Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμενου rx-8


SilentkillerBeast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα:

 

καιει πολυ

ακριβα λαστιχα

συμπιεση?(δεν ξερω πολλα για αμαξια)

λαδια?διαβασα σε ενα αλλο threat οτι πρεπει να κανεις κατι περιεργα για να μην καει λαδια κτλ αλλοι λεγανε θα θελεις μπετονακι στο πορ παγκαζ κτλ.

 

το αμαξι δεν θα ειναι για daily,ισως κατσει χωριο και κυκλοφορει 1-2 φορες την εβδομαδα και τα σαββ/κα οταν ερχεται απο αθηνα.

το βασικο που σκεφτηκαμε σε αυτο το αμαξι ειναι ο φορος.η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να καει τοσο πολυ

Απεναντιας.. αμα παρεις rx8 θα πληρωσεις ανεξελεκτο φορο... σε σχεση με ενα 1600 στα 265 ευρω!!!

Και για να μην το κουραζουμε το αμαξι εχει ακυρο κινητηρα.. Δεν ειναι τυχαιο που τα δινουν μπιρ παρα..

PS : το αμαξι εχει τρελο γκαζι (το οδηγησα μια φορα..και ειναι το μοντελο με τα 192 αλογα)

Απο τα χαμηλα πως παει??? Τι αισθηση σου δινει μεχρι τις 3500στρ? Εχει καλες ρεπριζ 1,2,3? πχ οι στροφες σου 2εως2500 με 3η ταχυτητα και το πατας?Πως θα φευγει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τα χαμηλα πως παει??? Τι αισθηση σου δινει μεχρι τις 3500στρ? Εχει καλες ρεπριζ 1,2,3? πχ οι στροφες σου 2εως2500 με 3η ταχυτητα και το πατας?Πως θα φευγει?

 

ειναι απο αλλον πλανητη σου λεω..δεν θυμαμαι λεπτομερειες..θυμαμαι οτι γκαζωνα με πρωτη..και πανω που πηγαινα να κουμπωσω δευτερα να μου λεει ο φιλος μου..ασε τις μαλακιες...εχει και αλλο η 1η...δεν την αλλαζουμε τοσο νωρις..τι στο πεος δηλ!!...

 

Ολες οι σχεσεις γεμιζανε σε ολο το φασμα των στροφων..ενιωθες το χιλιοστο του πενταλ..να δινει δυναμη...αφηνες πενταλ..εβλεπες οτι εκοβε (σε λιγα χιλιομετρα)...δηλ η αποκριση ηταν αμεση και αρκετη.. πενταλ...γκαζι...

 

Αυτοκινητο απολαυση...δεν περιγραφεται διαφορετικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι σχεσεις γεμιζανε σε ολο το φασμα των στροφων..ενιωθες το χιλιοστο του πενταλ..να δινει δυναμη...αφηνες πενταλ..εβλεπες οτι εκοβε (σε λιγα χιλιομετρα)...δηλ η αποκριση ηταν αμεση και αρκετη.. πενταλ...γκαζι...

 

Αυτοκινητο απολαυση...δεν περιγραφεται διαφορετικα...

Εγω δεν το εχω οδηγησει αλλα εχουν πει οτι απο τα χαμηλα δεν παει καλα.. γενικα εχει θεμα απο τα χαμηλα..

Ας πει και καποιος αλλος την γνωμη του πανω σε αυτο(κατοχος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ετών θέλει rx8...Δεν μπορώ να απαντήσω σοβαρά  πραγματικά. Πέρα από το πως πέρασε πανεπιστήμιο οι γονείς εγκληματίες απλά ρε..Ούτε κόστος ούτε τίποτα θα στουκαρει πριν χρειαστεί νερό το ψυγείο :/

Παρομοια κατάσταση παιδί στην γειτονιά πρώτο αμάξι....ε που λέτε να έβαλε το Ν ρε φίλε..Ναι μεν στο πίσω τζάμι αλλά στη μέση. Στη μέση....ε τι να πεις μετά από τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες κατι αλλο ρωτα οτιδιποτε εχει σχεσι με αυτοκινητα.

Να ρωτησω εγω.. Το daewoo lanos τι λεει απο μηχανικα? Ιπποδυναμη-καταναλωση???
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! ειμαι καινουργιος εδω...! ακου,,φιλε,,επιδει εχω πολλες γνωσεις στα αυτοκινητα (δεν ειμαι ψονιο) !δεν εκατσα καν να διαβασω τι γραφουν γτ οι περισοτεροι γραφουν ψιλοχαζομαρες...(προτα πολα 1.300cc 230hp το αμαξη αυτο ειναι η τουμρπο εκδωση...ειναι δινατο πολυ για τα κιβικα του χαρη στον rotary κινιτηρα και την τουρμπινα που εχει...(αλλα εχει πολλυ αυξημενη καταναλωση! καιει περισοτερο απο ενα αλλο αυτοκινιτο τουρμπο ιδιας ιποδιναμης!!!! Γιατι ειναι rotary.!! τα ανταλακτικατου...- επισκευες ειναι τσιμπιμενεσ...(ιδικα αν πας σε αντιπροσοπια-γνισια) εχουν θεμα με το τουρμπο τους....και δεν πρεπει να το ζοριζεις πολλυ...δν ξερω τι χριση του εχει κανει ο προιγουμενος ιδιοκτητης..(-μικροι χωροι πισω καθησματον..) αυξημενα τελοι λογο  πολλον ριπων !! (και ναι.....εχει ιμερομινια ληξης το μοτερ.....πρεπει νασε σινεπεις...στα σερβισ...και σε ολα....απλα οι περισοτεροι που περνουν rx8 δεν το σιντιρουν το ''πηδανε'' και δεν κανουν σερβισ ι οτι αλλο  γιατι ειναι ακριβα.....και μολις φτασει γυρω στα 100.000χιλιομετρα το πουλανε γτ ψιλοαρχιζει προβληματα το μοτερ.... (φιλε μην το παρεις απο μενα) ειναι ωραιο εντιποσιακο ομορφο τραβαει και τα βλεματα τον γυναικονκαι και και! αλλα αν κανεις το λαθος και το παρεις να ξερεις οτι θα θες μοτερ.....σε λιγο καιρο.....τα εχει φαει τα ψομια του...(δεν γραφω αναλιτικα γιατι ειμαι στην δουλεια) αν θες κατι αλλο ρωτα οτιδιποτε εχει σχεσι με αυτοκινητα.

 

 1.

MY+EYES.gif

 

2.

Έχει ο renesis του RX8 στην δυνατότερη του έκδοση με τα 230 άλογα, turbo; Μπράβο ανακάλυψη ούτε η ίδια η Mazda δεν το ξέρει αυτό.. :o

 

Είσαι και γνώστης κατά τα άλλα... :rolleyes:

 

3.

Γενικά όσους έχω γνωρίσει, που έχουν γνώσεις πάνω σε κάτι, γενικά πάλι δεν το διαφημίζουν. Έτσι να έχεις μια ιδέα. :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα φίλε δεν είμαι καινούργιος εδώ και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από αυτοκίνητα αλλά διαβάζω για να μαθαίνω τι γράφουν οι άλλοι και ναι, είμαι ψώνιο. Ωραίο αυτοκίνητο το συγκεκριμένο αν και πολυέξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...