Προς το περιεχόμενο

semi casual ανδρική χειμερινή ένδυση


Titus_Labienus_secondo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι προτασεις της nenya φυσανε B)

 

καθε περισταση εχει το δικο της ντυσιμο... δε μπορεις να βγεις για ποτο σ ενα καλο μαγαζι σα λετσος ουτε να τριγυρνας ολη μερα με τις φορμες. βασικα το "δε μπορεις" μεταφραζεται στο τι ειναι αισθητικα αποδεκτο απο το ευρυ κοινο, ο καθενας φυσικα περα απ αυτο εχει το γουστο του ειτε στο πως θελει να ντυνεται ειτε στο πως βλεπει τους αλλους.

 

Εμενα μου αρεσει να υπαρχει ισορροπια και αναλογα με την ωρα/μερος να πηγαινει και το ντυσιμο. Γενικα το πρωτο πραγμα που βλεπεις στον αλλον ειναι η εξωτερικη εμφναιση και σ αυτο συγκαταλεγεται και το ντυσιμο. Το οποιο παντα μπορει να σε ανεβασει ή να σε ριξει... μπορει να σαι μετριος εμφανισιακα αλλα να χεις ωραιο στυλ κι ετσι να "ανεβαινεις λεβελ"

 

Τα φουλαρια που φορανε μερικοι με ξενερωνουν απιστευτα οπως επισης και οι σαγιοναρες. Για μενα αντρας και σαγιοναρα πανε μαζι ΜΟΝΟ στην παραλια κι αντε σε κανα νησι πρωι/μεσημερι. Ειχαμε βγει στις αρχες του καλοκαιριου μια παρεα στην παραλιακη Σαββατο βραδυ, ολοι καλα ντυμενοι και ηρθε ο αλλος με βερμουδα και χαβαγιανας.....

οπως επισης κατι δερματινες σαγιοναρες (ακριβες) που φορανε μερικοι μου κανουν πολυ γκέι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25*1.37$

 

Εδώ δεν έχουμε ντόλαρς και δεν είμαστε τόσο φτηνοί. Τα καθαριστήρια παίρνουν γύρω στα 3-4 ευρώ το πουκάμισο.

 

edit: να, ηρθε και ο άλλος μέρικας να μας χτυπήσει αλύπητα. Ξέρουμε, και βενζίνη βάζετε με ψίχουλα, και τρώτε κάτι πιατάρες ΝΑ με πενταροδεκάρες αλλά μην μας το τρίβετε στη μουρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχουμε ντόλαρς και δεν είμαστε τόσο φτηνοί. Τα καθαριστήρια παίρνουν γύρω στα 3-4 ευρώ το πουκάμισο.

 

Τι λε ρε, ακομα και στο Ldn 1.5 λιρα εχει.....

 

Με τι σας τα καθαριζουν εκει? Mε φυλλα χρυσου ? :P

edit: να, ηρθε και ο άλλος μέρικας να μας χτυπήσει αλύπητα. Ξέρουμε, και βενζίνη βάζετε με ψίχουλα, και τρώτε κάτι πιατάρες ΝΑ με πενταροδεκάρες αλλά μην μας το τρίβετε στη μουρη.

 

Δεν τρωμε πιαταρες.... ειμαστε φιτ....  :P :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαριστήριο.

 

είμαι τσίπης. 

 

Αν μιλούσαμε για 10$ την δεκάδα όπως λέτε no problem αλλά δεν υπάρχουν αυτές οι τιμές εδώ. Τόσα θέλουν για 2 πουκάμισα.

 

Αν και βασικά δεν είναι άνετο το πουκάμισο, και αφού το Polo είναι αποδεκτό πλήρως εδώ ως bussiness casual προτιμώ να μην φοράω πουκάμισα και τζάμπα να ήταν το σιδέρωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα κασκολάκια ε!

7519dbf1770790a53b0e7adc087ac88d.jpg

 

Προσωπικά έχω αδυναμία στα δερμάτινα μπουφάν και ζώνες [και σε άντρες κ σε γυναίκες].

 

Κι άλλα λουκ:

 

 

the-rock-n-roll-punk-sporty-chic-styles-

 

 

 

9fc4f4c6b8b2ea1b53cc150af40f25bf.jpg

 

 

 

tumblr_mf5hmsroXj1rvyatyo1_1280.jpg

 

 

Καιιιιιιιιιιιιιιιιι φυσικά

 

dean-winchester.jpg

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ πολύ καλύτερα. 

 

Υφασμάτινο μπουφάν δεν φοράω ποτέ. Πάντα δερμάτινο. Όταν ξαναήρθε τσι μόδας πρόπερσυ το perfecto, ξέθαψα το δικό μου που αγοράστηκε το 1995 και το φορούσα ανάμεσα στους κλαρινογαμπρούς σαν να μην συμβαίνει τίποτα ήμουν πολύ χαρούμενος. 

 

Όταν είμαι κουστουμαρισμένος μακρύ παλτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για τους άνδρες είναι εύκολο, με τις γυναίκες όμως τι γίνεται; Όσο πάει γίνονται και πιο ηλίθια τα γυναικεία ρούχα. Μερικές ακόμα ιδέες:

 

 

 

tumblr_nicctscJny1sl33kgo1_500.jpg

 

108226fcffd8cd7a85729448be0265bc.jpg

 

f1caef27ac4fbf875ab070219cf54262.jpg

 

 

 

Γουάου  :whistle:  Πάντως πες μας και τι ηλικία έχεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιο εύκολο για τις κυρίες και οπτικά ευχάριστο να ειναι καλοντυμένες χωρίς να ειναι υποχρεωμένες να φορούν τη στολή γραφείου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πιο εύκολο για τις κυρίες και οπτικά ευχάριστο να ειναι καλοντυμένες χωρίς να ειναι υποχρεωμένες να φορούν τη στολή γραφείου.

 

Έτσι νομίζεις! Αν η εταιρία είναι πολύ δήθεν, θα πρέπει να φοράς ψηλά παπούτσια, άβολες φούστες, φορέματα μεσα στο ψοφόκρυο, μπλούζες με ψιλοντεκολτέ κτλ. Ενώ οι άνδρες: Παντελόνι, πουκάμισο, μπουφάν και έξω από την πόρτα. Τώρα το τι είναι πιο οπτικά ευχάριστο εξαρτάται από τις ορέξεις του καθένα.. :Ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για τους άνδρες είναι εύκολο, με τις γυναίκες όμως τι γίνεται; Όσο πάει γίνονται και πιο ηλίθια τα γυναικεία ρούχα. Μερικές ακόμα ιδέες:

 

 

 

tumblr_nicctscJny1sl33kgo1_500.jpg

 

108226fcffd8cd7a85729448be0265bc.jpg

 

f1caef27ac4fbf875ab070219cf54262.jpg

 

 

 

Γουάου  :whistle:  Πάντως πες μας και τι ηλικία έχεις.

 

Μου αρεςει που στην πρώτη φωτό βρήκαν κινητό και πλαστικό ποτήρι για ταιριάξουν με τα ρούχα

 

=]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

+1 στα της Νενης. Το χει η κοπελα.

Γενικα τον χειμώνα ειμαι κλασικα του πουκάμισου με τζην και σακακιου. Ενίοτε και καζακα μαλλινη.

Επισης μου αρεσει και το τζην με πουκάμισο και πουλοβερ.

Γενικα μη φοβαστε τα χρώματα παρα το οτι είναι χειμώνας ;)

 

Εντιτ: και ο βαηπερας το χει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...