Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε φακούς (flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν νομιζω οτι με συμφερει οικονομικα 3xAAA.

ποσο κραταει σε διαρκεια μια 14500?? πχ η ΑΑ λεει 1 ωρα...

ποσες φορτισεις βγαζει επισης?

εχεις να προτινεις καποιον φτηνο φορτιστη? (τουλαχ 2 θεσεις).

ουσιαστικα μιλαμε για διαδρομη 5 λεπτων με το ποδηλατο στις 4 τα χαραματα σε δρομους χωρις πολυ φως.

ευχαριστω για τον χρονο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προαπαθώ να κάνω την αγορά φακού και μπαταριών αλλά μου βαζει επιπλέον 1.99 $ για tracking number χωρίς να έχω άλλη επιλογή :whistle: ......Είναι υποχρεωτικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "ultrafire" μπαταρίες των 5000mah σίγουρα δεν ήταν καλή αγορά και θέλουν λίγο προσοχή.

 

Για φακό, μπορείς κάλλιστα να αξιοποιήσεις την πρόταση του @giantdi για τον Convoy S2+ στα 13$,

ή ίσως τον Convoy S3(με XML2 U2) στην ίδια περίπου τιμή:http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_236481.html

Αν θέλεις να πλησιάσουμε πιό πολύ στα 10€, ο Convoy S2+ (με XML U2 led) στα 11,59$: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_44144.html

 

 

Ωραιος φακός ο Convoy, εξαιρετικής ποιότητα κατασκευής (γενικώς η εταιρία είναι πολύ προσεγμένη).

 

Αυτός εδώ http://www.ebay.com/itm/Ultrafire-2200LM-CREE-XM-L-T6-LED-18650-26650-AAA-Flashlight-Focus-Torch-Light-/181322932057 επίσης είναι εξαιρετικός.

 

Φορτιστής Lii 100 μονόδρομος (σε οικονομικό και εξαιρετικό).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προαπαθώ να κάνω την αγορά φακού και μπαταριών αλλά μου βαζει επιπλέον 1.99 $ για tracking number χωρίς να έχω άλλη επιλογή :whistle: ......Είναι υποχρεωτικό?

 

Αν μιλας για το gearbest θα σου προτεινα να βαλεις tracking number... Αλλιως ισως ταλαιπωρηθεις , οχι απο αποψη χρονου που θα ερθει , αλλα σε περιπτωση που δεν ερθει.

 

δεν νομιζω οτι με συμφερει οικονομικα 3xAAA.

 

ποσο κραταει σε διαρκεια μια 14500?? πχ η ΑΑ λεει 1 ωρα...

 

ποσες φορτισεις βγαζει επισης?

 

εχεις να προτινεις καποιον φτηνο φορτιστη? (τουλαχ 2 θεσεις).

 

ουσιαστικα μιλαμε για διαδρομη 5 λεπτων με το ποδηλατο στις 4 τα χαραματα σε δρομους χωρις πολυ φως.

 

ευχαριστω για τον χρονο σου!

 

Με 14500 δεν ξερω τη δειαρκεια. Στη φωτεινοτητα του "κολλαω" , επειδη ο φακος ειναι με ζοομ (δηλαδη φακο εχει μπροστα) και οχι κατοπτρο , οποτε δεν ειναι φωτεινος με ΑΑ. Θα ανεβασω φωτογραφια αργοτερα να καταλαβεις αν μπορεσω.

 

H 14500 : http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_123468.html με κουπονακι LED2015GB

Φορτιστης (προσοχη , ειναι χωρις τροφοδοτικο) : Xtar MC1 (0,5A) , Xtar MC1 Plus (1A) , Xtar MC2 (0,5A) , VariCore V10 (liitokala lii100 copy) , Nitecore UM10

 

Banggood δοκιμαζεις κουπονακι "BLF" , και gearbest "LED2015GB" 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι ειναι χωρις τροφοδοτικο? γιατι προφανως ουτε απο αυτο εχω...

παντως βγαινει ακριβα στην τελικη...

ανεβασε παντως φωτογραφια οταν μπορεσεις μηπως καταλαβω τι παιζει!

σε ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικο εννοω κατι τετοιο (απλο usb charger κινητου): http://www.ebay.com/itm/US-UK-EU-Plug-Wall-Car-Charger-Adapter-5V-2A-Dual-USB-2-Port-For-Samsung-Phone-/141811134699?var=&hash=item21049a30eb:m:mf8_HsKuSdy7wQVF0rouPhg

 

Επειδη δεν εχω τη δυνατοτητα να βγαλω φωτογραφιες σου παραθετω απο αλλο forum :

Με ΑΑ : (1) , (2)

Με 14500 : (1) , (2)

 

Παντως ενα φορτιστη οπως αυτο που προτεινα στο προηγουμενο post μπορεις να τον χρησιμοποιησεις και αργοτερα σε κατι πιο δυνατο , που θα παιρνει μπαταριες πχ 18650.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν μιλας για το gearbest θα σου προτεινα να βαλεις tracking number... Αλλιως ισως ταλαιπωρηθεις , οχι απο αποψη χρονου που θα ερθει , αλλα σε περιπτωση που δεν ερθει.

