνε τωρα ,ειναι αρκετο το 1 gb ρε παιδια ; εκανε λαθος η apple ;θα βγει εφαρμογη που θα ακυρωνει το 1 gb ?

Καμια συμαχεια εγω ξεκινησα ετσι και αλλιως με το που ειδα το comment σου "

Είναι γνωστό πως σε κάθε, μα σε κάθε παρουσίαση iPhone/iPad η Apple ανακοινώνει πρώτα πρώτα με μεγάλα γράμματα πόση RAM και πόσους πυρήνες έχουν οι συσκευές της. Αυτό συμβαίνει απο το 2007. Φέτος δεν ανακοίνωσε ΤΙΠΟΤΑ. Αυτο το γεγονός σε συνδυασμο με την μη απελευθέρωση του bluetooth και την επιμονη της να μην βάζει αναφορα στα SMS με κάνει να πιστεύω ακράδαντα οτι θα είναι μια δύσκολη, απο άποψη πωλήσεων και εσόδων, χρονιά για την εταιρεία..."

ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΛΑΘΟΣ.

1)Φυσικα μπορει να trollares αλλα δεν θα μυρισω τα νυχια μου για να το καταλαβω.

2) Μπορει ναι επειδη καταλαβες οτι εγραψες βλακια να πηγες να το σωσεις μεσω οτι και καλα τρολαρω.

Any way βγηκαμε off topic.......... :-D

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα και σ' αυτό το site ότι η ram είναι 2gb. 

http://www.iphoneincanada.ca/news/iphone-6s-2gb-ram/

 

Περιμένω ν' ακούσω τι θα πούνε τώρα όλοι αυτοί που σίγουροι έκραζαν ότι πάλι έχει μείνει στο 1gb και ότι θα σέρνεται. Έλεος πια. Τουλάχιστον περιμένετε λίγο να δείτε τι παίζει και μετά εκφράστε άποψη!

 

P.S. Έχω Android αλλά iphone με 2gb ram και A9 δεν θα παίζεται σε επιδόσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεσαι οπαδος μια βιομηχανιας ; Και αγχωνεσαι μην την προσβαλει ο καθε τυχαρπαστος ; αττο δεν ειναι ζωη ,ειναι σκλαβια.

 

Ενώ ζωή είναι να σε νοιάζει σε τι είναι ανυποχώρητη και σε τι όχι, μια εταιρία από την οποία δεν αγοράζεις προιόντα της... ΟΚ τώρα τα διάβασα όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέτε για τις συσκευές, ο λόγος που πουλάνε τα iPhones ειναι το λειτουργικό τους. ΤΕΛΟΣ.

 

Αυτο βοηθάει την Apple να χρειαζεται μικρότερη επεξεργαστική ισχύ για να εχει το ιδιο ή καλυτερο αποτέλεσμα με τον ανταγωνισμό.

 

Το λειτουργικό της δεν το δίνει πουθενα ακριβως για να μην μπορει κανένας να γινει άμεσα συγκρίσιμος μαζι της.

 

Οποτε θα συνεχίσει να υπερκοστολογεί τα προϊόντα της ενα κλικ πανω απο τα κορυφαία των άλλων χωρις να χρειαζεται να μπει αμεσα στον ανταγωνισμό τους για θεωρητικά specs που στην πράξη δεν αποδίδουν ανάλογα. Ετσι πουλάει ακριβά και παράγει πιο φθηνά.

 

Αναβάθμισεις θα γίνονται πάντα με το σταγονόμετρο οριακά στον απαραιτητο βαθμό για να μην μένει πολυ πισω στον ανταγωνισμό.

 

Όσοι ονειρεύεστε το σούπερ τηλεφωνο σας λεω οτι μπορουν να σας το φτιάξουν και σημερα αλλα δεν θα το κανουν και θα το πάρετε σταδιακά σε 10 χρονια. Δεν εχουν λόγο.

 

Τις επαναστάσεις της, τις έκανε η Apple. Έφερε στον κοσμο τα smartphones όταν οι αλλοι έστελναν ακομη εικονομηνύματα και smiles απο τα δικά τους και έφερε στον κοσμο τα tablet οπου όταν τα πρώτοεμφάνισε ολοι είπαν οτι ειναι κατι άχρηστο και περιττό αφού υπαρχουν τα notebooks! Δεν μπορει καθε τοσο να έχουμε ριζικές προτασεις. Κάππα στιγμή η επόμενη και παλι απο εκει θα μας έρθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι,σε αλλον ήθελες να μιλήσεις μάλλον,δεν τα είπα εγώ αυτά.

Eχεις δικιο και σου ζητω συγνωμι για αυτο..... Τ μπερδεψα γιατι εγραφα ταυτοχρονα και στους 2...

Σορρυ  και παλι

:-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ν' ακούσω τι θα πούνε τώρα όλοι αυτοί που σίγουροι έκραζαν ότι πάλι έχει μείνει στο 1gb και ότι θα σέρνεται. 

 

Εύκολο. Θα πούνε "τώρα? από το 2012 είχαμε 2gb ram".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το διάβασα και σ' αυτό το site ότι η RAM είναι 2gb. 

http://www.iphoneincanada.ca/news/iphone-6s-2gb-ram/

 

Περιμένω ν' ακούσω τι θα πούνε τώρα όλοι αυτοί που σίγουροι έκραζαν ότι πάλι έχει μείνει στο 1gb και ότι θα σέρνεται. Έλεος πια. Τουλάχιστον περιμένετε λίγο να δείτε τι παίζει και μετά εκφράστε άποψη!

 

p.s. Έχω Android αλλά iphone με 2gb ram και A9 δεν θα παίζεται σε επιδόσεις!!!

 

Θα πούνε:

 

1. Και τι θα το κάνετε το έξτρα GB αφού σας έφτανε το ένα? (άσχετα που το 1 επιπλέον έλειπε σε αυτούς και όχι στους χρήστες iphone)

 

2. Δεν έχει ραδιόφωνο

 

3. Δεν έχει αναφορά παράδοσης

 

Τα περί αποσπώμενης μπαταρίας και sd δεν τα αναφέρω γιατί τώρα που και οι άλλοι κατασκευαστές ακολουθούν την ίδια τακτική, το κάνανε λίγο ...γαργάρα.

 

Next? :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με μοιάζει . Μπερδευεις το αναφέρω κατι με το με νοιάζει.

Και ποιος σου ότι δεν έχω προϊόντα της ; έχετε παθει ένα πατατράκ σήμερα με τα ποστ μου ;

Αραξτε .

Ενώ ζωή είναι να σε νοιάζει σε τι είναι ανυποχώρητη και σε τι όχι, μια εταιρία από την οποία δεν αγοράζεις προιόντα της... ΟΚ τώρα τα διάβασα όλα.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας Apple Watch με τις Motion Faces δεν έχουν καμία σχέση με τις Live Wallpaper των Android πρέπει να τις δείς απο κόντα

έχω δει ένα κάρο βίντεο για να καταλάβω τι διαφορετικό έχει το Motion faces ...δώσε τα φώτα σου γιατί ίσως δεν βλέπω καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...