Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλαγές στα capital controls

 

Μένω σε αυτό που ενδιαφέρει περισσότερο:

1. Επιτρέπεται η αποδοχή και εκτέλεση εντολών μεταφοράς κεφαλαίων προς το εξωτερικό από πιστωτικά ιδρύματα (αλλά και από τα ΕΛΤΑ ή και ιδρύματα πληρωμών) έως του ποσού των πεντακοσίων (500) ευρώ ανά καταθέτη και ανά ημερολογιακό μήνα.

 

Ξέρει κανείς αν εννοεί και τις αγορές online η μόνο τα εμβάσματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από το "ιδρύματα πληρωμών" εγώ καταλαβαίνω ότι εννοεί τις εταιρίες πίστωσης.

 

Πάντως, το δοκίμασα προ ολίγου στο Steam, ενώ καμία κάρτα μου δε γινόταν δεκτή μέχρι τώρα, πέρασε με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάφερα να αγοράσω απο iherb με πιστωτική alpha..πρώτη φορά μετά απο άπειρες αποτυχημένες προσπάθειες.

Μόλις είδα την ανάρτησή σου δοκίμασα,κάθε φορά στο checkout μου ζητούσε στοιχεία κάρτας ενώ είχα καταχωρημένες ήδη 2 στο account.

Έκανα chat για να μάθω γιατί μου ζητά συνεχώς να καταχωρήσω νέα κάρτα και μου απάντησαν ότι φταίνε τα cc και να επικοινωνήσω με τη τράπεζά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες



 
• Για αγορές αγαθών και υπηρεσιών στο εξωτερικό επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών. Οι αγορές από το εξωτερικό μέσω διαδικτύου κατά κανόνα επιτρέπονται, πλην ορισμένων εξαιρέσεων (π.χ. αγορά ειδών ρουχισμού, διαδικτυακό στοίχημα κ.ά.)

www.dikaiologitika.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

• Για αγορές αγαθών και υπηρεσιών στο εξωτερικό επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών. Οι αγορές από το εξωτερικό μέσω διαδικτύου κατά κανόνα επιτρέπονται, πλην ορισμένων εξαιρέσεων (π.χ. αγορά ειδών ρουχισμού, διαδικτυακό στοίχημα κ.ά.)

 

www.dikaiologitika.gr

 

το κ.α που λέει πως μπορούμε να τα μάθουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

• Για αγορές αγαθών και υπηρεσιών στο εξωτερικό επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών. Οι αγορές από το εξωτερικό μέσω διαδικτύου κατά κανόνα επιτρέπονται, πλην ορισμένων εξαιρέσεων (π.χ. αγορά ειδών ρουχισμού, διαδικτυακό στοίχημα κ.ά.)www.dikaiologitika.gr

Της μη***** να τους πεις

 

=]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μου τα χει πρήξει ο μπρο μου του έβγαλα μια κάρτα από UK (στο όνομα μου αλλά τεσπά).Αυτή δεν θα έχει τους εβδομαδιαίους περιορισμούς ανάληψης από ATM στην Ελλάδα ραιτ?Να μην την ταχυδρομώ άδικα κ τον έχω να με πρήζει ακόμα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...