Προς το περιεχόμενο

semi casual ανδρική χειμερινή ένδυση


Titus_Labienus_secondo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχ έλα ρε συ, δεν σου αρέσει όπως ντύνεται δηλαδή;

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να πω στον δικό μου πώς να ντυθεί, εκτός και αν από μόνος του ζητήσει κάποτε συμβουλή.

Έτσι κι αλλιώς, για να είμαι μαζί του μ'αρέσει και το στυλ του. Οπότε γιατί να του πω να αλλάξει την εικόνα του;

[Έτσι δεν θά'θελα κι εκείνος να μου λέει βέβαια πώς να ντύνομαι εγώ :P]

 

δεν εχω προβλημα ρε συ με το πως ντυνεται, απλα ειναι κατι φορες που το jean και το χουντι δεν ειναι καταλληλο για την περισταση και υπαρχει προβλημα. αλλα αν δεν αγορασεις τπτ αλλο περα απο αυτα δεν θα εχεις και τπτ αλλο να φορεσεις, καταλαβαινεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή σε μια ειδική περίσταση που απαιτεί dress code δεν το αντιλαμβάνεται από μόνος του; Ε αν είναι κάποιο ιδιαίτερο event τότε εξήγησέ του ότι ξερωγώ αγάπη μου αναγκαστικά σήμερα πρέπει να ντυθούμε κυριλέ και μετά back to normal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στο Fashionbeans, στο The Big Black Book Fall/Winter 2015 του Esquire, τα τεύχη του αγγλικού GQ καθώς και στα Lookbooks του Massimo Dutti για να πάρεις ιδέες.

 

 

δεν ειναι κακο το jacket [αν εισαι slender]

 

http://www.massimodutti.com/gr/el/aw-15-16/%CE%BF%CE%B9-%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%86%CE%B8%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%80%CF%8E%CF%81%CE%BF%CF%85---men/look-10-c1496014p6705011.html

Διάφορες ιδέες:

 

1)

URoyal-Men-Casual-and-stylish-Shirts-Win

 

 

2)

27a7ed36f4a3bbf40f080a00c8afc3df.jpg

 

 

3)

2015-New-Spring-Autumn-Men-s-Fashion-Cas

 

 

4)

dc30f4e50461e31f96e7c8aa80298380.jpg

 

 

5)

sophisticated-style.jpg

 

 

 

μονο το τελευταιο τρωγιεται καπως [για middle aged ppl]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε μια ειδική περίσταση που απαιτεί dress code δεν το αντιλαμβάνεται από μόνος του; Ε αν είναι κάποιο ιδιαίτερο event τότε εξήγησέ του ότι ξερωγώ αγάπη μου αναγκαστικά σήμερα πρέπει να ντυθούμε κυριλέ και μετά back to normal.

 

εχει κανα δυο πουκαμισα (τα οποια δεν μου πολυαρεσουν αλλα δεν λεω τπτ) αλλα δεν ειναι αρκετα. αυτο το semi casual που λεμε εδω δεν υπαρχει. για μενα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι ντυνεται ακαταλληλα για το κλιμα του Βελγιου, ντυνεται οπως ντυνοταν στην ελλαδα και προφανως δεν ειναι αρκετο. Περυσι μαλλιασε η γλωσσα μου να του λεω παρε ενα μπουφανακι με κουκουλα και δεν με ακουγε. Φετος μου λεω, ε μαλλον θα παρω ενα μπουφαν αλλα αν δεν τον παω εγω στα μαγαζια δεν θα κουνησει τον κωλο του. Θα παει δεκεμβρης μεχρι να το αποφασισει οπου θα ειναι πολυ αργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε κανένα online shop για αντρικά ρούχα; Εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης όμως.. 

 

 

http://www.usc.co.uk/Pages/mens

 

http://www.thehut.com/catalogue/men/outlet.list

 

#ελληνικα ρε μοντς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει να ντύνομαι καλά, αλλά πρακτικά... αρχίδια.. Έχω μια ντουλάπα γεμάτη παντελόνια πουκάμισα και κουστούμια τα οποία δεν φοράω σχεδόν ποτέ και μια ντουλάπα με casual ρούχα από τα οποία φοράω το 10%

 

Αν δεν υπάρχει πίεση από δουλειά ή περίσταση πάντα με ένα jean (όχι μπλε) και polo tshirt κυκλοφορώ το οποίο είναι ο ορισμός του business casual στην Κύπρο (η και χειρότερα :D).

