Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια να κανο μια ερωτηση γτ δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.Περιπου στις 18/08 εκανα αγορα για το LoL με χρηση master card/debit card της Εθνικης.Το δεχτηκε κανονικα κ εγινε η αγορα.Τωρα προσπαθω να παρω κατι packs για το Hearthstone  με την ιδια καρτα αλλα παντα μου βγαζει error ?ξερει καποιος γτ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άνοιξε το paypal? Έκανα μια δοκιμαστικη αγορα στο ebay 1,20€ κ την πήρε κανονικά.

Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Ξαναλειτουργεί? Κάρτα έχω συνδεδεμένη prepeid Eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα-προβλημα-προβλημα!!!

Πριν 3-4 μερες εκανα αγορα απο Αμερικη μεσω Ebay και πληρωσα κανονικα με χρεωστικη 68ευρω.Χθες πηγα να κανω μια αγορα 6,44 ευρω και την απερριψε!Μιλαω σημερα με εκπροσωπο της τραπεζας και μου λεει ναι βλεπω μια προσπαθεια αλλα οφειλεται σε στιγμιαιο σφαλμα που δεν εχει να κανει με την τραπεζα μας.Λεω οκ θα ξαναδοκιμασω σημερα.Με την δευτερη προσπαθεια μου εβγαλε αυτο το μηνυμα στο ebay: 

Your payment is still processing

 

If your payment is declined for some reason, we'll send you an email to let you know. You should then come back to your item(s) and try your payment again.

Και μετα απο λιγο αυτο: Sorry, we were not able to process your PayPal payment for GBP 4.48 for one or more items.


If you would like to purchase and pay for this item / these item(s) with another payment method, please return to your cart to check out and submit payment again.Remember, great deals don't last long on eBay, so some of your items may have already been purchased by other buyers.Complete payment soon to avoid missing out.

Thanks for shopping on eBay!
 
Αραγε ξερει κανεις απο ολους τους εμπλεκομενους σε αυτη τη μαλακια που λεγεται capital controls τι ακριβως γινεται;Αμφιβαλλω παρα πολυ!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια mastercard debit της Πειραιώς και δοκίμασα να αγοράσω ενα game της blizzard μεσω battlenet και δεν μου την αναγνώρισε.Οπότε οι περιορισμοί ισχύουν κανονικά(γιατι κάπου διάβασα οτι υπήρχε χαλάρωση των περιορισμών). paypal δεν εχω. Ισχύει το ''κόλπο'' που αναφέρθηκε σε προηγούμενο ποστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε παιδια καταλαβαινετε οτι αν χαρακτηρισουμε μπουρδελο την κατασταση δεν θα χουμε αδικο

τη μια μερα αγοραζεις, την αλλη δε μπορεις

τη μια μερα πιανει το κολπο με το πειπαλ, την αλλη οχι!

το μονο που μενει τωρα ειναι να μη μπορουμε να δεχτουμε και χρηματα απο καποιον που εχει μεσα στο πειπαλ και θελει να μας στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα το εβαυ μου έστειλε μήνυμα ενημερωτικό για το πόσο εύκολο είναι να πουλήσεις και απλό κλπ κλπ

λέτε να μου έλεγε με τρόπο "πτωχή ελληνίδα πούλα γιατί δεν βλέπω να σας ανοίγουν το ππ σύντομα;;"

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...