Προς το περιεχόμενο

Πολύ πιο εύκολη η «καθαρή» εγκατάσταση και ενεργοποίηση των Windows 10, για κατόχους άδειας Windows 7 και 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που καταλαβαίνουν αυτοί είναι το πόσο ζόρι τρώνε οι ίδιοι.
Ούτε κράξιμο στα communities ούτε τα μέζεα μου.

Μόνο όταν γονατίζουν τα helpdesks και όταν τους τα χώνουν μεγάλοι πελάτες τους , μόνο τότε ιδρώνει το αυτί τους (κυριολεκτικά)..

Κάποια τμήματα είναι για πολλές μπάτσες εκεί μέσα.

Φτιάχνει ένα μαμάτο λειτουργικό η παραγωγή (99%) , και μετά τα σκατ...νουν στο activation (1%)..

Ήμαρτον!!

Και στο azure μαθαίνω ότι έχει γίνει πανικός το τελευταίο διάστημα, τεράστια πτώση απόδοσης και προβλήματα σε όλο τον πλανήτη. Το κράξιμο πάει σύννεφο..
Τρομερή αμπαλοσύνη και αντιεπαγγελματισμός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οσοι πηγατε στα 10αρια σε λαπτοπ ειδατε σημαντικες ελλειψεις σε drivers σε σχεση με τα 7ρια;

Από 8.1 σε 10 δεν χρειάστηκε τίποτα απολύτως, εκτός από ~20min εγκατάσταση πάνω στα παλιά.

Όλοι οι drivers κρατήθηκαν ως είχαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ έκανα upgrade με την 10 technical preview μέσα στο καλοκαίρι και το λάπτοπ έκανε χειρότερα lag και απο android με 2 mb ram.....

τώρα που πέρασα την κανονική έκδοση με κανονική διαμόρφωση και clean install το σύστημα πετάει,ούτε κολλάει ούτε τίποτα και η μπαταρία έχει καλύτερη διαχείριση απο πρίν με τα 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτη τα είχα βάλει το καλοκαίρι και το λάπτοπ απλά πέζει να έκανε όλα τα lag που δεν έχει κάνει ποτέ στη ζωή τότε και οι θερμοκρασίες ήταν στους 90 και πάνω συνέχεια και ήμουν σε φάση οκ ας το καθαρίσω απο σκόνες θα φταίειε εκείνο λέω οκ το καθαρίζω αλλάζω πάστες τα ίδια κα ιαναγκάστηκα να γυρίσω σε 7 πάλι γιατι δεν παλευόταν που ήταν όλα μια χαρά.Η ερώτη έχουν βελτιωθεί αυτά όλα ή ούτε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά παίδες τι παίζει με τα 10αρια, μαζεύουν ότι data έχεις και δεν έχεις;

 

το σκέφτομαι σοβαρά για αναβάθμιση, προς το παρόν όμως κρατάω τα 7

και τα 8 μαζευουν τα πάντα από τη στιγμή που βάλεις το ε-μαιλ σου αν δεν το συνδεσεις με το μαιλ δεν νομιζω να εχεις θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση με την αναβαθμιση σε 10 κ τα "κλειστε το δωρεαν αντιγραφο σας τωρα" μας εκανε ολους εν αγνοια μας Beta Testers.τι πονο ειχε αλλιως η Μ$ να μοιρασει τσαμπα αναβαθμισεις ακομα κ σε "υποπτες" κοπιες.

 

Προσωπικα μερικες μερες μετα την αναβαθμιση μου πεταξε μια ανεπανορθωτη μπλε οθονη που κατεστησε τον υπολογιστη μου αχρηστο,κ μενα να κανω διαφορες πατεντες για να ανακτησω οτι ηταν στο C:..κ καλα εγω ξερω δυο πραματα,ο ασχετος τι φταιει να σκασει καμποσα λεφτα ετσι απτο πουθενα επειδη ετυχε να βαλει αυτο που του δινοταν τσαμπα?