 

Ίσως έχεις δίκιο αλλά δεν έχω επιλογή να ΜΗΝ βάλω tracking number για να μην δώσω 2€ παραπάνω....

Έχει σημασία που αγοράζω μπαταρίες ή μπορεί να γίνει η αγορά ΧΩΡΙΣ tracking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλας για το gearbest θα σου προτεινα να βαλεις tracking number... Αλλιως ισως ταλαιπωρηθεις , οχι απο αποψη χρονου που θα ερθει , αλλα σε περιπτωση που δεν ερθει.

 

Ίσως έχεις δίκιο αλλά δεν έχω επιλογή να ΜΗΝ βάλω tracking number για να μην δώσω 2€ παραπάνω....

Έχει σημασία που αγοράζω μπαταρίες ή μπορεί να γίνει η αγορά ΧΩΡΙΣ tracking...

Απο κινητο δοκιμαζεις ή απο υπολογιστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έσπασε τα νεύρα το gb. Έκανα παραγγελία πριν από 15 μέρες και ενώ την έστειλαν δεν έστειλαν τον Liitokala Lii 500 χωρίς να με ενημερώσουν. Τυχαία το ανακάλυψα σήμερα που ήθελα να πάρω ένα 2ο για ένα φίλο. 

Στο θέμα μας. Υπάρχει κάπου αλλού σε προσφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σημασία που αγοράζω μπαταρίες ή μπορεί να γίνει η αγορά ΧΩΡΙΣ tracking...

Υποθέτω πατάς το "Proceed to Checkout"

Πάτα το "Checkout with Paypal" και δεν θα σου χρεώσει tracking.

Πράγματι δοκίμασα και μου χρεώνει και εμένα tracking number.

Μάλλον θα έχει να κάνει με κανονισμούς ασφαλείας για μπαταρίες λιθίου.

Αν και πρόσφατα είχα πάρει μπαταρίες απο το Gearbest χωρίς να έχει υποχρεωτικά tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κινητο δοκιμαζεις ή απο υπολογιστη?

Aπό υπολογιστή....

 

Υποθέτω πατάς το "Proceed to Checkout"

Πάτα το "Checkout with Paypal" και δεν θα σου χρεώσει tracking.

Πράγματι δοκίμασα και μου χρεώνει και εμένα tracking number.

Μάλλον θα έχει να κάνει με κανονισμούς ασφαλείας για μπαταρίες λιθίου.

Αν και πρόσφατα είχα πάρει μπαταρίες απο το Gearbest χωρίς να έχει υποχρεωτικά tracking number

Μάλλον δεν κάνω τότε λάθος αλλά είναι λίγο περίεργο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό υπολογιστή....

 

Μάλλον δεν κάνω τότε λάθος αλλά είναι λίγο περίεργο.......

Μολις δοκιμασα να παρω μια μπαταρια απο το κινητο και μου το βγαζει χωρις tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας και γω για φακό, βρήκα αυτό το thread, οπότε θέλωντας και μη, ξεκίνησα διάβασμα. Μετά από κάμποσο διάβασμα σε ελληνικά και ξένα forums και ψάξιμο σε online μαγαζια, κατέληξα μάλλον στον Convoy C8 με XM-L2 T6 led, που προτείνετε από πολλούς. Η αγορά θα γίνει από Aliexpress και συγκεκριμένα από ένα πωλητή γνωστό στην online κοινότητα, σύμφωνα τουλάχιστον με αυτό το thread στο budgetlightforum:
http://budgetlightforum.com/node/44685
και εδώ ο φακός
http://www.aliexpress.com/store/product/Convoy-c8-strong-light-flashlight-cree-xml-u2-t6-torchy/330416_826040641.html
Για γενική χρήση τον θέλω, σπίτι, αυλή, βουνό κλπ.

Φακοί τύπου C8 (όπως ο παραπάνω) υπάρχουν άφθονοι σε τιμές κάτω από 10€ σε Aliexpress, Gearbest και Βanggood. Αξίζουν; Είναι χαμηλής ποιότητας; Είναι μαϊμού; Έχουν μαϊμού Cree led;

Το ίδιο συμβαίνει και στους φορτιστές που ψάχνω. Πχ τον Liitokala Lii-500 τον βρίσκεις και με 14€ στο Aliexpress.

Τη γνώμη σας θα ήθελα για τα παραπάνω και ευχαριστώ όσους συνεισέφεραν με τις γνώσεις και εμπειρίες τους σε αυτή την ενδιαφέρουσα συζήτηση.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις δοκιμασα να παρω μια μπαταρια απο το κινητο και μου το βγαζει χωρις tracking number

Το δοκίμασες μέχρι τέλους?Γιατί όταν παω paypal μου βγάζει το ποσό με 1.99 $ παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...