Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει παραγγειλει κανεις απο banggood με B2C Europe ?

22 μερες εχουν περασει απο οταν μου το εστειλαν

 

 

Ναι έφυγε χθες .Shipping Method:B2C Europe,Track Number:Untracked

 

Παρέλαβα τον φακό σήμερα. ΗΡΘΑΝΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΤΙΣΜΟΙ !!!!!!!!!! Ένα πράγμα έχω να πω. WOOOOOOOOOWWWWW!!!! Τι φως είναι αυτό ρε παιδιά!! Το έβλεπα στο youtube και δεν πίστευα. Ποιότητα κατασκευής και σχεδιασμός ΑΡΙΣΤΑ!!!! Χαίρεσαι να τον κρατάς στα χέρια σου.

 

 

Τον Nitecore EC4S του @black66 τον έστειλαν στις 22 Δεκ και τον παρέλαβε στις 5 Ιαν. Δηλαδή έκανε 14 ημέρες εκ των οποίων 8 εργάσιμες.

Τον δικό μου EC4S τον έστειλαν 3 ημέρες αργότερα (στις 25 Δεκ), πάλι με B2C Europe και ακόμα δεν έχει φανεί.

Μέχρι την Ελλάδα καλά έρχονται, απο εκεί και πέρα είναι ότι νάναι και ότι τύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Olight με προβλημα (προβληματικη σειρα το εχουν πολλοι) και αθλια αντιμετωπιση απο banggood...προσοχη...δεν αναγνωριζουν τιποτα μολις περασει η διορι του Paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Olight με προβλημα (προβληματικη σειρα το εχουν πολλοι) και αθλια αντιμετωπιση απο banggood...προσοχη...δεν αναγνωριζουν τιποτα μολις περασει η διορι του Paypal

Ποιος ακριβως;

Και δεν εχει 5 χρονια εγγυηση της εταιριας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες στα 15-20€ ποιος ειναι ο πιο δυνατος φακος? Κατα προτιμηση απο banggood

Θα ελεγα απο επωνυμους Manker Rambler με καποιο κουπονι που υπαρχει πιο πισω κατεβαινει στα 21€ αν θυμαμαι. Μετα πας σε convoy νομιζω... Αυτους εχω υποψιν μου , σε ποιοτικους αλλα χωρις να ειναι top στα lumens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Τον Nitecore EC4S του @black66 τον έστειλαν στις 22 Δεκ και τον παρέλαβε στις 5 Ιαν. Δηλαδή έκανε 14 ημέρες εκ των οποίων 8 εργάσιμες.

Τον δικό μου EC4S τον έστειλαν 3 ημέρες αργότερα (στις 25 Δεκ), πάλι με B2C Europe και ακόμα δεν έχει φανεί.

Μέχρι την Ελλάδα καλά έρχονται, απο εκεί και πέρα είναι ότι νάναι και ότι τύχει.

Ακριβώς αυτό.Όπως τύχει.Είχα και άλλη παραγγελία πριν από αυτή με B2C Europe,στις 6 Δεκεμβρίου και την παρέλαβα 10 μέρες αργότερα,στις 15 Ιανουαρίου (40 ημερολογιακές ημέρες).Ότι να΄ναι.Και υποτίθεται ερχόταν από Ευρωπαϊκή αποθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ψάχνω για 6x18650 για αντικατάσταση σε μπαταρία λαπτοπ.

είχε lg(ροζ) στα 3000 ονομαστικό. κωδ.LGABD11865 M268I258A1

.

 

βασικά φαίνεται να έχει χαλάσει το ένα παράλληλο ζεύγος και δεν φορτίζει/δουλεύει καθόλου.

οπότε σκέφτομαι να τις αλλάξω όλες εκτός αν βρω απολύτως όμοιες.

 

ποιες μου προτείνετε με πραγματική χωρητικότητα  γύρω στα 3000mAh?

link καταστήματος και κωδικός αν παίζει είναι μεγάλη διευκόλυνση γιατί οι προσφορές που έχουν αναφερθεί στο παρελθόν δεν είναι πλέον σε ισχύ.

η καλύτερη περίπτωση που έχω εντοπίσει εγώ είναι αυτές ICR18650 - 32A

http://www.gearbest.com/batteries/pp_190729.html

Επεξ/σία από NaGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την αλλαγή μπαταριών σε ΗΡ λαπτοπ, μου έτυχε περίπτωση να "κλειδώσει" ο επεξεργαστής που είναι πάνω στην μπαταρία και να μην δουλεύει με νέα στοιχεία. (ακόμα και μετά από calibration έβγαζε μήνυμα αντικατάστασης).  Κάπου πήρε το μάτι μου ότι σε αρκετά πακ υπάρχει πρόβλεψη να μην είναι εφικτή η αντικατάστασή των μπαταριών.  Μήπως βέβαια ένα νέο πακ έχει πολύ κοντινή τιμή με τα νέα στοιχεία;

 

Βέβαια η αναζήτηση καλών 18650 είναι σχετική με το topic, οπότε αν υπάρχει κάποια προσφορά ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για 6x18650 για αντικατάσταση σε μπαταρία λαπτοπ.