ποτε ξανα win10 για μενα.περαν του περιστατικου αυτου,μου φανηκαν κ αθλια σαν εμπειρια χρησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε μενα το serial που ειχα αγορασει απο το Πλαισιο για windows pro 8.1 δεν δουλευε τελικα εστειλα στο microsoft support online chat και μου δωσανε κανονικο serial για windows 10 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη τα windows 10 σε περιπτωση που κανουν πολλες αποσυνδέσεις χωρις λογο στο wifi τοτε φτεναι οι drivers κατεβαστε τους αναλογα με ποια wifi καρτα διαθέτεται, οι drivers των windows 10 δεν ειναι παντα οι καλυτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, όχι όχι!!!!!! Win 7 μέχρι να στρώσουν χαρακτήρα!!!!

Έβαλα τα 10άρια, οκ, πιο smooth περιβάλλον, το start menu (για μένα που δεν είχα μπει καν στα 8) χάλια, το UI τους εντελώς μπερδεμένο, με τους drivers της κάρτας γραφικών δεν είδα διαφορά, συν του ότι καθυστερούσε στην εκκίνηση (σε σχέση με τα 7άρια και με SSD εγκατεστημένο).

Format και εγκατάσταση τα 7 ξανά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Η φαση με την αναβαθμιση σε 10 κ τα "κλειστε το δωρεαν αντιγραφο σας τωρα" μας εκανε ολους εν αγνοια μας Beta Testers.τι πονο ειχε αλλιως η Μ$ να μοιρασει τσαμπα αναβαθμισεις ακομα κ σε "υποπτες" κοπιες.

 

Προσωπικα μερικες μερες μετα την αναβαθμιση μου πεταξε μια ανεπανορθωτη μπλε οθονη που κατεστησε τον υπολογιστη μου αχρηστο,κ μενα να κανω διαφορες πατεντες για να ανακτησω οτι ηταν στο C:..κ καλα εγω ξερω δυο πραματα,ο ασχετος τι φταιει να σκασει καμποσα λεφτα ετσι απτο πουθενα επειδη ετυχε να βαλει αυτο που του δινοταν τσαμπα?

ποτε ξανα win10 για μενα.περαν του περιστατικου αυτου,μου φανηκαν κ αθλια σαν εμπειρια χρησης.

Μπλε οθόνη ένα σύστημα χωρίς να κάνεις κάτι δεν πετάει είτε έκανες εγκατάσταση κάτι είτε είναι θέμα hardware η ασταθες oc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλε οθόνη ένα σύστημα χωρίς να κάνεις κάτι δεν πετάει είτε έκανες εγκατάσταση κάτι είτε είναι θέμα hardware η ασταθες oc

 

παραδοξως περαν των φλασακιων usb δεν μπαινοβγαινε τπτ αλλο στο μηχανημα.ηταν εγκατασταση σταθερη εναμιση χρονου κ χτυπησε προβλημα 2-3 μερες μετα την "αναβαθμιση".δινω ενα 10% στην τυχη κ πολυ ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα με Windows ασχολείστε; Χαρά στο κουράγιο σας ρε παιδιά.

 

Περίεργο και μόλις σκεφτόμουν τα Win10 μου πριν 6 λεπτά. Όταν στα καλά του καθουμένου κράσαρε όλο το Unity χωρίς λόγο και αιτία, έκανε restart από μόνο του και έχασα καμια 10αριά ανοιχτά παράθυρα, εφαρμογές και μη σωσμένα αρχεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα γιατι δεν το κανουν οπως η apple να ηρεμισουν ολοι. Τζαμπα και ουτε ωδικους ασφαλειας ουτε τιποτα. Ετσι κι αλλιως οποιος ειναι να τα βαλει σπασμενα θα το κανει και τωρα. κι επισης οποιος αγοραζει καινουριο υπολογιστη, που πλεον το 80% της παγκοσμιας αγορας ειναι laptop, τα περνει ετσι κι αλλιως αδειοδοτημενα απ τον κατασκευαστη. Στο μονο που ο ινδος δεν φανηκε αρκετα προοδευτικος μεχρι στιγμης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...