 

Σιγά μη σιδερώνω πουκάμισα... για τα 7 layers no comment .. ούτε στον χειρότερο εχθρό. Επίσης το scarf αν δεν έχει κρύο δεν είναι metrosexual, ούτε hipster-οστυλ. Είναι straight up gay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει να ντύνομαι καλά, αλλά πρακτικά... αρχίδια.. Έχω μια ντουλάπα γεμάτη παντελόνια πουκάμισα και κουστούμια τα οποία δεν φοράω σχεδόν ποτέ και μια ντουλάπα με casual ρούχα από τα οποία φοράω το 10%

 

Αν δεν υπάρχει πίεση από δουλειά ή περίσταση πάντα με ένα jean (όχι μπλε) και polo tshirt κυκλοφορώ το οποίο είναι ο ορισμός του business casual στην Κύπρο (η και χειρότερα :D).

 

Σιγά μη σιδερώνω πουκάμισα... για τα 7 layers no comment .. ούτε στον χειρότερο εχθρό. Επίσης το scarf αν δεν έχει κρύο δεν είναι metrosexual, ούτε hipster-οστυλ. Είναι straight up gay

 

 

1079a37bd2f3c0f169a35cd441bdf3a876387ef2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη δευτερη και 4 η φοτο ειναι τζακετ αυτα?που μπορω να βρω τετοια?αν και πρεπει να εχω νομιζω

 

επισης κασκολια ουτε για πλακα,μονο παλαιστινιακο εντος και εκτος γηπεδου,αντε και κανα σκουφι να το παιζω χιπστερας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάφορες ιδέες:

 

1)

URoyal-Men-Casual-and-stylish-Shirts-Win

 

 

2)

27a7ed36f4a3bbf40f080a00c8afc3df.jpg

 

 

3)

2015-New-Spring-Autumn-Men-s-Fashion-Cas

 

 

4)

dc30f4e50461e31f96e7c8aa80298380.jpg

 

 

5)

sophisticated-style.jpg

 

 

1 και 3.Και τα υπολοιπα καλα ειναι ,αν εξαιρεσεις αυτη την καλλιτεχνικη πινελια στο λαιμο,πως το λενε, αυτο το ριχταρι , το scarf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν πολύ τα Link.png Site: http://www.superdry.com">Superdry , δεν ξέρω αν ψάχνεις σε πιό οικονομικό όμως.

 

Off, φαντάζομαι την Ευα να φωνάζει "πάρε μια ζακέτα αγόρι μου, θα κρυώσεις" :D

Μπορεί να είναι θερμόαιμος, κι εμένα τον χειμώνα με κάτι ανάλαφρα τον βγάζει και αμα τον ακουμπήσεις καίει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχει και καποια σημασια αν τα θες ειδικα για την δουλεια (δηλαδη οχι εξαλλα χρωματα κλπ) ή γενικα ...

Σε πολυ γενικες γραμμες

-οχι σκισμενα τζιν ,

-οχι τερμα ανοιχτοχρωμα τζιν λες και τα πηρες απο εκρηξη σε εργοστασιο χλωρινης,

-αρκετα πουκαμισα και ωραιες μπλουζες να τα κανεις rotation να μην εισαι σαν αστεγος που πηρε 1 πουκαμισο και το βαζει σε ΟΛΕΣ τις περιστασεις ,

-μερικα παντελονια πχ massimo dutti , ζαρα , tommy κλπ

-εκτος απτις σπορτ ζακετες καμια ζακετα λιγο πιο ομορφη

-λεπτες μπλουζες γα πανω απτο πουκαμισο αν κανει κρυο

 

Οσο αφορα το σιδερωμα , σχεδον παντα πουκαμισο φοραω στη δουλεια κλπ , σιγα το ζορι το σιδερωμα (οκ οκ οκ μια φορα και εγω εκανα ζημια σε πουκαμισο μου στο σιδερωμα.. τι να κανουμε..) εκτος αν περιμενεις να μαζευτουν απλυτα ενος μηνα για να τα σιδερωσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...