είχε lg(ροζ) στα 3000 ονομαστικό. κωδ.LGABD11865 M268I258A1

.

 

βασικά φαίνεται να έχει χαλάσει το ένα παράλληλο ζεύγος και δεν φορτίζει/δουλεύει καθόλου.

οπότε σκέφτομαι να τις αλλάξω όλες εκτός αν βρω απολύτως όμοιες.

 

ποιες μου προτείνετε με πραγματική χωρητικότητα  γύρω στα 3000mAh?

link καταστήματος και κωδικός αν παίζει είναι μεγάλη διευκόλυνση γιατί οι προσφορές που έχουν αναφερθεί στο παρελθόν δεν είναι πλέον σε ισχύ.

η καλύτερη περίπτωση που έχω εντοπίσει εγώ είναι αυτές ICR18650 - 32A

http://www.gearbest.com/batteries/pp_190729.html

 

Αυτες ειναι μια χαρα , στο ποιος ομως θα σου κανει την ειδικη κολληση (οχι με καλαι αλλα κατι σαν πόντα) ειναι το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη μπαταρία τη φόρτιζε παρά το μήνυμα αντικατάστασης?


Αυτες ειναι μια χαρα , στο ποιος ομως θα σου κανει την ειδικη κολληση (οχι με καλαι αλλα κατι σαν πόντα) ειναι το θεμα.

γιατί όχι με καλάι, λες να λιώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη μπαταρία τη φόρτιζε παρά το μήνυμα αντικατάστασης?

γιατί όχι με καλάι, λες να λιώνει?

 

Οχι , απλα δεν κανει για πολλους λογους .... π.χ. δεν χωραει η κολληση και γενικοτερα δεν κανει να ζεσταθει το cell οταν θα κολλας.

offtopic ομως για εδω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω για 6x18650 για αντικατάσταση σε μπαταρία λαπτοπ.

είχε lg(ροζ) στα 3000 ονομαστικό. κωδ.LGABD11865 M268I258A1

.

 

βασικά φαίνεται να έχει χαλάσει το ένα παράλληλο ζεύγος και δεν φορτίζει/δουλεύει καθόλου.

οπότε σκέφτομαι να τις αλλάξω όλες εκτός αν βρω απολύτως όμοιες.

 

ποιες μου προτείνετε με πραγματική χωρητικότητα  γύρω στα 3000mAh?

link καταστήματος και κωδικός αν παίζει είναι μεγάλη διευκόλυνση γιατί οι προσφορές που έχουν αναφερθεί στο παρελθόν δεν είναι πλέον σε ισχύ.

η καλύτερη περίπτωση που έχω εντοπίσει εγώ είναι αυτές ICR18650 - 32A

http://www.gearbest.com/batteries/pp_190729.html

Έχει τις ίδιες το Fasttech https://www.fasttech.com/product/2945400-authentic-lg-lgabd11865-3-7v-3000mah-rechargeable (μην κοιτάς τον δεύτερο αριθμό, είναι η παρτίδα ή κάτι τέτοιο).

Και οι Samsung που βρήκες, σου κάνουν. Είναι και αυτές με τερματισμό στα 4.35V όπως και οι LG που έχεις.

Οχι , απλα δεν κανει για πολλους λογους .... π.χ. δεν χωραει η κολληση και γενικοτερα δεν κανει να ζεσταθει το cell οταν θα κολλας.

offtopic ομως για εδω :)

Όντως η σωστή δουλειά γίνεται με ηλεκτροπόντα. Για να κάνεις δουλειά με κόλληση, πρέπει να έχεις επιπλέον χώρο και καλό χέρι (αλοιφή και να μην κρατήσεις το κολλητήρι στον πόλο πάνω απο 5δευτερόλεπτα). Αλλά αν πάρεις καινούργιες μπαταρίες, δώσε και κανά 10ευρο σε ένα μαγαζί να στις φτιάξουν σωστά με ηλεκτροπόντα.

 

Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις με τις παλιές σου μπαταρίες να φτιάξεις μιά "καλή" σειρά. Αν έχεις 6 μπαταρίες (3 στη σειρά επι δύο παράλληλα) πέτα αυτές που φαίνονται νεκρές, κράτα 3 "καλές", και βάλτες σε σειρά. (Εννοείται μόνο αν είσαι σίγουρος ότι ξέρεις τι κάνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...